Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що таке метавсесвіт і навіщо він українським технологічним компаніям

Юрій Філіпчук
Юрій Філіпчук Party.Space, CEO
15 листопада 2022 6 хвилин читання

У 2022 році через війну перед українськими компаніями з'явилася проблема підтримки соціальних зв'язків із переміщеними співробітниками по всьому світу. Потреба проводити загальні зустрічі та синхронізуватися з віддаленими командами, щоб забезпечити високий рівень ефективності, стає дедалі гострішою. Метавсесвіт та 3D-простір — інструменти сучасності, які допомагають не втрачати зв'язок із колегами незважаючи на зовнішні обставини. 

Стан справ на ринку

Важливо відмітити, що сама сфера віртуального простору активно розвивається та набирає стрімкої популярності. Наприклад, як повідомляють у Verified Market Research, розмір ринку Metaverse оцінювався в $27,21 млрд в 2020 році та, за прогнозами, досягне $824,53 млрд до 2030 року, зростаючи на 39,1% CAGR (складений річний темп приросту) з 2022 по 2030 рік.

Також відомо, що станом на вересень 2022 року зафіксовано понад 400 млн активних користувачів метавсесвіту щомісяця (згідно даних Bankless Times). Незважаючи на це, численні організації ще в процесі знайомства з метавсесвітом та його перевагами.

Метавсесвіт — новий інструмент спілкування

Популярність метавсесвіту в Україні стрімко зростає завдяки його численним перевагам перед традиційними формами спілкування в онлайні, такими як електронна пошта, відеодзвінки тощо. Він швидко стає популярним для організації конференцій та онлайн-зустрічей ділового чи особистого використання.

Традиційні способи онлайн-спілкування, такі як Zoom або Skype, стають все менш ефективними із точки зору взаємодії та співпраці. Згідно із дослідженнями Стенфордського університету, головними недоліками Zoom є брак невербальної комунікації та постійна потреба дивитися на себе та спілкуватися у статичному цифровому середовищі. З іншого боку, метавсесвіт дає можливість взаємодіяти віч-на-віч, так, як це для нас звично у реальному середовищі. Він заохочує креативний підхід у спілкуванні, дозволяючи учасникам вільно переміщатися у просторі та взаємодіяти із контентом на екрані ноутбука чи телефону.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Корисні можливості віртуальних просторів

Переваги проведення заходів у метавсесвіті численні. Багато стартапів і міжнародних компаній, таких як Slack, Grammarly і Zapier, вже використовують віртуальні простори для спілкування з клієнтами та колегами. Метапростір допомагає їм стрімкіше розвивати свій бізнес у глобальному масштабі. Наприклад, одним з наших клієнтів став Zapier, який використовував Party.Space для проведення своєї першої вечірки у метавсесвіті для сотень співробітників і гостей із усього світу, тоді як Slack використовував 3D-простір для своїх регулярних демонстрацій продуктів для клієнтів і потенційних інвесторів.

Усі ці компанії зацікавила унікальна можливість організації віртуальних зустрічей у метавсесвіті, де вони можуть створити динамічний, захоплюючий та неординарний досвід для своїх відвідувачів. Окрім цього, в метавсесвіті можна навіть обладнати віртуальний офіс та користуватися ним регулярно. Наразі ми вже розробили такий простір під індивідуальне замовлення організації і очікуємо, що в майбутньому кожна компанія матиме онлайн-приміщення для звичайних рутинних задач.

Віртуальний офіс у Party.Space. Фото: Party.Space Віртуальний офіс у Party.Space. Фото: Party.Space

 

Що спільного між Roosh, OBRIO та Innovecs? Вони вже тусуються в метавсесвіті

Влітку 2022 року українські технологічні компанії, такі як OBRIO, Roosh та Innovecs, організовували заходи у метавсесвіті, щоб обговорити результати та плани з усією командою по всьому світу. 

Так у червні ми у Party.Space організували інвестиційну конференцію для Innovecs, основна мета якої – навчити людей успішним інвестиційним стратегіям, завдяки запрошеним спеціалістам ІТ-галузі. Віртуальний захід зібрав понад 100 учасників із усього світу. Під час конференції учасники мали змогу ставити питання спікерам, спілкуватися, налагоджувати свою мережу контактів, грати у настільні ігри та фотографуватись у метавсесвіті.

Для стартапу Roosh ми провели віртуальну зустріч у метавсесвіт. Ця подія також стала гарною нагодою для налагодження контактів між членами команди. Команда Roosh оцінила «відчуття присутності», інтерактивність і функцію вираження емоцій у метавсесвіті. Понад 100 людей приєдналися до конференції Roosh Synchro Day, і загалом гості провели понад 4 години в 3D-просторі. Захід мав великий успіх у команди і допоміг створити продуктивне середовище для майбутньої роботи.

Roosh's All Hands Conference у Party.Space. Фото: Party.Space Roosh's All Hands Conference у Party.Space. Фото: Party.Space

Компанія OBRIO провела The Episode, подібні зустрічі у них регулярні, але цього разу було вирішено зробити її у нашому метапросторі Party.Space. Мета заходу — обговорення успіхів попереднього кварталу та планування наступного. Весь конференц-зал був спроектований таким чином, щоб учасники могли презентувати свої історії успіху на головному екрані без використання робочих програм, як Zoom, Google Meet або інших онлайн-платформ, які часто використовуються для таких зустрічей, але мають багато обмежень, яких немає у метавсесвіті.

Під час перегляду ретроспективних презентацій кожен учасник міг послухати доповідача та обговорити свої думки та ідеї з колегами, які сиділи за їхнім столом. На завершення, наша команда підготувала спеціальну вікторину, щоб визначити, хто найкраще знайомий із культурою та історією компанії. Усі гості провели у метавсесвіті понад чотири години, що значно перевищує середній показник серед подібних подій.

The Episode від OBRIO у Party.Space. Фото: Party.Space The Episode від OBRIO у Party.Space. Фото: Party.Space

Висновок

Технологія метавсесвіту має величезний потенціал у багатьох галузях і ми побачимо зростання попиту протягом наступних кількох років. Ми також віримо, що Party.Space разом з іншими компаніями галузі відіграватимуть ключову роль у підтримці цього зростання, надаючи виняткові послуги віртуальних подій за допомогою своєї передової технологічної платформи.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Soft skills у роботі проєктного менеджера: як знайти баланс

Марат Торянік 18 годин тому

PR Community від Kharkiv IT Cluster: «Омніканальність у retail: як завжди залишатися в полі зору клієнта?»

Olga Sukhorukova 22 години тому

Подкаст «Закрив Раунд» готує вже 5-й сезон. Старт у жовтні

Анна Старкова 10 жовтня 2024 16:21

МХП першою в Україні отримала міжнародний акредитований сертифікат про безперервність бізнесу

Віталій Новак 9 жовтня 2024 15:55

Європейська Бізнес Асоціація та Diia.City.Union запрошують на Ukraine Tech Conference

Ольга Топольська 9 жовтня 2024 12:57