Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Знову Web Summit. Як працює інститут репутації для IT-івентів та коли їх ігнорувати

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
23 жовтня 2023 7 хвилин читання

У суботу, 21 жовтня, Падді Косгрейв, засновник однієї з найбільших IT-конференцій у світі Web Summit, пішов з посади CEO івенту після репутаційного скандалу. 

Репутація IT-івентів Репутація IT-івентів

SPEKA розібралась у ситуації з Web Summit, а також розпитала представників українського IT-ринку, як вони обирають конференції, які планують відвідати, та що робити, коли організатори конференції поводяться врозріз із цінностями компанії. 

Висловлювання Косгрейва і репутаційні збитки Web Summit

13 жовтня у своєму твіттері Косгрейв висловився щодо війни в Ізраїлі, розкритикувавши дії ізраїльского уряду, а до цього опублікував дані про людські втрати ізраїльсько-палестинського конфлікту за останні 15 років. Дані Косгрейва не враховували загиблих під час нападу ХАМАС на Ізраїль у жовтні 2023 року. Твіти Косгрейва викликали обурення світової IT-спільноти. 

Paddy Cosgrave on X (Twitter)

Після трьох днів мовчанки Косгрейв перепросив за своє висловлювання, але Big Tech компанії, зокрема Alphabet, Meta і Amazon, відмовилися брати участь у конференції. Косгрейв пішов з посади CEO, ймовірно, щоб організаторам не довелося скасовувати цьогорічний Web Summit, що має відбутися 13-16 листопада. Чи вплинуло звільнення Косгрейва на рішення техногігантів скасувати участь, невідомо. Представники Web Summit запевняють, що івент відбудеться за розкладом. 

Що вже було не так із Web Summit у 2022 році

Торік співзасновник компанії Preply Дмитро Волошин написав у Facebook про те, що помітив у списку виступів Web Summit проросійських спікерів. Зокрема, Макса Блюменталя, що заперечував обстріл лікарні у Маріуполі, Ноама Чомскі, що просував пропутінські наративи, а також Аарона Мейта. Врешті українська PR-спільнота привернула увагу до ситуації та домоглася зміни адженди. Виступи Блюменталя і Мейта скасували, а Чомскі долучився онлайн.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

Фінський Slush — ще одна IT-конференція, що не помітила «а чо такова». Торік, вже після повномасштабного вторгнення, на конкурсі молодих стартапів Slush 100 переміг проєкт Immigram, що заснували росіяни. Засновники на той час мешкали у Лондоні й відповідно позиціонували свій стартап. Також компанія наймала співробітників із москви.

Толерування російських спікерів чи відвідувачів — звична справа для світової спільноти. Згадаймо російських інвесторів на TechCrunch, виступ Даші Навальної на TED Talks з промовою про «їх боротьбу», численні випадки із запрошенням російських письменників або навіть Нобелівську премію.

Як український бізнес обирає івенти

Зараз головна проблема для українського бізнесу — це російський слід.

Кирило Мазур
Кирило Мазур
співзасновник Happy Monday

Кирило Мазур, засновник Center42 Innovation Agency та співзасновник Happy Monday, підкреслив, що він та його команди не їздять на події, організатори чи спонсори яких мають російське походження. Бо якщо відвідувати подію, що зашкварилась, компанія її легалізує та завдає шкоди своїй репутації. 

«Мушу визнати, що в епоху cancel culture я дуже ретельно передивляюсь кожен із таких кейсів, бо не завжди вони справедливі. Якщо зашквар справді мав місце, робимо висновки, корегуємо плани, підтримуємо бан, можемо написати організаторам із проханням відреагувати тощо. Якщо ж фактів замало, то я не готовий підтримувати такий cancelling. Для мене відчуття справедливості важливіше за швидкоплинну потребу», — ділиться Кирило.

Марина Хоміч
Марина Хоміч
CEO VP Team

Марина Хоміч, CEO рекрутингової агенції VP Team, каже, що команда вибірково ставиться до міжнародних подій, рішення ухвалюють заздалегідь й відстежують комунікацію з боку організаторів. Зараз VP Team розглядає варіант не брати участь у Web Summit.

«Серед цінностей нашого бізнесу є повага до прав людини, етичність і відповідальність — як у веденні бізнесу, так і у внутрішній та зовнішній комунікації. Ми не будемо співпрацювати з бізнесом, який не сповідує таких цінностей. Це стосується і всіх івентів. Якщо, скажімо, подія має хоча б якісь звʼязки з росією, ми не братимемо в ній участі, порадимо колегам звернути увагу та зробимо публічний анонс, якщо це потрібно», — говорить Марина.  

Чекліст перевірки зашквару. Поради експертки з комунікацій

COO у Trueplay, співзасновниця PR-агенції PRaxis Олена Дальська-Латошевіч зазначає, що скандали стали тлом для ведення бізнесу, й дає поради компанії, якщо вона має сумніви щодо репутації заходу. 

Олена Дальська-Латошевіч
Олена Дальська-Латошевіч
COO у Trueplay
  • 1
    Вивчить першоджерело — прочитайте оригінал посту чи заяви, оцініть контекст. Лише після цього робіть власні висновки. 
  • 2
    Проаналізуйте вашу позицію з різних боків: чи впливає скандал безпосередньо на ваш бізнес та вашу участь у заході. Якщо так, реагувати треба. Якщо ні — за вашим бажанням. 
  • 3
    Вивчить медіаполе (чи доручіть вашому піарнику зробити експрес контент-аналіз): які меседжі домінують, яка позиція отримує максимальну підтримку, хто надто активний, які майбутні наслідки вже помітні.
  • 4
    Сформулюйте власну позицію щодо скандалу: вона має бути послідовна, зважена, аргументована, без нецензурних слів.
  • 5
    Оцініть позиції ваших стейкхолдерів: на заході будуть ваші клієнти, партнери, представники преси та конкуренти — який у них порядок денний щодо скандалу. Це важливо, тому що ви невдовзі побачитесь біля стенда чи за нетвокрінг-кавою, тож вам потрібно розуміти, яку позицію під час розмови підтримувати, які теми обходити.
  • 6
    Action! Cancel culture працює за певного кумулятивного ефекту, коли скандал починає віруситись. Саме ви можете стати останньою краплею, яка змінить ситуацію.

Якщо ви ухвалили рішення реагувати, дійте (але без емоцій): коментуйте пости тих учасників чи лідерів думок, позиція яких вам близька; об’єднайтесь із тими, в кому впевнені — разом ви можете зробити колективну заяву, звернутись до преси, об’єднати вашу професійну спільноту, тисніть на всіх фронтах! Не забувайте консультуватись із вашою PR-службою. 

«Навіщо діяти? Як на мене, щоб змінити думку, позицію автора зашквару чи заблокувати участь якогось спікера, вислів якого спричинив бурю. Публічний пресинг — потужний інструмент. Толерувати відверту несправедливість не треба, але перед тим, як розпочинати бій, подумайте два рази, чи це ваша битва», — наголошує експертка. 

Як показує ситуація з Web Summit, навіть визнані помилки організаторів не знімають з них відповідальності й можуть призвести до репутаційних збитків. Але вам вирішувати, їхати на івент чи ні. І рішення має бути виваженим.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 11 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 1 липня 2024 15:27