Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

П’ять ознак сильного криптоком’юніті: як визначити просунуту спільноту

Дмитро Присяжнюк
Дмитро Присяжнюк Co-Founder&Trader Crypto Crew
30 серпня 2023 5 хвилин читання

Люди завжди потребують соціуму. Місця, де можна знайти однодумців і вирішити спільні проблеми. І темою, що обʼєднає їх, може бути що завгодно: від спорту до кодингу чи улюбленої музики. Тож і сфера криптовалют не стала винятком — дедалі більше таких спільнот формується з її зростанням. Вони можуть утворюватися як онлайн (в Reddit, Discord чи Telegram), так і мати офлайн- чи онлайн-зустрічі, як в Crypto Crew.

Як визначити сильне криптоком’юніті

Та перш ніж приєднатись до однієї з таких спільнот, варто спочатку критично оцінити, чи варто інвестувати туди свій час і увагу. Тому що це буде місце, що вплине на формування ваших оцінок, знань та досвіду у криптовалютному ринку. Тож і нетворкати краще в тому оточенні, що найкраще цьому сприятиме.

Приведу декілька ознак, які одразу продемонструють рівень комʼюніті. 

Відкритість поглядів

Ніщо так сильно не заважає розвиватись й вчитись чомусь, як заборона вільного мислення. Навіть якщо воно помилкове. Адже саме так і можна прогресувати.

Якщо спільнота, до якої ви доєднались, насаджує свої погляди, думки, оцінки, і абсолютно заперечує будь-які альтернативи — то це шлях в нікуди. Найкраще комʼюніті — буде ділитись своїм досвідом й факапами, але не заважатиме робити власні. 

Постійне спілкування

Комʼюніті — це насамперед про спілкування. Неважливо, в якому форматі. Головне, щоб ідеї постійно подорожували між учасниками спільноти, обговорювались, народжували нові теми тощо.

Наприклад, як галерея Bright Moments, що спеціалізується на NFT. Вони запрошують до себе митців, які на місці можуть диджиталізувати свої роботи, і колекціонерів, що одразу можуть придбати новий лот. Поки що існує лише три 3 локації — у Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Берліні. Від моменту існування там було створено понад 1000 NFT, що називаються Cryptocitizens.

Щоб стати власником одного з них, треба власноруч завітати до галереї. Це допомагає митцям та їх поціновувачам знайомитись та краще дізнаватись один одного. Що позитивно сприяє розвитку NFT-індустрії.

Експерти, профі, зірки й ентузіасти

Немає нічого погано, якщо ви лиш починаєте розбиратись в індустрії. Всі з чогось починали. Та бажано, щоб спільнота, до якої ви хочете долучитись, вже мала серед учасників більш досвідчених людей. Тих, хто вже давно працює, хто має різний досвід, хто помилявся й досягав успіху. Що більш різноманітним буде комʼюніті, то приємніше бути його частиною й легше отримувати нові знання. 

А коли заходить мова про різноманітне комʼюніті, то першим в голову приходить Bored Ape Yacht Club. Коли NFT почали набирати обертів, цей проект став одним із найпопулярніших. Та їх особливість не лише в тисячі цифрових малюнків втомлених мавп. Володіння таким NFT — це квиток до закритого комʼюніті, членами яких є Серена Вільямс, Джиммі Феллон, Джастін Бібер та Емінем. Звісно, це не гарантує вашу особисту зустріч. Та спільнота часто проводить івенти в метаверсі — і це вже непоганий бонус. 

В Crypto Crew ми завжди намагаємось проводити подбіні івенти. Де збираються ентузіасти та досвідчені трейдери. Детально, методично й покроково вивчають матеріал, розбирають реальні кейси, щоб постійно розвиватись у цифрових активах. Рухатись далі й заробляти. Саме тому в нас вже є понад 3000 активних учасників із загальним інвестиційним портфелем у $18 млн. І кожна нова людина, що прагне стати з нами краще, неодмінно досягне бажаного результату.

Практика

Майже вся потрібна інформація давно є в мережі. Але прочитати і зрозуміти — не одне й те ж. Важливо правильно усвідомити нові знання, щоб потім ефективно використати їх на практиці. На кожному рівні завжди є чому навчитись або вдосконалити. Така регулярна практика — обов'язково для будь-якого крипто-комʼюніті. 

Особисте зростання

Це не той фактор, який одразу можна перевірити. Але після короткого часу з комʼюніті ви можете зрозуміти — наскільки ця спільнота допомагає розвиватися. Бо в першу чергу ви приєдналися до неї саме для цього: отримувати нові знання й досвід та переводити їх в результати для себе. Звісно, помилки й факапи бувають, але якщо ви не рухаєтесь вгору, можливо, час підшукати для себе краще комʼюніті.

Короткий висновок

Якщо у вас є інші критерії до спільноти — це чудово. Головне, знайти таке місце, де ви будете отримувати задоволення від спілкування й постійно дізнаватиметесь щось нове. Варто пам’ятати, що комʼюніті — це надзвичайний актив й нетворк, який гарантовано буде корисним.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Медіапланування в маркетингу: що треба для ефективної рекламної кампанії

Максим Купченко 22 вересня 2023 17:20

Як за місяць впровадити ПРРО та зекономити півмільйона: кейс мережі «Наш край»

Владислав Миронович 22 вересня 2023 15:18

Мікроменеджмент — тихий убивця компаній. Як з ним боротися?

Inna Kozak 21 вересня 2023 14:35

Створення квізу: як розважити відвідувачів сайту й отримати до 25% лідів з трафіку

В'ячеслав Юренко 21 вересня 2023 10:30

«Галюцинації», втрата даних та ШІ-уряд: п’ять порад, як нам жити зі штучним інтелектом

Владислав Миронович 20 вересня 2023 17:00