Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
1 вересня 2022 5 хвилин читання

Маршрут, корабель, вікна для запуску — все, що треба знати про місію Artemis I

Запуск корабля Orion на Місяць у межах місії Artemis I мав відбутися 29 вересня о 15:30 за київським часом. Цей політ — підготовка до першого за ціле покоління польоту на Місяць з екіпажем на борту. 

Востаннє нога людини ставала на Місяць у 1972 році у межах місії «Аполлон-17». Тоді американський астронавт Юджин Сернан останнім піднявся на корабель, залишивши на поверхні Місяця ініціали своєї доньки. 

Artemis I — перша з низки космічних місій, кінцевою метою яких є створення умов для довгострокового перебування людей на Місяці. 

Основна мета Artemis I — демонстрація роботи систем корабля Orion та забезпечення успішного запуску, приземлення та повернення на Землю перед першим пілотованим польотом у межах місії Artemis II.

Корабель Orion поверне людей на Місяць

Orion — дослідницький космічний корабель, який має доставити астронавтів у космос, за потреби забезпечити аварійне скасування місії та безпечне повернення екіпажу на Землю. Запуск Orion відбуватиметься з модернізованого космодрому NASA у Космічному центрі Кеннеді у Флориді за допомогою ракети Space Launch System. 

Суботній запуск Orion відбудеться без екіпажу на борту, адже цей політ має на меті продемонструвати, чи здатен корабель витримати навантаження і гарантувати життя астронавтам. 

Політ Orion без екіпажу за межі Місяця триватиме приблизно шість тижнів. Цей політ стане тестом на витривалість для корабля та його систем, зокрема системи життєзабезпечення. 

Наступні місії «Артеміди», починаючи з Artemis II, відбуватимуться вже з екіпажем на борту. 

За Orion можна стежити у Twitter

Початок місії Artemis

Історія Artemis I почалася у 2012 році, хоча тоді її офіційною назвою була Exploration Mission-1. Це буде перший політ у межах місії Artemis, під час якого випробують ракету Space Launch System (SLS) та космічний корабель Orion.

Спочатку запуск SLS планували на 2017 рік, але через низку затримок його зрештою посунули на шість років — на 29 серпня 2022-го. 

Чому Artemis I не стартувала 29 серпня

29 серпня старт Artemis I скасували лише за годину до запланованого запуску. Спочатку проблеми виникли із заправленням ракети, їх вдалося усунути. Але на цьому труднощі не закінчилися. 

Інженери помітили проблему з одним із чотирьох основних двигунів ракети SLS — RS-25, який розташований у нижній частині основного ступеня ракети. Двигун не кондиціонувався належним чином, і проблему не вдалося усунути вчасно. 

До цього блискавка влучила у стартовий майданчик ракети SLS. 

Наступне вікно для запуску ракети відкривається 2 вересня, проте у NASA вирішили використати інше вікно – 3 вересня. 

Коли може стартувати Artemis I

Станом на сьогодні запуск перенесли на 3 вересня: у NASA повідомляють, що цього дня погода має бути сприятливою для запуску, а команда інженерів усуває виявлені під час першої спроби несправності.

Запуск місії запланували на cуботу, 3 вересня, о 21:17 за київським часом. Трансляція запуску буде доступна на каналі NASA. 

Якщо з будь-яких причин запуск не відбудеться, наступні вікна для запуску відкриваються у такі дні: 

Маршрут Orion у межах Artemis I та повернення на Землю

Запуск ракети SLS та Orion відбудеться зі стартового комплексу 39B на модернізованому космодромі NASA у Космічному центрі Кеннеді у Флориді. Ракета SLS призначена для місій за межами низької навколоземної орбіти, здатна доставляти екіпаж або вантажі на Місяць і за його межі. 

Коли космічний корабель вийде на навколоземну орбіту, він розгорне свої сонячні батареї, а проміжна ступінь кріогенного двигуна (ICPS) дасть Orion поштовх, необхідний для того, щоб залишити орбіту Землі та рухатися до Місяця. Orion відділиться від ICPS приблизно за дві години після запуску. 

Маршрут місії Artemis I, джерело — сайт NASA Маршрут місії Artemis I, джерело — сайт NASA

Подорож Orion до Місяця триватиме кілька днів, протягом яких інженери оцінять системи космічного корабля та за потреби відкоригують його траєкторію. Orion пролетить на висоті приблизно 100 км над поверхнею Місяця, а потім використає його силу тяжіння, щоб перейти на нову глибоку ретроградну або протилежну орбіту приблизно на 70 тис. км від Місяця, пояснюють у NASA.

Orion залишатиметься на цій орбіті приблизно шість днів, щоб зібрати дані та дозволити диспетчерам місії оцінити продуктивність корабля.

Під час зворотної подорожі до Землі Orion знову підійде ближче до поверхні Місяця, приблизно на 80 км. Він використає двигун європейського службового модуля у поєднанні з гравітацією Місяця для пришвидшення і почне рух назад до Землі. Orion увійде в атмосферу Землі зі швидкістю 11 км/с і нагріється до 2,76 тис. градусів. 

Загальна відстань, яку подолає Orion за шість тижнів місії, становитиме приблизно 2 млн км. 

<br>

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічний апарат, спрямований із Землі, завтра вдарить по астероїду

Валерій Моісєєв 13 годин тому

Запуск SLS знову скасували. Старт місії Artemis I перенесли через погодні умови

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 19:59

Астрономи виявили початкове ядро Чумацького Шляху

Вадим Добровольський 23 вересня 2022 09:35

На крок ближче до Місяця. NASA успішно провела випробування місячної ракети Artemis 1

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 12:10

Телескоп James Webb зробив унікальні знімки Нептуна та його супутників

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 09:48