Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як таро та вищі сили допомагають тайцям торгувати криптою

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
30 жовтня 2023 5 хвилин читання

Технічний аналіз – база, ґрунт і фундамент трейдингу і водночас досить давнє ремесло. Перейшовши з фондового ринку до криптовалютної торгівлі, він досі залишається не тільки популярним, але й ефективним інструментом визначення ціни активу. Та не дивлячись на це, технічний аналіз досі стає обʼєктом критики з огляду на його спекулятивність і ненадійність. Навіть деякі професійні інвестори вважають його чимось на кшталт псевдонауки.  

Ефективна відповідь на технічний аналіз зʼявилася на теренах Азії, а точніше в Тайланді. Серед локального криптокомʼюніті широко використовуються карти таро та передбачення – усе для визначення напрямку інвестицій.

Божественні сили та технічний аналіз

Як зазначено в треді Reddit, тайські інвестори, схоже, дійсно звернулися до божественних сил і астрології задля передбачення фондових і криптовалютних інвестицій. Може здатися, що зазначене вище, як і астрологія, не мають нічого спільного з правдою. Та якби шокуюче це не було, потойбічні сили дійсно використовуються для ринкового аналізу. Це якраз і довела аудиторія Reddit.

Зокрема, цікавою особистістю є Mayo. Вона стверджує, що є експертом з криптотрейдингу, який використовує астрологію, карти таро і технічний аналіз для управління криптовалютними операціями. Її група у Facebook налічує 159 000 учасників, а сторінка у Facebook — 1,3 тис. підписників.

Та приклад Mayo скоріше нагадує просту спекуляцію інформацією. Натомість Мор Плай, відома тайська віщунка, дійсно демонструвала неабияку прозорливість. Вона стверджує, що може спілкуватися з богом мертвих, і саме він нібито сказав ворожці, що крипторинок відновиться наприкінці 2022 році. Так і сталося. Саме цей випадок зробив Мор Плай однією з найбільш відомих тайських інвесторів.

Поєднання технічного аналізу та магічних “наук” є характерним і для Аджарна Тона – чергового самопроголошеного віщуна, який ділиться власними поглядами з понад 26,000 підписників. У своїх відео на YouTube, він намагається передбачити ціни на крипторинку, використовуючи астрологію.

Зокрема, його нещодавнє пророцтво стосувалося обвалу Terraform Labs і передбачало, що ціна криптовалюти Terra Luna Classic (LUNC) зросте майже на 50 000% від її поточної вартості в $0,000055, оскільки вона може досягти позначки в $0,029.

Наскільки надійними є крипто-віщуни?

Багато хто на Reddit виявив високий рівень скептицизму щодо цього питання. Один користувач Reddit зазначив:

Як і в звичайній астрології, вони беруть випадкові, не пов'язані між собою дані, а потім намагаються зібрати їх докупи і «знайти закономірність»

Враховуючи технічний склад розуму більшості криптоінвесторів, коментарі щодо методу прогнозування за допомогою карт таро та божественних сигналів викликають значні сумніви, про що свідчать коментарі ентузіастів на Reddit. І дійсно, у спільноті WhiteBIT, Cryptology й інших європейських бірж не зустрінеш аналізу за картами таро. Один із скептиків на Reddit вдало підсумував таку тенденцію:

Робіть достатньо розпливчасті прогнози, і врешті-решт ви матимете рацію 

Духовні вірування, ймовірно, викликають скептицизм у європейського й американського комʼюніті, але справа тут скоріше у релігійному фундаменталізмі. Зокрема, населення Таїланду, яке вірить у божественні духовні сутності, становить понад 80% населення країни. Крім того, використання астрології в прогнозуванні ринків відбувалося і раніше: американський астролог TikTok Марен Альтман здобула величезну кількість прихильників у соціальних мережах завдяки своїм прогнозам щодо цін на біткоїн. 

Інший приклад – нідерландський аналітик Діді Тайхутту, прихильниця біткоїна, яка у 2017 році ліквідувала всі свої активи й відтоді живе за рахунок криптовалюти. Вона застосовує саморобний ринковий індикатор, який використовує місячні цикли, а також спрямовану торгівлю для визначення рівнів купівлі та продажу біткоїна в умовах недофінансування. 

Тим не менш, на думку деяких криптоентузіастів на Reddit, між цінами на криптовалюти та астрологією може існувати опосередкований зв'язок.


А як гадаєте ви? Чи можуть місячні цикли попередити зріст біткоїна? Ба більше, якщо технічний аналіз може не завжди демонструвати точні дані, чи означає це, що він також є “псевдонаукою”?

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як отримати роботу в телекомі: поради рекрутера

Владислав Миронович 14 годин тому

Що можна, а що ні: заборони та обмеження ФОП на спрощеній системі оподаткування

Владислав Нечипорук 17 годин тому

Топ 6 трендів для B2B-маркетолога у 2024 році: на що звертати увагу фахівцю

Анна Гелар 19 годин тому

Як використовувати ChatGPT у повсякденному житті?

Владислав Миронович 20 квітня 2024 11:00

Що відбувається з ціною біткоїна на тлі халвінгу?

Павло Осадчук 19 квітня 2024 18:30