Як використовувати ChatGPT та інші ШІ-інструменти у маркетингу
Коли ChatGPT був представлений для широкого використання, працівники різних сфер діяльності із захопленням почали тестувати цей інструмент. Спеціалісти маркетинг-агенції «Ціль» відразу помітили в ньому великий потенціал та можливості розв'язання деяких проблем. Насамперед це оптимізація робочого часу на виконання завдань, делегування рутинної роботи, генерування нових ідей та креативів.
Але, як виявилось, штучний інтелект може набагато більше. Тому далі ми розповімо, які завдання нам вдалося делегувати ШІ та як від цього покращилася робота маркетинг-агенції.
Як маркетинг-агенція «Ціль» використовує ШІ
Наша агенція має два напрями роботи — міжнародний та український. І в обох напрямах застосовуються інструменти на основі ШІ.
Контент-менеджери українського напряму застосовують ChatGPT для аналізу ніші, визначення цільової аудиторії, сезонності бізнесу. Також він допомагає зробити описи товарів та підібрати ключові запити. Інші інструменти допомагають у редагуванні фото товарів. Наприклад, завдяки CleanUp.pictures видаляємо зайві об’єкти на фото товарів:
Etsy-менеджери — ті, хто просувають інтернет-магазини на Etsy, користуються ChatGPT, Bard та Рerplexity.ai. Ці інструменти допомагають створити або оптимізувати тайтл, опис для лістингу, структурувати текст по запиту. Звертаємо увагу, інструменти допомагають, а не замінюють роботу спеціаліста повністю. Менеджери коригують та правлять текст відповідно до вимог маркетплейсу та читабельності.
Приклад промту для створення опису товару та Etsy:
SEO-спеціалісти також користуються ChatGPT. По-перше, для перевірки тексту, перефразування. По-друге, для генерації ідей для блогу, написання статей. Завдяки цьому інструменту ці завдання виконуються удвічі швидше. Скриншот промту від нашого SEO-спеціаліста для генерації ідей для блогу:
Підписуйтеся на наші соцмережі
Окремої уваги заслуговує робота нашої дизайнерки. Завдяки сучасним інструментам вона створює круті креативи як для наших клієнтів, так і для агенції. Ми попросили поділитися, як вона це робить та що використовує:
-
1
ChatGPT / Bing / Bard — генерація копірайтингу для банерів або текстів в цілому.
-
2
Bing — для генерації зображень. Він генерує зображення на двигуні DALL·E 3. Зазвичай використовує, щоб надихнутись новими ідеями щодо створення креативів.
-
3
Lexica — сучасний механізм створення зображень ШІ. Використовує, щоб надихнутись новими ідеями щодо створення креативів. Розробляла дизайн для реклами в соціальні мережі для нашої агенції.
-
4
Adobe Firefly — найулюбленіший інструмент для генерації зображень, фону, доопрацювання фотографій. Наразі він знаходиться на стадії публічного бета-тестування, але з роботою справляється гарно. До того ж з ним значно економиться час на створення та редагування фотографій.
-
5
Також використовує плагіни на базі АІ у Figma.
Дизайнерка каже про такий ефект від штучного інтелекту:
- значно заощаджується час;
- оптимізація як креативної сторони дизайну, так і технічної;
- гарний результат (візуал), яким задоволений не тільки дизайнер, а ще й інші спеціалісти та клієнти;
- використання ШІ так само приводить лідів, як і без його втручання. Але ж це відбувається швидше.
Приклад використання Lexica для створення банера та запуску реклами з послуги «Налаштування Google Shopping»:
Відділ продажу зараз шукає способи більш широкого застосування ШІ. Поки що використовуємо Chat GPT для створення та оптимізації скриптів розмов, розробки стратегії продажів.
Натомість наш back office вже побудував більшу частину своєї роботи, використовуючи Chat GPT. Написання регламентів, посадових інструкцій та інструкцій по роботі з програмами, генерування ідей, написання дайджестів та статей — всі ці задачі тепер займають набагато менше часу.
Наприклад, кожну п’ятницю операційний менеджер формує звіт для команди про головні події, а також цікавинки та ідеї, як провести вихідні. Генератором таких ідей є Chat GPT, а працівник лише обирає необхідні та коригує. Приклад промту для підбору курсів керівникам компанії:
По рекрутингу ми доволі часто звертаємось до ChatGPT для написання тексту вакансій, портретів, тестових завдань — тобто він дає основу, яку ми вже змінюємо, враховуючи наші потреби та вимоги. На цьому скриншоті Chat GPT допомагає підготувати питання рекрутеру для співбесіди:
Також Chat GPT є невід'ємним помічником для розробки звітів та проведення аналітики даних. Наприклад, ми користуємось ним для аналізу клієнтської бази, побудови діаграм та висновків. Завдяки платній версії є змога виконати аналіз конкурентів та парсинг необхідних сайтів. Все це значно зменшує час підготовки звітностей.
Відділ маркетингу не є виключенням, завдяки інструментам ШІ набагато швидше та ефективніше генерувати нові креативи для реклами, будувати контент план для соцмереж, писати сценарій для відео, рекламні тексти та перевіряти їх на помилки.
Отже, на реальному прикладі ми показали, як можна застосовувати новітні технології у маркетингу.
Виділимо переваги використання таких інструментів:
- оптимізація часу на виконання завдань;
- генерування нових ідей;
- зменшення помилок шляхом зменшення впливу людського фактора;
- делегування нудних, рутинних задач;
- аналіз великих масивів даних.
До недоліків можна віднести:
- обмеження у безкоштовних версіях;
- необхідність у коригуванні результатів (часто);
- складнощі у роботі українською мовою.
Замість післямови
Додамо, що інструменти на основі ШІ, як і будь-які інші, також потребують навичок їхнього використання. Зараз навіть з’являються спеціальні професії (тобто працівники, які вміють професійно працювати з ШІ). Спеціалісти маркетинг-агенції «Ціль» проходять відповідні курси, відвідують семінари для покращення знань у роботі з такими інструментами.
Тому не зволікайте, вивчайте нові технології та використовуйте їх для покращення ефективності вашого бізнесу.