Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як вибрати якісний хостинг для сайту та чому це так важливо

Ігор Воловий
Ігор Воловий СЕО & co-founder ELIT-WEB
16 листопада 2023 11 хвилин читання

Вебхостинг — це обов’язкова складова, необхідна для роботи будь-якого сайту. Але саме з вибором якісного вебхостингу часто виникають певні труднощі, зумовлені як відсутністю розуміння основних критеріїв вибору, так і банальним бажанням зменшити витрати. Сьогодні ми з вами поговоримо про те, до яких проблем може призвести несумлінне ставлення до вибору хостингу та як цього не припуститися.

Надійний вебхостинг — основа якісного сайту

Вебхостинг — це послуга з надання фізичного простору на сервері для розміщення файлів вебсайту, що забезпечує його доступність у мережі. 

У сучасному інтернет-просторі вебхостинг надає такі функції:

  • 1
    Місце на диску сервера для зберігання HTML, зображень, відео, скриптів тощо.
  • 2
    Підключення сайту до інтернету за допомогою унікальної IP-адреси та доменного імені.
  • 3
    Налаштування середовища, необхідного для роботи сайту: встановлення PHP, MySQL, віртуального хоста тощо.
  • 4
    Регулярне резервне копіювання даних.
  • 5
    Технічна підтримка у разі проблем у роботі вебсайту.
  • 6
    Моніторинг продуктивності та безпеки вебресурсу.

Тобто йдеться про дійсно комплексну послугу. І, як ви розумієте, далеко не кожен вебхостинг відповідає високим критеріям якості.

Неправильний вибір хостингу може призвести до проблем із роботою сайту та втрати клієнтів

Дійсно, помилки у виборі здатні спровокувати багато проблем, зокрема доволі неочікуваних. Наведемо декілька поширених прикладів:

  • 1
    Повільна швидкість завантаження сайту. Якщо сервер хостингу перевантажений або має погане підключення до інтернету, сторінки будуть довго завантажуватися. Це відштовхне відвідувачів.
  • 2
    Часті збої та простої сайту. Ненадійний хостинг може регулярно «викидати» вебресурс із мережі.
  • 3
    Втрата даних через відсутність резервного копіювання. Якщо хостинг не робить бекапів, трапляється так, що при збоях сайт втрачає важливу інформацію.
  • 4
    Хакерські атаки через ненадійну безпеку серверів. Слабка кібербезпека іноді призводить до зламу сайту.
  • 5
    Непрофесійна техпідтримка. Якщо виникли проблеми, погана техпідтримка хостингу не зможе швидко їх вирішити.

І це лише мала частка прикладів! Насправді неякісний вебхостинг здатний створити для вас ще більшу кількість проблем, призвести до втрати клієнтів та врешті до доволі значних подальших витрат.

Як збій з боку хостингу призвів до тижневого простою магазину нашого клієнта

У нашій практиці мав місце випадок, коли вебресурс клієнта, не дуже великого інтернет-магазину, був розміщений на неякісному й ненадійному вебхостингу. У якийсь момент через його збій сайт на три дні буквально зник — його викинуло з пошуку. Позиції і трафік одразу ж просіли, й після повторного підключення не відновились до попереднього рівня. 

Для відновлення видимості сайту нам довелося вручну «прогнати» усі сторінки сайту через індексатор, щоб повернути його видимість у пошуковій системі. Через проблеми на стороні хосту сайт на цілий тиждень втратив трафік і не мав позицій у пошуковій видачі. Я думаю, не треба пояснювати, наскільки тиждень простою для інтернет-магазину був критичним!

Як обрати надійний вебхостинг та які чинники потрібно врахувати 

Отже, з основною теорією розібралися, тепер можемо переходити до практичних порад. І тут дійсно багато нюансів, на які потрібно звернути увагу.

