Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Де навчитися трейдингу та криптограмотності: добірка безкоштовних ресурсів

Володимир Носов
Володимир Носов CEO криптовалютної біржі WhiteBIT
9 жовтня 2023 5 хвилин читання

За останні кілька років віртуальні активи дістали широке визнання у світі. Україна посіла пʼяте місце серед світових лідерів з використання криптовалюти в рейтингу Chainalysis Global Crypto Adoption Index за 2023 рік. Згідно з даними Triple A, криптовалютами володіють 6,5 млн українців, тобто 15,72% громадян. Якщо говорити про глобальний ринок, то станом на 2023 рік Triple A оцінює рівень володіння криптовалютою у світі у 4,2%, тобто у 420 млн користувачів. 

Така поширеність цифрових активів призвела до підвищеної кількості запитів на криптонавчання. Тож пропоную вашій увазі декілька корисних безкоштовних ресурсів, які допоможуть новачкам розібратися у цій сфері.

Курс з криптограмотності у «Дії»

Від лютого 2023 року на платформі «Дія.Освіта» розпочалися лекції про історію біткоїна, основи блокчейну, смартконтракти, кібербезпеку та протидію кіберзагрозам, цифрові активи. Загалом учасники курсу отримають 100 годин теоретичної та практичної інформації з криптограмотності від лідерів індустрії.

Цей курс — один із кроків реалізації глобальної стратегії Мінцифри — ознайомити українців з децентралізованими технологіями та до кінця 2030 року навчити половину населення користуватися цифровими активами.

Переваги:

 • структурована базова інформація про цифрові активи та технологію блокчейн;
 • залучення експертів з різних продуктів та екосистем;
 • необмежена кількість учасників.

Недоліки:

 • курс рекомендований користувачам, що зовсім не знайомі з цифровими активами;
 • немає можливості дивитись лекції у довільному порядку.

Курс у сфері криптовалют та трейдингу від Cryptology

Основна мета цього безплатного курсу у сфері криптовалют та трейдингу максимально просто і зрозуміло транслювати інформацію, щоб якнайбільше людей змогли долучитися до криптоспільноти. На учасників курсу чекає 12 лекцій, Telegram-канал з усією інформацією курсу та навчальний бот. 

Окрім того, проєкт проводить щотижневі відкриті стрими на профільні теми, публікує авторські відеоуроки, відкриті практичні лекції, проводить аналітику активів та розбір позицій.

Переваги:

 • структурована інформація про криптовалюти;
 • стріми на теми, повʼязані з криптоінвестиціями;
 • методичні матеріали з трейдингу;
 • розіграші подарунків серед учасників курсу. 

Недоліки:

 • доступ до курсу лише після реєстрації;
 • фокус на трейдингу, без основ про історію криптовалют та теоретичні засади блокчейн-технологій.

WhiteBASE: trading

WhiteBASE: trading — серія навчальних відеоуроків, розроблена спеціалістами WhiteBIT, однієї з найбільших європейських криптобірж. Лекції українською мовою доступні усім охочим на YouTube-каналі компанії. Тож, переглянути їх можна у будь-який час. До того ж користувачі, що вже мають певний досвід з цифровими активами, можуть переглядати тільки цікаві їм матеріали. Після кожного блоку є тест для перевірки засвоєного матеріалу. 

У відеоуроках можна дізнатися про те, як зробити перші кроки у світі криптовалют, що таке фʼючерсна та маржинальна торгівля, технічний, графічний і фундаментальний аналізи криптовалют та індикатори. Глядачі зможуть розібратися у використанні рівнів Фібоначчі, локальних свічкових патернів та інших інструментів для криптоторгівлі. Також курси повною мірою розкривають усі аспекти взаємодії з біржею, такі як реєстрація, підтвердження особи та поповнення балансу на WhiteBIT.

Переваги:

 • лекції будуть цікаві, як новачкам, так і більш досвідченим користувачам цифрових активів;
 • відеоматеріали у вільному доступі. Не обовʼязково дотримуватися певного порядку, можна обрати теми, які цікавлять, і дивитися лише їх;
 • серія відеоуроків створена експертами криптоіндустрії;
 • після кожного блоку лекцій є тест на перевірку засвоєного матеріалу; 
 • є можливість долучитися до спільноти WhiteBIT та обговорювати проблемні питання з практикуючими трейдерами чи отримати всі потрібні відповіді від комʼюніті-менеджерів; 
 • до 3 жовтня учасники курсу можуть долучитися до конкурсу та отримати трохи криптовалюти на свій гаманець. Усі учасники розділять між собою $500. Тут знайдете деталі.

Недоліки:

 • натепер лише частина відеоуроків доступна на YouTube-каналі, решту завантажать згодом;
 • на курсі розглядають лише практичні аспекти торгівлі та інструменти біржі, принципи роботи блокчейн-технологій не розглядаються у межах навчання.

Як бачите, зі зростанням популярності цифрових активів зростає й кількість навчальних ресурсів для всіх охочих. Тож знайомтеся з доступними курсами, зважуйте всі переваги й недоліки та обирайте той, що до смаку. А ще завжди можна поєднувати, наприклад, почати з основ, як-от на курсі з криптограмотності на платформі «Дія.Освіта», а потім вже досліджувати криптоторгівлю з WhiteBASE: trading.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як співпраця з командами Support та Sales допомагає створювати кращі продукти

Yana Yevsiukova 9 годин тому

EdTech: особливості правового регулювання

Владислав Миронович 10 годин тому

Біткоїн подорожчав до $66 тис. та потягнув угору весь ринок

Богдан Камінський 10 годин тому

ЗМІ, техкомпанії та банки — хто і чому блокує використання штучного інтелекту

Олександр Тартачний 12 годин тому

Чи обов’язково підприємцям використовувати платіжні термінали

Владислав Нечипорук 13 годин тому