Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

За крипту тепер можна придбати Ferrari. А що ще?

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
19 жовтня 2023 5 хвилин читання

Ferrari почала приймати оплату в криптовалюті за свої розкішні спорткари у США та розширить цю схему на Європу на прохання своїх заможних клієнтів. Там заявили, що рішення ухвалили у відповідь на запити ринку та дилерів, оскільки багато їхніх клієнтів інвестували у криптовалюту

Деякі з них — молоді інвестори, які побудували свої статки на криптовалютах. Інші — більш традиційні інвестори, які хочуть диверсифікувати свої портфелі.
Енріко Ґаллієра, директор із маркетингу та комерції Ferrari

Задля реалізації платежів Ferrari звернулася до одного з найбільших криптовалютних платіжних процесорів BitPay для початкового етапу в США. Транзакції можна буде здійснювати у Bitcoin, Ether та USDC — одному з найбільших стейблкоїнів серед представлених. 

Цікаво, що компанія планує поширити криптовалютні платежі на Європу до першого кварталу наступного року, а потім і на інші регіони, де криптовалюта є законним платіжним засобом. Таке рішення повʼязано з тим, що Європа, Близький Схід та Африка (EMEA) є найбільш успішними регіонами для Ferrari, на які, зокрема, у першій половині цього року припало 46% від загального обсягу постачань автомобілів.

Це допоможе нам налагодити зв’язок з людьми, які не обов’язково є нашими клієнтами, але можуть дозволити собі Ferrari.
Енріко Ґаллієра

Інтеграція криптовалюти для Ferrari могла стати прагненням компанії зменшити свій вуглецевий слід завдяки впровадженню нового програмного забезпечення та більш широкому використанню відновлюваних джерел енергії.

Наша мета досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року по всьому нашому ланцюжку створення вартості абсолютно реальна.
Енріко Ґаллієра

Приклад Ferrari є доказом того, що криптовалюта продовжує визнаватися світовим бізнесом як повноцінний вид грошей. Та автомобілі не єдине, що можна придбати за криптовалюту. Як у світі, так і в Україні цифрові активи глибоко інтегровані у повсякденне життя та підприємництво.

Що можна купити за крипту

Насправді, перелік продуктів і послуг, які можна придбати за криптовалюту, настільки великий, що його можна відображати в алфавітному порядку. Зокрема, у згаданому вище BitPay доводять, що за криптовалюту можна придбати:

  • авіаквитки; 
  • техніку Apple та мобільні телефони;
  • автомобілі та запчастини;
  • одяг та аксесуари;
  • персональні компʼютери, комплектуючі та периферію;
  • дрони;
  • доменні імена, SSL-сертифікати та послуги з хостингу;
  • ювелірні прикраси;
  • товари з Amazon, Ebay та Walmart;
  • електроніку;
  • меблі;
  • нерухомість;
  • готелі та тури.

Це тільки перелік послуг, які інтегрує BitPay та інші лідери криптоплатежів. Натепер за цифрові активи можна придбати нескінченну кількість різноманітних послуг з аутсорсу, а також сплачувати за їжу та напої у закладах громадського харчування. Одним із найбільш яскравих прикладів такої тенденції став McDonald’s у швейцарському місті Лугано, що інтегрував платіжну систему Bitfinex для криптоплатежів. 

Та насправді крипта як платіжна опція поширена не тільки у Європі чи США. Платежі цифровими активами інтегровані й у багато українських бізнесів — від продуктових магазинів до заправними станціями.

Криптоплатежі в Україні

Українські товари та послуги можна купувати за криптовалюту завдяки двом лідерам у цій ніші — Binance Pay та Whitepay.

Зокрема, через Whitepay можна придбати техніку у «Фокстрот» та eStore, наручні годинники у DEKA, меблі, їжу, тури, хостинг, внутрішньоігрові предмети та навіть освітні курси з крипти. А нещодавно криптовалютна біржа WhiteBIT зробила сервіс із придбання подарункових карт у магазинах одягу, техніки та інших товарів і послуг у магазинах України та світу.

Особливістю Whitepay є активна інтеграція сервісу з великою кількістю благодійних установ. Завдяки цьому криптовалюту приймають фонд Tabletochki, Rescue Now, FrontU, РІДНІ, dobro.ua та інші. Whitepay співпрацює з найбільшою благодійною фундацією світу — організацією «Дім Рональда МакДональда», що допомагає дітям по всьому світу. 

Водночас Binance Pay співпрацює з мережею магазинів техніки «Фокстрот», що дозволяє за лічені секунди придбати за крипту телефон, пральну машину, телевізор та безліч інших товарів. 

Цікавим випадком була інтеграція криптоплатежів у мережу супермаркетів Varus у 2022 році. Вона стала першою мережею супермаркетів у Європі з можливістю криптоплатежів. Про це навіть повідомляв CEO та засновник компанії Binance Чанпен Чжао, більш відомий під псевдонімом CZ.

Та Varus не єдиний ритейлер в Україні, що випереджає європейські тенденції. Так, мережі аптек АНЦ, «Копійка» та «Шар@» стали першими аптеками у Європі з можливістю оплатити криптою. 

Ба більше, за криптовалюту можна заправити автомобіль. Мережа заправних комплексів WOG дає можливість сплатити за паливо криптовалютою через застосунок PRIDE.

Короткий висновок

Ці товари та послуги, а також автомобілі Ferrari лише невелика частина того, що можна придбати за крипту та ще менша частина від того, що на нас очікує. Інтеграція криптовалюти у кожний магазин і бізнес і повне прийняття їх як альтернативних грошей — це лише питання часу та податкового законодавства.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Частка венчурних інвестицій в ШІ у Європі сягнула 18%

Олеся Дерзська 23 хвилини тому

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 3 години тому

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 10 годин тому

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00