5 питань про ІТ від школярів — відповідають айтівці
На початку травня Львівський ІТ Кластер провів другу профорієнтаційну конференцію IT Future Conf для освітян, старшокласників і всіх, кого цікавить ІТ-освіта. Упродовж двох днів експерти з компаній, які є учасницями Кластера, розповідали про найпопулярніші напрями в ІТ та навчальні заклади, де можна здобути техосвіту.
Згідно з опитуванням Кластера, 66% українських підлітків мріють працювати в ІТ: вони самостійно вчаться писати код, цікавляться IT-курсами й запитують, як штучний інтелект впливає на світ. SPEKA обрала пʼять найцікавіших запитань, які школярі ставили спікерам конференції.
Як почати роботу в ІТ ще під час навчання у школі?
Артем Куртяк, одинадцятикласник, який вже два роки працює на позиції Full Stack Developer:
«Спочатку я просто дивився тематичні відео, потім вивчив Python та Javascript. Коли я зрозумів, що моїх навичок достатньо для роботи, почав розсилати резюме. Багато компаній відмовляли через мій вік, але зрештою я знайшов роботу. Якщо хочете рано стартувати в професії, важливо бути наполегливим, постійно вчитися, стежити за трендами й не відступати від мети».
Що робити з прокрастинацією співробітника у команді?
Підписуйтеся на наші соцмережі
Марія Стадник, Senior Project Manager, Avenga:
«Ми всі іноді прокрастинуємо. Важливо знайти причину небажання працювати й допомогти розвʼязати цю проблему. Причина може бути в ліні. Тоді допоможе чіткий дедлайн і нагадування про нього.
З вигоранням складніше — обовʼязково спочатку знайти причину і за можливості допомогти людині її розвʼязати. Якщо у вашій команді є людина, схильна до вигорання – враховуйте це при плануванні роботи над проєктом».
Як балансувати між своїм баченням продукту та бажаннями клієнта, якщо вони не співпадають?
Олеся Корман, Middle Experience Designer, ELEKS:
«Таке часто трапляється, і це нормально. Важливо знайти компроміс, а для цього — вислухати клієнта, щоб зрозуміти його точку зору і чи дійсно ми можемо пожертвувати функціоналом.
В UX-дизайні в таких ситуаціях дуже допомагає user testing. Часто тестування здатно переконати, що ваше рішення закриває потребу користувача. Завжди опирайтеся на факти, щоб донести свою думку».
Чи будуть embedded-системи актуальними під час відбудови України?
Максим Примєров, Strong Middle Embedded Engineer, Intellias:
«Вбудовані системи вже використовують, наприклад, у дронах. При відбудові дуже актуальними будуть дрони для розмінування полів. Такий підхід врятує життя багатьох саперів. Крім того, embedded-системи й надалі застосовуватимуться в інших галузях, важливих для економіки, зокрема промисловості. Наприклад, для автоматизації процесів».
З якими ринками IT Sales Менеджерам найскладніше працювати?
Дар’я Приліпко, Head of Sales, Perpetio:
«У кожного ринка є свої особливості. Складніше працювати на ринках з іншим менталітетом, наприклад, в арабських країнах. Тому наразі ми не йдемо на невідомі ринки, а ще більше досліджуємо ті, де вже працюємо.
Головне — хороший IT Sales Manager має бути технічно підкованим, зацікавленим у тому, що робить, а також розуміти проблему клієнта і допомагати її вирішити».