Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Блокчейн у спорті: як новітні технології змінюють спортивну індустрію?

Владислав Гринів
Владислав Гринів Digital-журналіст з досвідом роботи у WEB3-компаніях
29 травня 2024 5 хвилин читання

Спортивна індустрія завжди була схильна до новітніх технологій. Серед них найбільш перспективними залишаються саме блокчейн-технології, які відкривають нові можливості не лише для вболівальників, а й для клубів та організацій. Тож як саме блокчейн трансформує спортивну галузь?

ФК «Манчестер Сіті»

З 2021 року футбольний клуб активно впроваджує блокчейн-технології у свою діяльність через співпрацю з компаніями галузі.

Один із ключових прикладів — партнерство з південнокорейським розробником спортивних сервісів Superbloke. У межах спільної роботи вони створили онлайн-гру FC Superstars, де користувачі можуть формувати цифрові команди та обмінюватися картками гравців футбольних клубів на основі реальних матчів. 

Крім того, «Манчестер Сіті» випустив фантокен $CITY, побудований на блокчейні Chiliz, у межах колаборації з Socios.com. За допомогою цього токена вболівальники мають можливість долучатися до ухвалення рішень клубом та отримати доступ до ексклюзивного досвіду.

У березні 2022 року клуб став партнером криптовалютної біржі OKX. Пізніше біржа навіть розширила своє партнерство і стала офіційним спонсором клубу, уклавши угоду на понад $70 млн упродовж трьох років. «Манчестер Сіті» та OKX нещодавно випустили лімітовану серію футболок, пов'язаних із рідкісними NFT.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Директорка клубу з маркетингу та взаємодії з вболівальниками Нурія Тарре заявила, що запуск NFT є частиною стратегії клубу Прем'єр-ліги, спрямованої на залучення аудиторії, яка є «більш технічно підкованою, відкритою до нових інновацій та технологій». 

«Ми вважаємо важливим, що ви можете бути власником продукту в цифровому форматі. Я думаю, що це одна з переваг Web3 — вона змінює процес володіння», — пояснила вона.

Футбольний клуб впроваджує технології блокчейну для створення більш інтерактивної та прозорої взаємодії зі своїми вболівальниками, а також для впровадження більш інноваційних підходів у своїй діяльності.

ФК «Барселона»

Футбольний клуб також активно використовує технології блокчейн та web3 для залучення своїх вболівальників. У 2020 році ФК «Барселона» випустив фантокен $BAR у співпраці з платформою Chiliz. Токени надають вболівальникам доступ до ексклюзивного контенту, винагород та можливість брати участь в опитуваннях. У 2022 році платформа інвестувала у Barça Studios, підрозділ клубу зі створення цифрового контенту, ставши стратегічним партнером. Barça Studios також очолює розробку NFT, метапроєктів та інших технологій Web3.

З 2022 року криптовалютна біржа WhiteBIT є офіційним партнером футбольного клубу. Їхня співпраця також передбачає роботу з Barça Innovation Hub (BIHUB), професійним футбольним дослідницьким центром, який прагне формувати майбутнє та встановлювати галузеві стандарти. У партнерстві з WhiteBIT вони створили новий онлайн-курс «Game-Changing Tech: Mastering Blockchain». Він спрямований на розвиток розуміння блокчейн-технологій та вивчення їхнього застосування у повсякденному житті.

НБА

Баскетбольна ліга була однією з перших, хто впровадив технології блокчейну у свою діяльність. Деякі команди НБА мають низку партнерств з кількома компаніями. Наприклад, у 2019 році «Сакраменто Кінгз» оголосила про першу програму нагородження НБА на основі блокчейну у співпраці з Blockparty. А у 2020 році команда запустила власну аукціонну платформу для автентичних пам'ятних речей разом із ConsenSys і Treum.

У 2021 році «Сакраменто Кінгз» також співпрацювала з Ankr для створення освітнього контенту, проведення заходів та створення інноваційних проєктів. Крім того, команда запустила блокчейн-платформу NBA Top Shot, яка дає змогу вболівальникам купувати, колекціонувати та торгувати офіційно ліцензованими цифровими колекційними предметами НБА під назвою «Moments». 

Підсумок

Інтеграція технологій блокчейну у спортивну індустрію трансформує взаємодію між організаціями та вболівальниками. Завдяки партнерствам та інноваційним ініціативам спортивні клуби використовують блокчейн для збільшення залучення вболівальників, підвищення прозорості та пошуку нових джерел доходу.

Співпраця між ними демонструє, як блокчейн полегшує інтерактивний досвід, дозволяє вболівальникам брати участь у процесах ухвалення рішень і відкриває можливості для отримання ексклюзивного контенту та винагород. Щобільше, використовуючи технології блокчейн і Web3, спортивні організації не тільки враховують вподобання аудиторії, але й стають лідерами в інноваціях у своїх галузях.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як велоіндустрія переживає нестабільний період у 2024

Олеся Дерзська 7 липня 2024 08:00

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00