Тип хостингу

Типи хостингу Типи хостингу

Існують різні типи вебхостингу, і вибір у багатьох аспектах залежить безпосередньо від ваших потреб. Серед доступних варіантів:

  • 1
    Віртуальний хостинг — базовий і недорогий варіант. Відмінно підходить для невеликих сайтів. Проте має обмежені ресурси й можливості.
  • 2
    VPS-хостинг — віртуальний приватний сервер. Пропонує гнучкіше налаштування та більше ресурсів. Підходить для середніх сайтів зі значним трафіком. Дорожчий за віртуальний хостинг.
  • 3
    Хмарний — сервери розміщені у хмарі. Легко масштабується під висхідне навантаження. Рекомендується для проєктів, що швидко розвиваються.
  • 4
    Виділений хостинг — фізичний сервер повністю у вашому розпорядженні. Найпотужніший, але найдорожчий варіант. Потрібен для високонавантажених проєктів.
  • 5
    Хостинг WordPress — спеціалізований, оптимізований саме для WP. Має зручний інтерфейс та попередньо встановлені плагіни. Хороший вибір саме для сайтів WordPress.

Зараз більшість вебхостингів пропонують саме віртуальний варіант, оскільки він має дуже великий попит і є недорогим для клієнта. На другому місці за популярністю хмарний хостинг.

Місцерозташування хостингу (серверів)

Тут все доволі просто. Що більше серверних локацій має вебхостинг і що ближче вони розташовані до фізичної геолокації користувачів, то швидше буде завантажуватися сайт.

Враховуйте, що далеко не всі хостинги дозволяють самостійно вибрати розташування сервера, але деякі дають таку можливість. 

Крім того, радимо перевірити, чи надає вебхостинг безкоштовний CDN (Content Delivery Network). Тобто мережу серверів у різних локаціях, які працюють разом, щоб доставляти ваш контент якомога швидше. Використання CDN може дуже суттєво підвищити продуктивність та швидкість роботи вашого сайту. А це додаткова перевага з погляду зручності для користувачів та оптимізації під Google.

Швидкість передавання даних

Оптимальна швидкість передавання даних для вебхостингу залежить від типу та розміру інтернет-ресурсу:

  • 1
    Для невеликих сайтів-візиток або блогів достатньо буде 50-100 Мбіт/с.
  • 2
    Середні ресурси з фото та відео вимагають швидкості 100-1000 Мбіт/с.
  • 3
    Для інтернет-магазинів або новинних сайтів потрібно 500-5000 Мбіт/с.
  • 4
    Великі портали чи хмарні сервіси потребують від 1000 Мбіт/с.

Також важливо звертати увагу на такі показники:

  • 1
    Швидкість з'єднання серверів хостингу з інтернетом.
  • 2
    Швидкість читання/запису дисків на сервері.
  • 3
    Швидкість вебсервера та бази даних.
  • 4
    Навантаження на сервер та канал: що менше інших сайтів на сервері, то краще.

Ми завжди рекомендуємо обирати вебхостинг із запасом за швидкістю, особливо якщо ви плануєте розвивати та розширювати сайт. Інакше доведеться переїжджати на інший хостинг, що буде затратно як за часом, так і за грошима.

Хостинг Хостинг

Якість клієнтської підтримки

Якщо вебхостинг, який ви розглядаєте, не пропонує комплексну клієнтську підтримку 24/7, варто декілька разів подумати перед тим, як користуватися його послугами. Звісно, на якісних хостингах серйозні збої чи інші проблеми виникають доволі рідко, але якщо вже це станеться, то у вас повинна бути змога одразу отримати допомогу і якомога швидше вирішити проблему.

