Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В чому особливості бразильського ринку онлайн-медіа та як на ньому працювати: кейс компанії Membrana Media

Михайло Кудрявський
Михайло Кудрявський CEO Membrana Media
3 травня 2023 4 хвилин читання

Експансію українських компаній на міжнародні ринки прийнято вважати складним та багатоетапним процесом. Але в деяких сегментах бізнесу, наприклад, digital-рекламі, усе відбувається набагато швидше. Наприклад, ми у Membrana Media вирішили розширювати свою присутність в інших країнах. Після успішного виходу на ринок Туреччини та Греції ми розпочинаємо співпрацю з онлайн-медіа Південної Америки, а саме Бразилії. Чим цікавий один із найбільших латиноамериканських медіаринків, я розповім вам за підсумками спілкування з кантрі-менеджером Лівією Матос.

Ринок новинних медіа у Південній Америці

Кілька ключових цифр дають розуміння потенціалу ринку, на який ми вийшли. За даними Datareportal, у січні 2022 року чисельність населення Бразилії становила 214,7 млн осіб. З них понад 165 млн є користувачами інтернету і багато хто з них активно читає онлайн-новини. Згідно зі звітом Digital News Report 2021 від «Інституту вивчення журналістики Reuters», 61% населення Бразилії має доступ до онлайн-новин, що робить країну одним з найбільших ринків онлайн-новин у світі.

Завдяки високому рівню поширення інтернету та активному інтересу аудиторії новинні медіа Бразилії отримують велику кількість трафіку, який можна монетизувати. За словами кантрі-менеджера Membrana Media у Бразилії, сайт із понад 10 млн щомісячних переглядів вважається високо відвідуваним, а сайт із менш ніж 1 млн – низько відвідуваним. При цьому кількість сайтів з високою відвідуваністю в рази перевищує аналогічний показник в Україні. Відрізняються й можливості прибутковості AdTech у двох країнах. Так, у 2023 році обсяг ринку programmatic advertising у Бразилії очікується на рівні $5,5 млрд, а в Україні – $440 млн.

«Сегмент онлайн-ЗМІ в Бразилії дуже конкурентний, кілька великих новинних медіа борються за увагу аудиторії. Серед найбільших: UOL, Globo.com, Folha de S.Paulo, Estadão, R7 та інші. Частка ринку цих ЗМІ різниться, але нині UOL є лідером ринку з найбільшою кількістю щомісячних переглядів сторінок», – розповідає Лівія Матос.

Конкуренція за аудиторію серед новинних ЗМІ Бразилії дуже висока – вони намагаються привабити читачів та глядачів найцікавішим та найбільш інформативним контентом. Також новинні медіа хочуть відрізнятися одне від одного, аби отримати конкурентну перевагу.

«На мою думку, це можна пояснити великим розміром бразильського ринку та різноманітністю інтересів населення», – каже Лівія.

Цифрове відео як інструмент продажу

Цифрове відео також досить популярне серед бразильської аудиторії. За даними Datareportal, на початку 2022 року у Бразилії налічувалося 138 млн користувачів YouTube. Це означає, що рекламне охоплення YouTube складало 64,3% всього населення Бразилії.

За даними Statista, у 2023 році в Латинській Америці аудиторія глядачів цифрового відео складе 317,9 млн осіб. Очікується, що вона тільки зростатиме. Тому можливості монетизації ЗМІ можуть принести бразильським видавцям високий додатковий дохід. І ринок готовий до цих можливостей.

«Бразильські медіаменеджери, як правило, відкриті до нових методів, інструментів та підходів для монетизації, якщо вони відповідають їхнім загальним цілям та цінностям. Однак вони також можуть бути обережними у застосуванні нових технологій або стратегій, доки не переконаються у їхній ефективності», – пояснює Лівія Матос.

На конкурентному медіаринку утримати увагу аудиторії – один із ключових викликів. Для новинних видавців Бразилії цифрове відео може стати ефективним інструментом досягнення цієї мети. В Україні, Туреччині та Греції видавці вже оцінили інструменти Membrana Media для монетизації аудиторії новинних сайтів. Можна скоротити кількість нав'язливої реклами, замінивши її одним відеороликом, який принесе такий самий рекламний дохід. При цьому видавець зберігає лояльність аудиторії та дає їй корисний контент. Тепер ці можливості доступні і в Бразилії.

Для нас вихід на цей ринок — це великий виклик, але ми впевнені, що зможемо на ньому закріпитися і успішно працювати. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 12 годин тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 16 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00