Як Uspacy вийшла на ринок Польщі: бліцінтерв’ю з Дмитром Сусловим
Чому ви вирішили виходити на польський ринок?
Міжнародний вектор розвитку — частина стратегії розвитку нашої компанії. Ми від самого початку планували створювати глобальний продукт, який має бути пристосований до ринків нашої присутності.
Звісно, Україна — наш домашній ринок, на якому знають нашу команду і розуміють, що ми робимо, але наші амбіції виходять далеко за українські кордони.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Саме польський ринок (до речі, другий після Бразилії) обрали через декілька причин. По-перше, це ментальна та культурна схожість підприємців Польщі та України. По-друге, ми певною мірою розраховуємо на українських потенційних клієнтів та партнерів, які вже працюють на польському ринку. По-третє, наші дослідження демонструють розуміння поляками концепту нашого продукту Uspacy, а отже, ми матимемо «теплу» потенційну аудиторію.
З якими труднощами ви стикалися під час цього процесу?
Думаю, що справжні труднощі ще попереду, бо найскладніше не локалізувати продукт або запустити сайт, а зробити так, щоб його почали використовувати та купувати.
А якщо говорити про саму локалізацію, то тут все доволі просто, оскільки у нас це вже налагоджений та описаний процес. Це просто низка кроків, які треба зробити — від дослідження ринку до перекладу та пошуку місцевих партнерів.
Що ще плануєте зробити, аби розширити там свою присутність?
Перший крок — розширення нашої партнерської мережі завдяки українським компаніям, які хочуть працювати у Польщі, та місцевим інтеграторам. Оскільки у нас партнерський бізнес, то насамперед ми опікуємося саме цим питанням. Ну а трохи згодом матимемо можливість запустити і маркетингову активність.
На які ще ринки плануєте виходити?
Ми зацікавлені у європейських ринках, тому думаємо про запуск в Іспанії та Португалії. Також дивимося на ринок Африки, але поки що у далекій перспективі.
Що можете порадити підприємцям, які теж планують розширювати свій бізнес на закордонні ринки?
По-перше, варто від самого початку мислити як міжнародна компанія, навіть якщо першим або єдиним ринком присутності є Україна. Це надто впливає на наші дії.
По-друге, якщо ви розумієте, що вам це потрібно, то єдиний спосіб чогось досягти — просто спробувати зробити це. Чи гарантує це успіх? Авжеж, ні. Але ви точно зможете перевірити свої гіпотези, а якщо все зробили правильно, то й відсвяткувати власну перемогу. А це означає, що Україна та українське підприємництво будуть ще більш упізнаваними у всьому світі.