Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

СЕО Devlight про те, як позбутися зайвих зустрічей та побудувати власний бренд всередині компанії

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
12 травня 2023 4 хвилин читання

Ігор Полич — owner та СЕО ІТ-компанії Devlight. У другому випуску подкасту «Відверто про IT» Ігор відповів на запитання читачів SPEKA про те, як налагодити контакт із керівником, оптимізувати зустрічі й розвинути особистий бренд всередині компанії.

Ігор Полич, СЕО Devlight: поради щодо власного бренду та керівництво Ігор Полич, СЕО Devlight: поради щодо власного бренду та керівництво

Що робити, коли керівник закриває очі на конфлікти у команді?

Попросити керівника про розмову one on one та спокійно обговорити ситуацію. Зрозуміти, чому саме він закриває очі: через особисті питання, професійні чи банальне нерозуміння, як вирішити конфлікт. Може бути декілька причин:

  • Керівник сам винний у конфлікті через свою неточність чи непослідовність. У такому разі потрібно вказувати на це та просити керівника точніше формулювати свої запити та очікування, а також розподіляти обовʼязки у команді.
  • Керівник боїться вирішувати конфлікт, тому що одна зі сторін конфлікту є незамінною в організації. 

Потрібно пояснити керівнику, що такий підхід буде тільки провокувати нові конфлікти та підсилювати суперечну позицію іншої сторони. Як показує практика, у довгостроковій перспективі такий керівник втрачає всю команду.  

  • Керівник навмисно не хоче вирішувати конфлікт, провокуючи колег змагатися між собою.

Підписуйтеся на наші соцмережі

У такому разі варто неодмінно пояснювати керівнику, що стратегія є деструктивною та приводить до зменшення продуктивності всієї команди. Якщо керівник не дослухається, краще покинути таку компанію.

  • Керівник не має рішення ситуації, не володіє набором знань та підходів для розв’язання конфлікту. 

Тоді вам потрібно донести проблему до вищого керівника у структурі компанії або поспілкуватись із власниками, якщо є  можливість.

Часто буває так, що керівник боїться вирішувати конфлікти, тому що вважає, що таким чином він неодмінно має стати на чиюсь сторону й знецінити іншу. Це неправильний підхід, тому що завдання керівника — бути обʼєктивним та ухвалювати рішення, які розвивають компанію. 

Що робити, якщо керівник постійно призначає зустрічі, і їх так багато, що не встигаєш працювати?

Ознака досвідченого управління — це злагоджений і постійний робочий ритм, де вся команда і керівник знають, навіщо проводиться зустріч, які очікування від зустрічі та її учасників і що треба виконати до наступного мітингу. 

Якщо зустрічі у вашій компанії мають хаотичний характер, у вашого керівника невідпрацьований робочий ритм чи в компанії немає чітких цілей.

Надмірна кількість зустрічей спричиняє інформаційне виснаження, демотивацію та брак часу. Якщо ви у такій ситуації, то пропонуйте керівнику розробити чіткий робочий ритм зустрічей, розділити важливі обовʼязкові для всієї команди зустрічі та добровільні дорадчі зустрічі, якщо керівник має багато сумнівів) Також рекомендується більше розпрацювати командні інструменти типу Slack чи Teams та зафіксувати можливість текстових асинхронних обговорень того чи іншого топіку. Якщо нічого не допомагає, просто рахуйте, скільки годин на тиждень ви витрачаєте на такі зустрічі і спробуйте оцифрувати це у грошах. Для вашого керівника це має бути гарним стимулом економити ваш час, проведений на зустрічах, та стимулювати вас більше працювати над завданнями.

Як розбудувати особистий бренд всередині команди?

У кожному колективі (зазвичай неформально) є командний та професійний рейтинг колег. 

Професійний відповідає на те, наскільки колега компетентний у робочих питаннях та наскільки його навички можуть допомогти компанії у її потребах та цілях.

Командний рейтинг дає відповідь на те, наскільки людина є командним гравцем, наскільки готова допомагати компанії та команді зростати та досягати цілей, наскільки з колегою комфортно працювати.

Для розбудови особистого бренду потрібно високо підійматись в обох рейтингах, а також чітко комунікувати назовні про те, у чому ви найсильніші та як це може допомогти іншим гравцям у розв'язанні їхніх завдань. 

Зазвичай історії успішної взаємодії у команді швидко поширюють та високо оцінюють у компанії. Якщо ви декілька разів допоможете колегам, ваш бренд заговорить гучно як ніколи.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 5 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 9 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 19 годин тому

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Платіжні системи та фінансові технології — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #7

Сергій Коноплицький 2 липня 2024 10:58