Дуже корисно, якщо вебхостинг надає своїм клієнтам вичерпну базу знань, різноманітні навчальні матеріали тощо. Зазвичай у них можна швидко знайти відповіді на розповсюджені запитання та отримати актуальну для вас інформацію. Якщо ж потрібно звернутися безпосередньо до спеціалістів, то хостинг має пропонувати різні способи зв’язку:

  • Чат — зручний інструмент для зв’язку та отримання швидких відповідей від служби підтримки.
  • Електронна пошта — не такий швидкий канал зв’язку, але він дає змогу детально описати питання чи проблему, прикріпити додаткові матеріали й отримати вичерпну відповідь.
  • Телефон — ще один зручний варіант зв’язку зі службою підтримки, якщо вам необхідна відповідь чи допомога «тут і зараз», а немає часу розписувати питання в чаті чи в електронному листі.

Оптимально, коли у вас є можливість скористатися будь-яким із цих засобів зв’язку залежно від ситуації й отримати кваліфіковану допомогу якнайшвидше.

Безпека

Низька безпека вебхостингу — це автоматично низький захист вашого сайту. Тому, коли обираєте хостинг, переконайтеся, що він пропонує достатній рівень безпеки на різних рівнях:

  • захист від DDoS-атак;
  • міжмережеві екрани;
  • сканування на віруси;
  • посилення безпеки серверів;
  • захист від фізичних пошкоджень.

Також радимо звертати увагу на деякі додаткові аспекти безпеки:

  • наявність SSL-сертифіката;
  • конфіденційність домену (збереження анонімності інформації в базі даних WHOIS).

Найбезпечнішими вважаються виділені хостинги, адже вашому сайту надається окремий сервер. Для порівняння: на віртуальному хостингу може одночасно знаходитися декілька сайтів. І при якомусь порушенні безпеки постраждати можуть одразу всі вебресурси в межах одного сервера. Тому такий варіант може бути доволі ризикованим.

Безпека хостингу Безпека хостингу

Вартість

Одразу зауважимо, що обирати хостинг виключно за ціною не варто. Принаймні не робіть вартість вирішальним фактором. Є дійсно доступні варіанти. Наприклад, віртуальний хостинг може коштувати менше ніж $1,5 на місяць. Здавалося б, чудовий варіант. Але щойно ви вирішите активно розвивати сайт, може виявитися, що його можливостей просто не вистачає. А це суттєво обмежить вас надалі.

Звісно ж, не завжди потрібно обирати й найдорожчий хостинг (наприклад, виділений HostGator буде коштувати від $90 на місяць), адже його можливості можуть виявитися надлишковими саме у вашому випадку. Враховуйте власний бюджет та перспективи розвитку сайту. Це допоможе прийняти правильне рішення.

Замість висновків: чому якісний вебхостинг варто обирати одразу, а не залишати це питання на потім

Доволі поширеною помилкою серед власників вебсайтів є те, що вони спочатку обирають хостинг із найдешевших варіантів, щоб зекономити, а вже потім планують за потреби перейти на інший. Але це далеко не найкраща ідея. Пам’ятайте, що переїзд на інший хостинг, навіть якщо у вас дуже простий сайт, — це не найпростіше завдання. Вам у такому разі доведеться:

  • вибрати й оплатити новий хостинг;
  • викачати файли сайту через FTP зі старого хостингу;
  • зробити резервну копію бази даних сайту;
  • завантажити файли на новий хостинг;
  • імпортувати базу даних на сервер;
  • змінити налаштування підключення до бази даних у коді сайту відповідно до нового хостингу;
  • змінити DNS-записи вашого домену, щоб вони вказували на новий хостинг;
  • ретельно перевірити роботу сайту, його функціонал та оптимізацію;
  • переконатися, що файли та база даних видалені зі старого хостингу;
  • оновити файли Sitemap та надіслати запити переіндексації пошуковим системам.

Тобто у більшості випадків перенесення сайту на інший хостинг — це додатково витрачений час, кошти та, найімовірніше, втрачені позиції в пошуковій видачі. То чи варта початкова економія цього? Вирішувати вам.

Щиро дякую за увагу!

Сподіваюся, що ця інформація допоможе зробити вам правильний та свідомий вибір.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 19 годин тому

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00