Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому англійська мова має поширюватися в Україні

Юрій Гайдай
Юрій Гайдай Старший економіст CES
29 червня 2023 3 хвилин читання

Я за максимально форсоване вивчення та поширення англійської мови в Україні. Англійська — не конкурент української, вона конкурент російської

Чому важливо вивчати англійську мову

Колись уже писав — є глобальні мови, якими створюється найбільше якісного контенту — культурного, наукового, розважального. І на які перекладається іншомовний контент. До останнього часу багато українців ліниво, по інерції, користувалися, та й користуються російською, як однією з глобальних мов. Зокрема й тому, що не знають англійської.

Але російська вже остаточно втратила статус глобальної мови і ніколи його не поверне. Це тупикова гілка. А без масового володіння населенням глобальною мовою ми випадаємо зі світового контексту. Найпростіша і наймасовіша альтернатива — англійська.

Саме англійська має витісняти російську, як глобальна мова в Україні. Коли споживання контенту російською впаде, це підточить і побутові позиції цієї мови. Натомість немає жодного ризику, що англійська у побуті витіснить українську.

Заміщення російської англійською — це інформаційна безпека. Якщо дитина дивиться «Маша і Мєдвєді» чи російських тіктокерів — це росте маленька *усня. Якщо ви читаєте літературні та наукові переклади чи дослідження російською — ви дивитеся через російську оптику, ви спонсоруєте російську кульутуру.

Англійська потрібна для євроатлантичної інтеграції. Нам потрібно читати і розуміти європейські закони, спілкуватися з європейцями і доносити їм свою думку, вести ділові перемовини без перекладачів, брати участь у твіннінгах та наукових обмінах, в роботі європейських політичних органів, у взаємодії на рівні громадянського суспільства.

Від редакції: англійська — це також головна мова ІТ-галузі, без її знання тут майже неможливо розраховувати на якісь серйозні здобутки.

Без масової англійської ми будемо недочутими і недорепрезентованими. Також нашим військовим потрібно ефективно спілкуватися з колегами, розуміти мануали військової техніки.

Так само без тисяч проєктних менеджерів та лідерів місцевих громад, які володітимуть англійською, відбудова істотно ускладнюється.

І ні, це не лише питання освіти. Це й питання споживання контенту та використання мови.

Що допоможе у вивченні англійської

Кажу це з власного досвіду — наш старший вільно розмовляв англійською у 7 років, ще до того, як потрапив у Англію на початку повномасштабної війни. Та й молодший заговорив дуже швидко після потрапляння у середовище. Бо розважальний контент вони отримували винятково англійською.

Та і я сам впевнено заговорив англійською і почав легко сприймати її на слух не завдяки формальній освіті, а коли свідомо перейшов на англомовний контент — від преси до фільмів.

Тому, повторюсь, я підтримую максимально форсоване запровадження англійської в Україні. Це питання нашої інтеграції в цивілізований світ, нашої ефективності та національної безпеки.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як будувати власну компанію, спілкуватись з інвесторами та розвивати продуктову культуру. Builders в IT

Єлизавета Гогілашвілі 10 годин тому

Платіжні сервіси для підприємців: додаткові витрати чи економія?

Владислав Миронович 29 вересня 2023 18:45

Як впровадити продуктовий майндсет і що він змінить на рівні команди та компанії

Владислав Миронович 29 вересня 2023 14:45

Управління проєктами з RASCI: ключ до організації та ефективності

Андрій Чумаченко 28 вересня 2023 18:30

Машині потрібна людина: майбутнє ChatGPT у копірайтингу

Владислав Миронович 28 вересня 2023 17:00