Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Не біткоїном одним: криптовалюти, на які варто звернути увагу в лютому

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
29 січня 2024 5 хвилин читання

Будьмо відвертими: криптовалютний ринок переживає не найкращі часи. Реєстрація Торговою комісією США (SEC) біржового біткоїн-фонду не задовольняє очікування інвесторів, і це залишає відбиток на альткоїнах, зростання яких у найближчий час важко передбачити. 

У той час як багато трейдерів розглядають ведмежий ринок як перешкоду, ми бачимо у ньому можливості — можливості не тільки докупити більше активів за зниженими цінами, але й віднайти криптовалюти, які навіть у волатильний період демонструють якісну токеноміку. 

Сьогодні ми розглянемо саме такі активи, а також спробуємо передбачити їхнє майбутнє. 

Ефір (ETH)

Без перебільшення ядро індустрії ефір, або етеріум (ETH), зміцнив свої позиції за останні два місяці на тлі майбутнього оновлення Dencun — важливого вдосконалення мережі Ethereum, яке приведе за собою зниження комісій і підвищення масштабованості блокчейну. Це робить оновлення Dencun і його повноцінний реліз критично важливим для власників ефіра. 

Інтерес до оновлення Dencun поступово зростає, оскільки терміни його впровадження були визначені на нещодавній зустрічі розробників Ethereum All Core Developers Execution. 

Утім, Dencun не єдина причина потенційного успіху ефіра, оскільки Ethereum уже давно є найпопулярнішим інструментом для Web3-розробників. 

Ефір (ETH) доволі часто сприймають як конкурента біткоїна. На тлі невдач останнього популярність дітища Бутеріна лише зростатиме. Так, у своєму останньому інтерв'ю авторитетний аналітик RunnerXBT віддав перевагу саме ефіру як більш надійному варіанту інвестування. 

На момент написання статті ціна цієї монети становила $2260,15. Після різкого падіння чарт більше схожий на відновлення тренду. Індекс відносної сили (RSI) наближається до позначки 60, що свідчить про силу такої тенденції. 

Графік ETH/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік ETH/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View

На думку FXStreet, ефір (ETH), імовірно, наблизиться до рівня 61,8% корекції Фібоначчі від падіння ціни, властивого для періоду з квітня по червень 2022 року.

Dogecoin (DOGE)

Однією з ключових причин популярності Dogecoin серед криптоспільноти є вихід X Payments — платіжної системи для користувачів однойменної соціальної мережі. Зважаючи на прихильність Ілона Маска до монети DOGE, багато хто очікує, що мемекоїн стане елементом способу оплати серед юзерів. 

Незважаючи на безпідставність таких здогадок, вони все ж таки змогли підштовхнути Dogecoin до виходу з ведмежого тренду і підвищення його ціни на 15%. На момент написання мемкоїн торгується по $0,07973, а його RSI наближається до 70.

Графік DOGE/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік DOGE/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View

Ба більше, Еліот Лі, журналіст із Techopedia, вважає, що Dogecoin має всі шанси досягти ціни $0,1161 цього року з можливим максимумом у $19.

WhiteBIT Coin (WBT)

Хоча WhiteBIT Coin (WBT) є низьковолатильним активом, це не означає, що його ціна утримується у сталому діапазоні. Так, ціна монети зросла на 8% за останній місяць, а ринкова капіталізація активу наближається до $1 млрд. 

Індекс відносної сили (RSI), що перевищує 70, доводить, що альткоїн зміцнює свої позиції на ринку. Завдяки новинкам від розробника WhiteBIT та зростанню популярності блокчейнів L1, AMBCrypto прогнозує, що ціна WBT сягне $9,25 у 2024 році. 

Графік WBT/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View Графік WBT/USD. Джерело: WhiteBIT Trading View

Збільшення капіталізації WhiteBIT також може бути наслідком нещодавніх раптових рухів ринку, які змушують інвесторів утримуватися від ф'ючерсних торгів на користь безпечніших опцій, зокрема холдингу. Водночас розробники заявляють, що WBT є «надійним активом, який можна використовувати для стейкінгу на власній платформі, що надає численні привілеї його власникам та власницям». 

Будучи рідкісним прикладом стейблкоїна з додатковими можливостями, WBT стає популярним напрочуд швидко. 

Висновок

Вищезгадані активи свідчать про ключову роль альткоїнів у формуванні ринку. Завдяки їхнім можливостям і популярності роль біткоїна або великих «альтів» відходить на другий план. Добре це чи погано, але ринок трансформується, хоч і не критично. 

Основні моменти:

  • Популярність ефіра (ETH) зростає на тлі прийдешнього оновлення Dencun. Попри те що локальний тренд для монети є ведмежим, блокчейн Ethereum залишається найбільш популярним для Web3-розробки. 
  • DOGE очікується як інструмент офіційної платіжної системи від X (у минулому Twitter). Ціна мемкоїна зростає на 15%.
  • WhiteBIT Coin (WBT) зріс у ціні на 8% за останній місяць і може перетнути бар'єр у $9 у 2024 році.

Тому завжди шукайте нові проєкти для інвестування і торгуйте безпечно!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Leo Scott 01.02.2024, 10:27
Непогана підбірка
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 5 годин тому

Вартість біткоїна перевищила $57 тис. вперше з кінця 2021 року

Юлія Мирська 6 годин тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 26 лютого 2024 17:00

Як діти працюють в ІТ, стендап-комік вчить протидіяти шахраям, а бізнес змінив ставлення до криптовалюти: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 26 лютого 2024 16:00

Гранти: безкоштовні гроші чи ще одна форма садомазохізму?

Роман Абрашин 26 лютого 2024 13:00