Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Більше ніж просто гроші: погляд Хоскінсона на перспективи криптовалют

Владислав Гринів
Владислав Гринів Digital-журналіст з досвідом роботи у WEB3-компаніях
21 травня 2024 6 хвилин читання

У світі, де використання цифрових валют стає дедалі популярнішим, Китай намагається стати лідером, активно впроваджуючи цифровий юань. Однак громадяни не поспішають користуватися валютою. Чому так відбувається? Зупинимося на цьому більш детально.

Китайські робітники надають перевагу фіатним грошам

Китайський уряд активно намагається запровадити цифровий юань. Згідно з повідомленням South China Morning Post, деякі китайські міста почали виплачувати CBDC державним службовцям. Однак велика кількість працівників все ще не наважується використовувати їх для щоденних транзакцій, а конвертує їх у готівку. 

Семмі Лін, менеджер з обслуговування клієнтів у китайському державному банку в Сучжоу, пояснює, що вона не тримає кошти у застосунку e-CNY, оскільки він не нараховує відсотки за зберігання. Вона також зазначає, що наразі існує не так багато місць онлайн чи офлайн, де можна використати цифровий юань. 

Хоча Китай уже понад десять років є «функціонально безготівковим» суспільством, багато громадян досі вагаються щодо використання суто цифрової валюти через занепокоєння щодо відстеження та обмеженої кількості випадків використання.

Але, попри такі побоювання, за словами І Гана, колишнього голови Народного банку Китаю, у липні 2023 року за допомогою цифрового юаня було здійснено транзакцій на суму понад $250 млн. Він також підкреслив, що цифровий юань здатний «повністю захистити конфіденційність» завдяки так званій «контрольованій анонімності», що означає відсутність відстеження дрібних платежів, але деяке відстеження великих платежів можливе.

Чарльз Хоскінсон, засновник Cardano, наголошує на важливості криптовалюти у сучасному світі. 11 травня він нагадав на своїй сторінці у соціальній мережі, що фундаментальною концепцією криптовалюти є створення нових суспільних договорів. Хоскінсон підкреслив, що саме ці контракти зроблять владу підзвітною народу і закликав індустрію зосередитися на просуванні цієї мети. 

Він також попередив, що кожен, хто виступає проти поширення криптовалют, несвідомо підтримує зосередження влади в руках небагатьох.

«Криптовалюта повертає нам наші голоси, фінансову свободу та спільну людяність», — зауважив Хоскінсон.

Розвиток криптосфери в Україні

Сьогодні цифрові активи стають все більшою частиною нашого життя, зокрема в Україні. Держава інтенсивно розширює криптосферу, залучаючи інвесторів, стартапи та регуляторів для створення сприятливого ландшафту для цього спектру.  

Українські компанії активно розробляють блокчейн-рішення для оптимізації бізнес-процесів та підвищення безпеки даних. За останні роки в цій сфері з'явилося багато українських стартапів, таких як Hacken, Propy, GeoPay тощо. А головне — вони створюють продукти та сервіси, які використовуються не тільки всередині країни, а й за її межами.

Водночас криптовалюти стали важливими для соціально-економічного розвитку країни. Українці давно мають можливість оплачувати покупки у продуктових магазинах і навіть жертвувати кошти благодійним організаціям за допомогою цифрових активів. Лише у 2023 році було зібрано понад $500 тис. криптовалютних пожертв.

Щобільше, нещодавно в Україні відбулася перша криптовалютна транзакція на купівлю електромобіля. Цей крок демонструє значний розвиток та потенціал галузі. 

Окрім низки платформ для криптовалютних платежів, у нас також є стейблкоїн, прив'язаний до гривні UAHg. Компанія, що стоїть за проєктом, час від часу проводить низку ініціатив для користувачів разом зі своїми партнерами. До них відносяться торгові турніри, активність з GeoPay, де можна було вивести UAHg з комісією 0,5%, або остання акція з WhiteEX, де користувачі можуть подвоїти свій баланс від суми покупки. Розвиток стейблкоїна в країні може призвести до ширшого впровадження цифрових платежів та покращення фінансової інклюзії.

Неабияку роль у розвитку криптовалют відіграє також освіта. Адже без розуміння того, як працює індустрія, неможливо сприяти її розбудові. Для підвищення обізнаності українським користувачам пропонують безліч криптокурсів. Наприклад, навчання криптотрейдингу від Bikotrading Academy, WhiteBASE:trading, Cryptology тощо. Або освітні академії деяких криптовалютних бірж, таких як OKX та Bitget, які пропонують курси на різні теми — від основ трейдингу до аналізу ринку. 

Зокрема, компанії підтримують освіту студентів, співпрацюючи з університетами та коледжами. Харківський національний університет радіоелектроніки за підтримки Distributed Lab відкрив лабораторію блокчейну. Києво-Могилянська академія у партнерстві з криптобіржею WhiteBIT розробила освітню програму для студентів у сфері блокчейну. Також нещодавно Binance оголосив про партнерство з Державним університетом інформаційно-комунікаційних технологій України.

Підсумок

Впровадження цифрового юаня у Китаї стикається з низкою проблем, але, незважаючи на труднощі, уряд продовжує просувати цю ініціативу. Водночас розвиток криптоіндустрії в Україні демонструє неабиякий прогрес, створюючи нові можливості для бізнесу та громадян. Залучення криптовалют до повсякденних фінансових операцій, серед них благодійність та покупки, свідчить про важливість цифрових активів для економічного розвитку. Тож обидві країни стоять на порозі нових фінансових можливостей, але наближаються до нього з різною швидкістю і з різними акцентами.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Співзасновник Ethereum Віталик Бутерін приїздив до Києва

Вікторія Рудзінська 24 червня 2024 07:13