Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Всі процеси в одному місці: як з'явився онлайн-сервіс для бізнесу Uspacy

Дмитро Суслов
Дмитро Суслов Співзасновник та директор Uspacy
24 лютого 2023 9 хвилин читання

Коли ми з партнерами замислили зробити новий продукт, то одразу розуміли, що створюємо не просто заміну популярним російським онлайн-сервісам, від яких прагнуть відмовитися українські користувачі. Ми хотіли більшого: дати можливість компаніям малого та середнього бізнесу (МСБ) за допомогою онлайн-інструментів організовувати щоденні робочі процеси та підвищувати їхню ефективність, тримаючи фокус на результаті. Ми знали сильні та слабкі сторони бізнес-моделей схожих рішень, добре розумілися на тому, чого прагнуть користувачі, тому легко сформулювати нашу головну ідею.

У чому полягає ключова ідея Uspacy?

Підприємці, які вже розуміють необхідність управління процесами компанії, можуть знайти безліч інструментів, що допоможуть їм у цьому. Чатики, нотатники, календарі, відеодзвінки, таск-менеджери, месенджери, CRM-системи, телефонія та електронна пошта — всі ці інструменти використовують сучасні компанії.

Але насправді люди не хочуть розбиратися у багатьох продуктах — їм зручно, коли все потрібне доступно в одному. Нікому не подобається мати десятки облікових записів у сервісах, не пов'язаних між собою. Немає людей, яким подобається звикати до багатьох інструментів і запам'ятовувати, де поставити завдання, а де нагадати про нього виконавцеві. Ніхто не хоче платити за купу продуктів, іноді навіть забуваючи, для чого вони та саме хто їх використовує.

Ще коли наша команда була тільки занурена у процес розробки, ми побували на великому міжнародному заході Web Summit, який щороку проводять у Лісабоні. Як справжні стартапери, ми мали можливість розповісти про майбутній продукт усім зацікавленим.

І тоді ми на власні вуха почули, з яким подивом люди перепитують: «Тобто з вашим продуктом не потрібно використовувати одночасно Slack, Trello та Hubspot? Ми зможемо мати усі ці функції у єдиному вікні одного продукту?? Вау!»

Що таке Uspacy?

14 лютого ми представили Uspacy — онлайн-сервіс, єдиний цифровий робочий простір для організації щоденних процесів компаній. Ми продемонстрували, якими зручними та цілісними можуть бути сучасні комунікації в команді, робота із завданнями та CRM.

Але у цей день ми не підбивали підсумки останніх 9 місяців кропіткої роботи нашої команди. Ми зробили лише перший крок на довгому шляху зростання та розвитку продукту. З кожним релізом у ньому будуть з'являтися нові функції та можливості, які створюватимуть щоразу більшу цінність для вас.

Якщо говорити стисло, то до першого релізу ми встигли створити базові можливості, які дозволять організувати внутрішні комунікації та спільну роботу, а також впорядкувати продажі та роботу з клієнтами.

Як я писав вище, ключова перевага Uspacy — це об'єднання робочих інструментів для бізнесу в одному вікні. Uspacy — це не лише CRM-система, таск-менеджер або корпоративна соціальна мережа з внутрішнім чатом. Це набагато більше, бо об'єднує всі ці інструменти!

Цікаво, що саме тому ми не конкуруємо з жодним із доступних на ринку продуктів. Наші справжні конкуренти — це чатики, що не призначені для спілкування всередині компаній, блокноти та наліпки з нотатками для завдань, електронні таблиці для ведення клієнтів. Наш справжній конкурент — це НЕвикористання інструментів управління бізнесом.

Як саме Uspacy може допомогти вашій компанії?

По-перше, за рахунок впорядкування внутрішніх комунікацій. Давайте говорити чесно, для цього ви ймовірно використовуєте декілька чатів у месенджерах та електронну пошту. А тепер уявіть, що найкращі риси цих інструментів з'явилися в одному вікні браузера! Ви отримуєте зрозумілий формат спілкування у соціальних мережах та месенджерах в єдиному просторі. З груповими та персональними чатами, групами (від відкритих до таємних), стрічкою новин з дописами, списком та профілями співробітників, структурою компанії та процесами передавання справ, мобільним застосунком.

По-друге, використання завдань дозволить вибудувати виконавчу культуру в компанії. Не можна просто на словах сказати людині зробити якусь роботу й отримати результат, на який очікуєш. У завдань має бути конкретний виконавець, чіткий кінцевий термін, можливість додати співвиконавців та спостерігачів, щоб обговорити деталі. Про дедлайни треба нагадати, щоб не тримати все в голові. А коли робота буде зроблена, її необхідно прийняти чи відправити на доопрацювання. Хіба не зручно тримати управління завданнями в одному місці?

