Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Люди вірять у фальшиві спогади після перегляду deepfake відео

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
28 липня 2023 2 хвилин читання

Дослідники виявили, що вони можуть створювати помилкові спогади, показуючи піддослідним підроблені трейлери римейків фільмів, яких ніколи не існувало.

Дослідницька група у Ірландії проводила експеримент у якому показувала людям відео згенеровані штучним інтелектом у якому одних акторів заміняли іншими. Дослідники стверджували, що це римейки популярних фільмів, таких як «Матриця» «Сяйво» «Індіана Джонс». У головній ролі у «Матриці» був Вілл Сміт, а у «Сяйві» Бред Пітт. Дослідники показали ролики з підробленими відео 436 учасникам.Також вчені демонстрували кілька справжніх трейлерів до інших фільмів. 

У результаті значна частина піддослідних (в середньому 49%) зазначила, що чула про ці римейки, ще частина респондентів заявила, що бачила трейлер раніше, а дехто навіть стверджував, що бачив весь фільм у кінотеатрі, а нова частина краща, ніж оригінал. 
Результати дослідження та кількість людей, що повірили у справжність deep-fake відео Результати дослідження та кількість людей, що повірили у справжність deep-fake відео

Однак провідна авторка дослідження Джилліан Мерфі заявляє, що дипфейки були не більш ефективними, ніж прості текстові описи, у спотворенні пам’яті, а тому остерігатись їх більше, ніж інших засобів дезінформації не варто. 

«Ми не повинні поспішати з прогнозами антиутопічного майбутнього, заснованими на наших страхах щодо нових технологій. Так, глибокі фейки завдають дуже реальної шкоди, але ми завжди повинні спочатку збирати докази цієї шкоди, перш ніж поспішати розв'язувати проблеми, про які ми щойно припустили», — коментує результати дослідження Джилліан Мерфі.

Також учасників дослідження запитували що вони думають про дипфейки, та потенційну можливість вибирати акторів, коли вони вибирають фільм на Netflix. Загалом команда отримала дуже негативні відповіді — більшість розглядає таку опцію як «мистецький провал».

Нагадаємо, що SPEKA публікувала гайд про те, як розрізняти згенеровані deepfake-відео

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 23 години тому

Apple готується додати функції штучного інтелекту до Vision Pro

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 07:04

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18

Керівник Anthropic помістив в офісі плакат із роботом, що знищує світ

Олеся Дерзська 26 червня 2024 16:01