Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

5 питань про ІТ від школярів — відповідають айтівці

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
10 травня 2023 4 хвилин читання

На початку травня Львівський ІТ Кластер провів другу профорієнтаційну конференцію IT Future Conf для освітян, старшокласників і всіх, кого цікавить ІТ-освіта. Упродовж двох днів експерти з компаній, які є учасницями Кластера, розповідали про найпопулярніші напрями в ІТ та навчальні заклади, де можна здобути техосвіту. 

Згідно з опитуванням Кластера, 66% українських підлітків мріють працювати в ІТ: вони самостійно вчаться писати код, цікавляться IT-курсами й запитують, як штучний інтелект впливає на світ. SPEKA обрала пʼять найцікавіших запитань, які школярі ставили спікерам конференції. 

На початку травня Львівський ІТ Кластер провів другу профорієнтаційну конференцію IT Future Conf На початку травня Львівський ІТ Кластер провів другу профорієнтаційну конференцію IT Future Conf

Як почати роботу в ІТ ще під час навчання у школі?

Артем Куртяк, одинадцятикласник, який вже два роки працює на позиції Full Stack Developer:

«Спочатку я просто дивився тематичні відео, потім вивчив Python та Javascript. Коли я зрозумів, що моїх навичок достатньо для роботи, почав розсилати резюме. Багато компаній відмовляли через мій вік, але зрештою я знайшов роботу. Якщо хочете рано стартувати в професії, важливо бути наполегливим, постійно вчитися, стежити за трендами й не відступати від мети».

Що робити з прокрастинацією співробітника у команді?

Марія Стадник, Senior Project Manager, Avenga:

«Ми всі іноді прокрастинуємо. Важливо знайти причину небажання працювати й допомогти розвʼязати цю проблему. Причина може бути в ліні. Тоді допоможе чіткий дедлайн і нагадування про нього. 

З вигоранням складніше — обовʼязково спочатку знайти причину і за можливості допомогти людині її розвʼязати. Якщо у вашій команді є людина, схильна до вигорання – враховуйте це при плануванні роботи над проєктом».

Як балансувати між своїм баченням продукту та бажаннями клієнта, якщо вони не співпадають?

Олеся Корман, Middle Experience Designer, ELEKS:

«Таке часто трапляється, і це нормально. Важливо знайти компроміс, а для цього — вислухати клієнта, щоб зрозуміти його точку зору і чи дійсно ми можемо пожертвувати функціоналом. 

В UX-дизайні в таких ситуаціях дуже допомагає user testing. Часто тестування здатно переконати, що ваше рішення закриває потребу користувача. Завжди опирайтеся на факти, щоб донести свою думку».

Чи будуть embedded-системи актуальними під час відбудови України?

Максим Примєров, Strong Middle Embedded Engineer, Intellias:

«Вбудовані системи вже використовують, наприклад, у дронах. При відбудові дуже актуальними будуть дрони для розмінування полів. Такий підхід врятує життя багатьох саперів. Крім того, embedded-системи й надалі застосовуватимуться в інших галузях, важливих для економіки, зокрема промисловості. Наприклад, для автоматизації процесів».

З якими ринками IT Sales Менеджерам найскладніше працювати?

Дар’я Приліпко, Head of Sales, Perpetio:

«У кожного ринка є свої особливості. Складніше працювати на ринках з іншим менталітетом, наприклад, в арабських країнах. Тому наразі ми не йдемо на невідомі ринки, а ще більше досліджуємо ті, де вже працюємо. 

Головне — хороший IT Sales Manager має бути технічно підкованим, зацікавленим у тому, що робить, а також розуміти проблему клієнта і допомагати її вирішити».

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Перемога на першій співбесіді: поради для успішного працевлаштування

Yev Rachkovan 10 годин тому

Український Projector Institute починає роботу в Польщі

Юлія Мирська 11 годин тому

Вкладають, але потроху: венчурні фонди про інвестиції у воєнний час

Олександр Тартачний 2 жовтня 2023 17:40

Стратегічне управління талантами: занурюємося у методологію 9 Box Grid

Anzhelika Todorashko 2 жовтня 2023 16:00

Що таке інклюзивне наймання та як це працює в ІТ

Владислав Миронович 2 жовтня 2023 14:00