Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як опанувати англійську фрилансерам та ІТ-фахівцям

Yev Rachkovan
Yev Rachkovan Founder at Kavun UA
18 вересня 2023 5 хвилин читання

Одна з прописних істин для фрилансера звучить доволі просто: ваша англійська безпосередньо впливає на вашу винагороду. Якщо ви хочете заробляти більше, ніж стандарт вашої країни, вивчення англійської мови матиме найкращий прибуток від інвестицій. Це принесе вам набагато більше користі, ніж вивчення нової мови програмування чи фреймворку.

Мені знадобилося два роки, щоб оволодіти англійською до рівня, коли я можу вільно нею спілкуватися. Я не дотримувався жодних офіційних інструкцій чи програм, натомість розробив власні і тепер хочу поділитися цими порадами з вами.

Читання вголос

Це найпотужніша з усіх вправ. Візьміть будь-яку книгу, написану англійською, і прочитайте її вголос разом із тією самою аудіокнигою, яка відтворюється у фоновому режимі. Просто повторюйте за аудіокнигою та читайте слова одночасно. Це настільки шахрайський спосіб вивчення англійської мови, що через місяць вимова стане надзвичайно гарною.

Але не беріть складні книги. Я не пропоную вдаватися до художньої літератури, оскільки у ній дуже часто є складні слова, які ви можете не знати. Почніть з науково-популярних книг, а потім повільно переходьте до читання всього.

Ось кілька чудових книг, з яких варто почати:

Переключити всі мови на англійську

Ваш телефон, ваш обліковий запис GitHub, ваша IDE, ваш ноутбук, ваші ігри на вихідних, ваш YouTube, ваші соціальні мережі, ваша Alexa тощо. Усе має бути англійською мовою. Це допоможе вам здійснити перехід від «розмови англійською» до «мислення англійською».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ось початковий список усього, що вам потрібно змінити на англійську:

  • програми для соціальних мереж;
  • телефон;
  • ПК/ноутбук;
  • помічник;
  • Google;
  • сервіси потокового передавання (Youtube, Netflix тощо).

Перейти на англомовний інтернет

Повільно почніть переходити на використання Google англійською мовою. Почніть переглядати англійські канали YouTube, повірте, є альтернативи для всіх каналів, які ви зараз переглядаєте. Почніть стежити за англомовними інфлюєнсерами у соцмережах.

На початку може бути складно знайти відеоресурси з субтитрами, ось деякі служби, які вам обов’язково варто перевірити:

Почніть створювати англійський контент

Ви не можете навчитися, не практикуючись, і найкраща практика — це публічна практика. Створюйте подкасти, відео чи статті для всіх англійською мовою. Завдяки  цьому ви навчитеся не тільки говорити англійською, але й говорити так, щоб люди слухали. Це змусить вас звернути увагу на те, як говорять інші, помітити дрібні деталі, які мають значення.

Я пропоную почати з LinkedIn, тому що тут найпростіша англійська та спільнота, яка дуже підтримує. Ви також можете спробувати Twitter або Threads.

Приєднайтеся (або створіть) до English Speaking Club

Toast має досить невелику спільноту в Україні, але є ще кілька платних груп з вивчення англійської мови. Важливо стати його частиною, щоб навчитися дискутувати. Якщо такого немає, просто створіть його з друзями та обговорюйте будь-що.

Деякі міжнародні англомовні спільноти:

Приєднуйтеся до англомовних спільнот

У Discord є багато спільнот друзів для навчання та мовного обміну, де ви можете знайти чудових друзів. Я знайшов там свою дружину, і ви точно можете знайти друга, з яким можете спілкуватися англійською щодня. У мене є список найактивніших спільнот, учасником яких я є:

Навчальні спільноти

Стартапи

Фриланс та програмування

Проведіть деякий час в англомовній країні

Зараз не у всіх є така можливість, але останнім аспектом для мене у вивченні англійської став один рік у США. Спочатку кілька тижнів вам буде важко розуміти повсякденні розмови, але потім вони стануть для вас природними. Якщо ви можете собі це дозволити, обов’язково поїдьте в іншу країну, коли у вас буде рівень англійської мови принаймні B2.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Коли замовники не платять за ІТ-контрактами

Максим Носарев 4 години тому

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 13 годин тому

Zero HR: інноваційний підхід до управління персоналом — Kharkiv IT Cluster

Olga Sukhorukova 22 липня 2024 16:04

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28