Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дизайн інтер’єру сучасної школи: інтеграція технологій та створення сприятливого простору для навчання

Алеся Карнаухова
Алеся Карнаухова СЕО ZIKZAK Architects
8 лютого 2024 5 хвилин читання

У постійно мінливому освітньому процесі дизайн шкільного простору відіграє важливу роль у формуванні навчального досвіду. Сучасна школа виходить за межі традиційних структур і використовує інноваційні принципи дизайну, щоб створити середовище, яке надихає на творчість, співпрацю та єдність. Сучасні освітні простори –  яскраві, функціональні та естетично привабливі центри навчання. Якими є ключові елементи дизайну сучасної школи, що сприяють створенню позитивної та сприятливої атмосфери як для учнів, так і для викладачів?

Приватна школа на Кіпрі. Дизайн ZIKZAK Architects Приватна школа на Кіпрі. Дизайн ZIKZAK Architects


Гнучкі навчальні простори

Сучасна освіта наголошує на адаптивності та спільному навчанні школярів. Актуальний підхід до проєктування шкіл зосереджений на створенні гнучкого навчального простору, який можна легко налаштувати для різних методів навчання та видів діяльності. Це модульні меблі, рухомі перегородки та багатофункціональні зони, які дозволяють плавно переходити від індивідуальної до групової роботи.

Інтеграція технологій

У цифрову епоху технології є невід'ємною частиною навчального процесу. Сучасні проєкти містять найсучасніші технології, серед яких інтерактивні дошки, інтелектуальні проєктор, зарядні станції тощо. Продумана інтеграція технологій покращує навчальний процес і готує студентів до життя у світі, де панують технології.

Навчальний клас. Дизайн ZIKZAK Architects Навчальний клас. Дизайн ZIKZAK Architects

Біофільний дизайн

Зв'язок учнів з природою позитивно впливає на самопочуття та когнітивні функції. Сучасна філософія дизайну включає біофільні елементи, такі як великі вікна для максимального доступу природного світла, впровадження натуральних рослинних композицій та відкриті навчальні простори. Усе це створює гармонійне середовище, яке сприяє розширенню взаємодії учня з навколишнім середовищем та творчості.

Навчальний клас. Дизайн ZIKZAK Architects Навчальний клас. Дизайн ZIKZAK Architects

Психологія кольору

Використання кольору в шкільному дизайні виходить за рамки естетики. Кольори впливають на настрій, зосередженість уваги та поведінку дітей. Дизайнери ретельно підбирають палітру, яка сприяє створенню позитивної та стимулюючої атмосфери. Стримані блакитні та зелені кольори можна використовувати в тихих навчальних зонах для сконцентрованої роботи, тоді як яскраві кольори – у просторах для дозвілля, спільної роботи, щоб заохотити до творчості.

Центри співпраці

Співпраця й міжособистісне спілкування є ключовими навичками для досягнення успіху в сучасному світі. Зони для групових проєктів, дискусій та міждисциплінарних заходів сприяють формуванню навички командної роботи та спільного навчання. Вони обов’язково мають місце в сучасній школі. 

Мультиплікаційні елементи

Для створення середовища, що збагачує дитячу уяву та  підсилює атмосферу простору, розрахованого на дітей, в інтер’єр вносять елементи мультиплікації. Це можуть бути яскраві чудернацькі деталі, казкові символи, мультиплікаційні образи. Так освітній простір із суто формального стає більш цікавим і привітним для дітей. 

Мультиплікаційні елементи в шкільному просторі. Дизайн ZIKZAK Architects Мультиплікаційні елементи в шкільному просторі. Дизайн ZIKZAK Architects

Сталий розвиток та екологічні практики

Зі зростанням екологічної свідомості пріоритет екологічності посилюється у кожному з проєктів. Від енергоефективного освітлення до перероблених матеріалів: інтеграція екологічних практик мінімізує вплив шкільних будівель на навколишнє середовище. Це не лише підтримує планету, але й навчає учнів важливості усвідомленого споживання.

Інклюзивний дизайн

Сучасна школа має бути інклюзивною та доступною для всіх. Дизайн має враховувати потреби учнів з різними можливостями. Це облаштування пандусів, ліфтів та доступних туалетів, а також регульовані меблі й сенсорні простори. Створення інклюзивного середовища гарантує, що кожен учень може бути повноцінним учасником навчального процесу.

Короткий висновок

Проєктування сучасної школи вимагає цілісного підходу, який враховує не лише функціональність, але й добробут та залученість учнів. Освітні простори, які надихають на навчання, сприяють співпраці та готують школярів до викликів, що постають перед ними в майбутньому – невід’ємна вимога до сучасного навчального закладу. Використовуючи інноваційні принципи дизайну освітні простори стають динамічними середовищами, які сприяють формуванню неперевершеного навчального досвіду.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 21 годину тому

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 23 години тому

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME 23 лютого 2024 13:00

Як мігрувати з одного таскменеджера на інший без втрати важливих завдань

Максим Лелюшок 22 лютого 2024 16:30

Правило п’ятьох рукостискань: як у пошуку фахівців допоможе реферальна програма

Yalantis Company 22 лютого 2024 14:20