Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Криптореволюція. Як українці відтепер зможуть законно купувати біткоїни на «Prozorro.Продажі»

Дмитро Бойко
Дмитро Бойко Керівник маркетплейсу аукціонів UBIZ.ua
28 травня 2024 5 хвилин читання

Уперше в Україні на електронні аукціони системи «Prozorro.Продажі» виставили криптовалюту: 0,1 біткоїна зі стартовою ціною нижче ринкової. Натепер курс біткоїна становить приблизно 2,45 млн грн/BTC. На торги 0,1 біткоїна виставили за 188 тис. грн.

Це стало можливо завдяки ухваленій минулого року законодавчій базі та одному питанню нашого клієнта

Розбираємось, як це працюватиме і чому це вигідно

Розпочнемо з нормативки. Йдеться про законопроєкти «Про цифровий контент та цифрові послуги» та «Про внесення змін та доповнень до Цивільного кодексу України, спрямованих на розширення кола об’єктів цивільних прав». Фактично ці законодавчі ініціативи нарешті визначили статус віртуальних активів, прирівнявши їх до обʼєктів цивільного права. Тобто на них, як, наприклад, на вашу автівку, поширюються норми регулювання, закріплені у Цивільному кодексі України.

Так, відповідно до статті 177 ЦК України, «Об’єктами цивільних прав є речі, гроші, цінні папери, цифрові речі, майнові права, роботи та послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні та нематеріальні блага. Об’єкти цивільних прав можуть існувати у матеріальному світі та/або цифровому середовищі, що обумовлює форму об’єктів, особливості набуття, здійснення та припинення цивільних прав і обов’язків щодо них».

Про ідею виставити біткоїн на аукціон

Маленька передісторія. Наш маркетплейс аукціонів — акредитований майданчик «Prozorro.Продажі». Раптом хтось не в курсі, то це система, до якої підключені подібні до нашого маркетплейси. Саме вони консультують та супроводжують продавців та покупців на електронних торгах. Продаж активів, виставлених на «Prozorro.Продажі», так само відбувається через ці майданчики.

Отже, нещодавно до нашого маркетплейсу звернувся клієнт із незвичним запитом. Його цікавило: чи може він продати біткоїни на Ubiz.ua. Криптовалюта придбана легально, оформлена на юрособу — всі документи в порядку.

Ми проштудіювали законодавство і пішли з ідеєю клієнта до колег із «Prozorro.Продажі». Вони також ретельно вивчили можливості. Врешті завдяки одному клієнтському запиту зʼявився новий та багатообіцяльний розділ електронних аукціонів, де реалізовуватимуть цифрові активи.

Як сьогодні купують крипту

Сьогодні в Україні придбати цифрові активи можна у декілька способів. Зокрема, криптообмінники, спеціалізовані біржі тощо.

Криптобіржі працюють за аналогією до традиційних фондових бірж, а також як дошка оголошень, що зводить покупців та продавців. Основний мінус (який, до речі, став одним із чинників зростання чорного ринку крипти) — це обмеження Нацбанку.

Обмінники працюють за правилами звичних нам пунктів обміну валют. Основний мінус такого інструмента — завеликий курс. Серед ризиків — висока ймовірність натрапити на шахраїв.

Відкрито, доступно та законно. Як організовані криптоаукціони у «Prozorro.Продажі»

Жодної теорії. Переходимо одразу до першого лота. Так, днями на онлайн-аукціон виставили 0,1 BTC за ціною 188 тис. грн.

Ця ціна нижче за ринкову вартість. Дисконтування відбувається за рахунок того, що продавцю необхідно підтримувати короткострокову ліквідність. Станом на момент підготовки матеріалу, за даними Binance, вартість біткоїна становила 2,45 млн грн за BTC. 

Відтак кожна потенційно зацікавлена особа може абсолютно законно придбати високоліквідний цифровий актив з прогнозованою інвестиційною дохідністю. Усе це відбувається законно та безпечно. Безпечно, бо гарантом виступає акредитований у «Prozorro.Продажі» майданчик.

Для цього лише необхідно пройти традиційний шлях участі в онлайн-торгах. Це відбувається так:

  • 1
    За звичайною процедурою «Prozorro.Продажі» стати учасником аукціону: подати заявку та сплатити гарантійний внесок.
  • 2
    Виграти аукціон шляхом підвищення ставок.
  • 3
    Підписати протокол.
  • 4
    Офіційно з банківського рахунку юридичної чи фізичної особи здійснити оплату.
  • 5
    Підписати договір купівлі-продажу (можна за допомогою електронного цифрового підпису).
  • 6
    Отримати цифровий актив на власний гаманець.

Наша команда готова проконсультувати щодо усіх юридичних питань та технічного супроводу купівлі-продажу цифрових активів у найбільш безпечний спосіб.

Плюшки

Думаю, більшість розуміє перспективність та можливості такого фінансового інструмента, як криптовалюти.

Та, окрім додаткових прибутків, цифровий актив можна використати як законний спосіб переказу коштів по всьому світу. Адже ви матимете на руках: підтвердження його легального походження, підтвердження походження коштів, за рахунок яких було придбано цифровий актив.

А отже, ви гарантовано зможете легально продати такий актив.                                    

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 3 години тому

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 10 годин тому

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Співзасновник Ethereum Віталик Бутерін приїздив до Києва

Вікторія Рудзінська 24 червня 2024 07:13