Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Корпоративний месенджер Slack: гайд для менеджера та лайфхаки

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
1 серпня 2023 6 хвилин читання

Як створити злагоджене комунікаційне середовище всередині компанії? Припинити витрачати час на вичитку декількох робочих чатів, щоб нічого не пропустити, зручніше інтегрувати нових чи тимчасових співробітників, кластеризувати проєкти тощо. Функціонал Telegram та  Discord у певних моментах досить зручний, але однаково не задовольняє всі аспекти організації роботи команди. Найбільше для корпоративних потреб підходить Slack, тож SPEKA розповідає, чому вам слід звернути на нього увагу.

Корпоративний месенджер Slack Корпоративний месенджер Slack

Що таке Slack 

Slack це программа для корпоративного спілкування IT-компаній, медіа видавництв і не тільки. Серед платних клієнтів сервісу є такі гіганти, як Vox Media, eBay, PayPal, Wall Street Journal, Sony, Dell та Adobe. Slack забезпечує зручність обміну повідомленнями, файлами, інтеграцію з іншими сервісами, а також полегшує організацію проєктів та завдань. Тут можна створити зручний робочий простір для своєї команди, який замінить вам електронну пошту та календар, і допоможе систематизувати та індивідуалізувати робочий процес.

У квітні 2023 року Slack анонсував запуск оновленого месенджера на основі ШІ, що спростить отримання інформації та побудову робочих процесів у Slack. Компанія запустить SlackGPT, яка в рази підвищить функціональність корпоративної програми для спілкування. Певно, нова інтелектуальна модель створювалася з урахуванням масивів даних, оброблюваних серверами компанії.

Інтерфейс Slack

Інтерфейс Slack загалом може нагадувати Discord.

  • Обліковий запис. Насамперед вам потрібно створити обліковий запис у Slack. Ви можете зареєструватися за допомогою електронної пошти або використовувати обліковий запис Google чи Microsoft для швидкої реєстрації.
  • Робочий простір. Після реєстрації вам запропонують створити власний робочий простір (Workspace). Це місце, де ви зможете додавати учасників своєї команди та спілкуватися з ними. Ви можете додати декілька робочих просторів, якщо, наприклад, ви працюєте у декількох компаніях з різними людьми.
  • Канали. Канали — це місця для обговорення певних тем або проєктів у вашому робочому просторі. Ви можете створити канали для загальних обговорень, каналів з різних відділів, різних проєктів тощо. Канали можуть бути публічними та приватними: учасником публічних каналів може стати будь-який член робочого простору, а приватних — тільки за запрошенням.Можна створювати необмежену кількість каналів для окремих дискусій, які потім можна покинути чи архівувати.
  • Приватні повідомлення. Приватні повідомлення бувають «1 на 1» та групові. Після створення групових приватних чатів ніхто не може вступити чи покинути цей чат.

Чому саме Slack: ключові фічі

Чат із самим собою

Чат із самим собою можна використовувати для нотаток та створення команд: можна додати собі нагадування, встановити статус активності або відключити на деякий час сповіщення.

Треди

Для початку обговорень під конкретним повідомленням можна почати тред. Повідомлення з треду не будуть відображатись у чаті, що допоможе, якщо в одному каналі ведеться декілька обговорень одночасно.

Важливі повідомлення

Щоб не загубити важливі повідомлення, ви можете закріпити їх у чаті (для всіх) або додати у вибране (для себе). Також можна встановити нагадування на повідомлення через вибраний час.

Редактор коду

Для айтівців передбачені інтегровані пісочниці, щоб ділитися форматованим кодом.

Гнучке налаштування сповіщень

У загальних налаштуваннях ви можете отримувати сповіщення про всі повідомлення, залишити сповіщення лише для приватних повідомлень та згадувань у каналах або відключити сповіщення. Також можна заблокувати сповіщення в окремих каналах.

Ключові слова

У налаштуваннях ви можете додати ключові слова, за згадуванні яких ви отримуватимете сповіщення. Так можна домовитися з колегами і додати коди для команд для невідкладних ситуацій.

Розклад сповіщень

Ви можете налаштувати час, коли вам не будуть надходити сповіщення. Також можна встановити режим «Не турбувати» на вибраний час, тоді ваші колеги у чаті з вами будуть бачити, що ви зайняті, а якщо вони вам напишуть, то отримають автоматичну відповідь від Slack, що повідомлення надійде згодом. Та якщо повідомлення надважливе, це блокування можна обійти.

Згадування у каналах

У групових приватних каналах ви можете згадувати усіх учасників каналу за допомогою команди @channel або лише тих, хто на цей момент у мережі, за допомогою @here.

Інструменти

Ви можете безпечно інтегрувати у застосунок Google Drive, Google Calendar, Google Docs, GitHub та інші сервіси, а також месенджери і соцмережі. Так, можна додати розширення для опитувань та to-do лісти і додавати їх у чат за допомогою команд.

Зрештою Slack може допомогти вашій команді ефективно комунікувати та уникнути постійного гортання робочих чатів, щоб нічого не проґавити. Програма зменшує кількість активних сервісів, якими мають користуватись співробітники, і створює суцільний робочий простір, що допоможе команді концентруватися на важливому.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45

Чому культура дуже важлива під час війни?

Влада Миколюк 10 червня 2024 14:30

Обираємо інструменти для тестування кросбраузерності: популярні сервіси для QA

IT-команда NIX 5 червня 2024 15:30

Google привабить користувачів до застосунків

Олеся Дерзська 21 травня 2024 21:02

Як ми розуміємо одне одного, або чому розуміння — це (не) проблема

Vira Romanova 21 травня 2024 12:00