Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Скасовані запуски ракет, інвестиції у нанодрук електрочипів та надприбутки TikTok. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
14 вересня 2022 4 хвилин читання

Згадуємо найцікавіші події 13 вересня.

Стартап Максима Плахотнюка ATLANT 3D Nanosystems отримав $15 млн інвестицій

ATLANT 3D Nanosystems (заснований українцем Максимом Плахотнюком) розробляє технологію надточного друку, яка дозволяє виробляти матеріали та електроніку на атомному рівні. Це допоможе змінити спосіб виробництва електроніки та чипів, які використовують в усіх сучасних цифрових пристроях — від телефонів до ігрових консолей.

Раунд профінансувало британське підприємство венчурного капіталу West HillCapital. Це фінансування стало найбільшим спільним раундом Серії А у Данії (там розташована штаб-квартира компанії), якщо не враховувати інвестиції у науки про життя та програмне забезпечення.

Здається, у нановиробництва потрібні мегаінвестиції.

Польоти у космос скасовують. Запуск ракети місії NASA на Місяць та ракети Firefly Alpha перенесли 

NASA не зможе найближчим часом запустити корабель місії Artemis I на Місяць, оскільки фахівці мають провести його додаткові випробування після заміни деталей. Корабель місії Artemis I повинні були запустити на Місяць на початку вересня. Однак напередодні запуску стався витік водню.

Нагадаємо, що Artemis I — це перший запуск ракети Space Launch System (SLS), за допомогою якої NASA сподівається знову висадити людей на Місяць. 

Запуск ракети-носія Firefly Alpha також перенесли. Другий запуск ракети Alpha від компанії Firefly, який мав статися 13 вересня, скасували через погодні умови. Наступна дата старту — 19 або 20 вересня. Firefly Aerospace раніше належала українському підприємцю Максу Полякову. У лютому він повідомив, що передасть свою частку в компанії за $1 своєму співзасновнику Тому Марк'юзику. Причина — вимога комітету з іноземних інвестицій США.

Як не тепер, то в четвер.  

Мінцифри та МЗС запустили маркетплейс для експорту українських товарів

EVO, Visa та Banda презентують маркетплейс товарів, зроблених в Україні українськими виробниками — Made with bravery.

Мета проєкту – об'єднати українських виробників, популяризувати українське за кордоном та сприяти експорту товарів і таким чином відбудовувати Україну. 

Проєкт підтримали Мінцифри, МЗС, Офіс з розвитку підприємництва та експорту і «Дія.Бізнес». Логістичний партнер — «Укрпошта», яка забезпечує доставлення за кордон. Про вимоги для виробників та як долучитись — у матеріалі. У пріоритеті  — виробники унікальних, автентичних речей.

Талановитим ґаздам та майстерням варто придивитись.

Компанія, яка володіє TikTok, стала одним з лідерів за рівнем доходів від своїх застосунків

Пекінська компанія ByteDance посіла друге місце у світі за рівнем доходів від своїх застосунків. Про це свідчить дослідження SensorTower. ByteDance заробила $1,3 млрд у першому півріччі завдяки популярності TikTok.

У дослідженні SensorTower вивчала дані 900 тис. виробників ігрових і неігрових програм у всьому світі. У першому півріччі 1% найпопулярніших у світі застосунків мав сумарний показник у 72 мільярди завантажень у Apple та Google Play. Це 79% від усіх завантажень у світі. 

У звіті йдеться також про зниження рівня використання мобільних застосунків і скорочення витрат на них через глобальну інфляцію. Це спонукало Netflix і ByteDance вийти на ринок ігор.

Все одно нормально відосики залетіли. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український стартап Zeely App за два місяці збільшив свій дохід на 300%

Вадим Добровольський 7 годин тому

У «Дії» тепер доступна купівля військових облігацій

Олександр Тартачний 14 годин тому

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 16 годин тому

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 2 жовтня 2022 12:10

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52