Нарешті, CRM-система — це ключ до побудови сталих відносин з клієнтами компанії. Існують десятки базових сценаріїв роботи CRM-систем в організаціях: від довідника клієнтів до побудови маркетингу, продажів та сервісу у найширшому сенсі.

Вже зараз CRM в Uspacy дозволяє створювати та підтримувати базу клієнтів, знати все про взаємодію компанії з ними, працювати з лідами та вести угоди воронкою продажів. І все це — в єдиному просторі внутрішніх комунікацій та спільної роботи.

З чим ми стикнулися, поки створювали першу версію Uspacy?

По-перше, доволі непросто було знайти формулювання для позиціонування комплексного продукту. Всі розуміють що таке CRM-система, таск-менеджер або онлайн-чат. А коли все зібрати в одному місці, то це що?

І ось тут починаються справжні пошуки, в яких треба одночасно зберегти і пояснення ключової переваги, і не мати перекосу в бік якогось одного продукту, і не створити нових термінів, які стануть геть незрозумілими клієнту. Сподіваюсь, на певний час нам це вдалося, але відчуваю, що пошуки триватимуть.

По-друге, справа завжди в людях. Знаходити правильних людей, які мають необхідні професійні навички, організовувати їх роботу та створювати підходяще середовище — ось основна суперсила управлінця. Вміти зробити так, щоб при цьому люди були не просто зацікавлені, а залучені та вмотивовані створювати, — важлива надбудова.

Додати до цього здатність постійно розподіляти ресурси так, щоб встигнути все, і ми отримаємо портрет ідеального менеджера.

Щось з цього ми вже вміємо, чомусь нам ще доведеться навчитися, щось принесуть з собою майбутні управлінці. Але вже зараз я можу пишатися нашою командою!

Нарешті, найголовніше — тримати баланс між бажаним і можливостями та позбутися перфекціонізма. Презентований та працюючий недосконалий продукт, яким вже користуються перші клієнти та дають зворотний зв'язок, набагато кращий, ніж ідеальна система, яка так ніколи так і не буде випущеною.

Роль «поганого поліціянта» у компанії виконує наш технічний директор, який може безжально відправити «під ніж» навіть дуже цікаві сценарії, якщо їхня реалізація затягне випуск чи відтягне на себе занадто багато ресурсів. Ну й часто мені доводиться переривати політ фантазії колег, якщо напрямок руху відхиляється від стратегічно обраного шляху.

Що далі?

По-перше, ми маємо виправити наявні помилки та зробити так, щоб всі заплановані сценарії працювали саме так, як вони були задумані.

Іноді в коментарях до дописів у соціальних мережах мені пишуть: «А чи не можна було відтестувати все трохи довше і випустити продукт пізніше?». 

Ні, це було б помилкою. Краще якомога швидше валідувати продуктові гіпотези на живих користувачах, ніж безупинно полірувати ідеї у власній мильній бульбашці.

По-друге, ми вже маємо план наступного релізу. Навіть десяти днів від запуску продукту достатньо, щоб кілька сотен перших користувачів повідомили нас про те, що їм подобається або ні, чого їм бракує та як краще було б зробити ту чи іншу функцію. Потрібно лише бути відкритим до отримання цієї інформації та сприймати її через призму власної стратегії.

По-третє, Uspacy одразу створюється як міжнародний продукт, але ми бачимо велику силу та перспективу у глокалізації — глобальному світогляді, пристосованому до локальних умов. Це означає, що ми будемо ближчими для своїх користувачів на місцевих ринках, через особливості продукту, локальні інтеграції та відповідність звичаям ведення бізнесу на певній території. Звісно ж, там будуть з'являтися і нові партнери, які допомагатимуть впроваджувати Uspacy.

P.S.: Коли я писав цей текст, під одним із моїх дописів у фейсбуці з'явився новий коментар. Знайома дівчина написала, що ми надихаємо її творити бізнес таким чином, щоб їй знадобився наш продукт. І це неймовірно тішить, бо ще коли Uspacy був лише ідеєю, ми сформулювали його візію — сталий розвиток культури підприємництва через використання сучасних інструментів підвищення ефективності роботи бізнесу. Виходить, працює )

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як допомогти розвивати кар'єру на навчальних платформах та в IT-компанії

Дмитро Чекалін 12 годин тому

Коли чекати на биків: головні тренди майбутнього «булрану» криптовалютної індустрії

Дмитро Присяжнюк 15 годин тому

Потужні DDoS-атаки та інші кіберзагрози кінця 2023 року: до чого готуватися бізнесу та як від них захищатися

Владислав Миронович 18 годин тому

Як внутрішня мотивація допоможе досягти успіху в роботі та бізнесі

Ірина Хоменко 3 жовтня 2023 16:00

Перемога на першій співбесіді: поради для успішного працевлаштування

Yev Rachkovan 3 жовтня 2023 13:45