Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як захистити свій криптогаманець: короткий гайд для новачків

Владислав Гринів
Владислав Гринів Digital-журналіст з досвідом роботи у WEB3-компаніях
8 лютого 2024 6 хвилин читання

Криптовалюти все більше і більше набирають популярності, через що виникає постійна потреба в захисті цифрових активів від шахраїв. Щороку вони вишукують ще більше нових шахрайських схем, щоб заволодіти активами людей. Саме тому важливо розуміти та правильно використовувати необхідні заходи безпеки для цього. 

Огляд хакерських атак у 2023 році

Згідно з нещодавнім щорічним звітом з криптобезпеки від Peckshield за 2023 рік у криптопросторі відбулось понад 600 потужних хакерських атак, які призвели до втрати близько $2,61 млрд. Попри те, що ця цифра може дивувати, вона менша за суму, вкрадену у попередньому році, яка перевищила $3,6 млрд. Кількість хакерських атак та шахрайств, пов’язаних з криптовалютою зменшилась на 27,78% у 2023 році, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це зменшення пов’язане з підвищенням рівня розвитку заходів безпеки криптоспільноти, спільними зусиллями керівників Web3 та посиленою переговорною тактикою блокчейн-компаній. 

Source: PeckShieldAlert/X Source: PeckShieldAlert/X

Але перед тим, як переходити до заходів безпеки, нам потрібно розібратись, що насамперед являє собою криптобезпека. 

Безпека криптовалюти — це заходи, що вживаються для захисту криптовалютних транзакцій від шахрайства та збереження цифрових активів. Вона передбачає використання криптографії для захисту інформації та комунікацій, гарантуючи, що тільки авторизовані користувачі можуть отримати доступ до даних. 

Заходи безпеки включають:

  • захист облікових записів користувачів;
  • безпечне зберігання активів;
  • використання двофакторної автентифікації (2FA). 

Блокчейн-компанії використовують шифрування для перевірки транзакцій, і її безпека важлива для запобігання несанкціонованому доступу та шахрайству.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як безпечно зберігати криптовалюту?

Нижче наведу найпоширеніші й разом з тим найдієвіші методи захисту власних цифрових активів. 

Використовуйте двофакторну автентифікацію (2FA)

Двофакторна автентифікація (2FA) — це функція безпеки, яка додає рівень захисту до ваших криптовалютних рахунків. Окрім ваших стандартних облікових даних, 2FA вимагає від вас надання другої форми ідентифікації. Зазвичай, це унікальний код, згенерований програмою аутентифікації або надісланий через SMS. Ви можете встановити програму 2FA на свій смартфон, наприклад, Google Authenticator або Authy. Ці програми генерують тимчасові коди, які регулярно змінюються, забезпечуючи додаткову безпеку.

Використовуйте надійний і безпечний пароль

Перш за все, важливо створити надійний і безпечний пароль, який раніше ніде не використовувався. Не записуйте свої паролі в легкодоступних місцях, таких як нотатки на комп’ютері чи робочому столі. Замість цього використовуйте менеджер паролів для зберігання та керування складними паролями, наприклад, 1Password або Bitwarden.

Уникайте фішингових атак

Фішингові атаки є найпоширенішою загрозою для користувачів. Дані Chainalysis показали, що за останні два роки кількість випадків фішингу підтвердження стрімко зросла. Цей тип шахрайства використовує підроблені електронні листи або вебсайти, які виглядають як офіційне джерело. Тому будьте обережні, коли натискаєте на посилання або завантажуєте вкладення з невідомих джерел. І не забувайте перевіряти URL-адреси сайтів, перш ніж вводити там будь-яку важливу інформацію.

Зберігайте криптовалюту на холодних гаманцях 

Якщо ви плануєте зберігати свої криптовалютні інвестиції протягом тривалого часу, вам слід застосовувати альтернативні способи холодного зберігання, такі як апаратні або паперові гаманці. Існують біржі, які зберігають великий відсоток ваших активів на холодних гаманцях, знижуючи ризик крадіжок. 

Використовуйте апаратні гаманці

Це фізичні пристрої, які безпечно зберігають ваші особисті ключі в автономному режимі. Вони захищені від комп’ютерних вірусів та вважаються одним з найбезпечніших методів зберігання криптовалюти. Апаратні гаманці зазвичай підключаються до комп’ютера або мобільного пристрою тільки тоді, коли потрібно здійснити транзакцію. Найкращими апаратними гаманцями вважаються Ledger та Trezor.

На додачу можна використовувати навіть паперові гаманці — це видрукований або написаний від руки документ у якому міститься ваш приватний ключ. Він може використовуватись для зберігання криптовалюти в автономному режимі, а також як резервна копія апаратних чи програмних гаманців. Проте він має недолік — його легко втратити або фізично пошкодити (від цього захищає видрук кількох копій документа).

Уникайте публічних мереж Wi-Fi

Використовуйте лише захищені мережі та пристрої для проведення криптовалютних транзакцій. Уникайте використання публічних мереж Wi-Fi для доступу до своїх акаунтів, оскільки вони вразливі для хакерів і шпигунства. У разі неможливості уникнення використання публічного Wi-Fi, використовуйте віртуальну приватну мережу (VPN) для додаткової безпеки.

Обирайте надійну криптобіржу

Якщо брати до уваги аналіз компаній за такими показниками як безпечність, кількість активів доступних для торгівлі та відгукам користувачів, згідно з рейтингом WellCrypto одними з найкращих для використання є Bybit, WhiteBIT та Bitfinex. Дані криптобіржі використовують 2FA або WAF для захисту ваших коштів і блокування хакерських атак. Також вони мають KYC-верифікацію та AML-перевірку, що безперечно є великим плюсом для безпеки користувачів. 

Підсумок

Інвестуючи у криптовалюту слід памʼятати, що безпека має бути на першому місці. Дотримуючись вказаних рекомендацій, користувачі можуть зменшити вірогідність викрадення їхніх активів, адже уважність та відповідальність — це найкращий захист від будь-яких небезпек. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ФОП-платник ЄП надає послуги з оплатою їх лише через інтернет за допомогою платіжного сервісу: чи застосовувати ПРРО/РРО?

Inna Sharova 9 годин тому

Як підвищити лояльність клієнтів та залучити нових за допомогою SERM? Кейс Netpeak у ніші біодобавок

Андрій Тарасенко 15 липня 2024 21:23

Alphabet хоче купити кібербезпековий стартап Wiz

Олеся Дерзська 15 липня 2024 17:06

У Канаді попереджають про використання росією ШІ для міжнародної пропаганди

Владислав Паливода 12 липня 2024 13:29

Як взяти участь у Cybersecurity Innovations Hackathon з кібербезпеки

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:05