Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Для фрилансера і роботодавця: п’ять найкращих сервісів у 2023 році

Сергій Бугрій
Сергій Бугрій
14 вересня 2023 5 хвилин читання

Пошук роботи — один з наріжних каменів діяльності фрилансерів. Тож пропоную вашій увазі найкращі cервіси, де вони можуть знайти замовників, а роботодавці — знайти людину на проєкт!

Upwork

  • Комісія — 10-20% (залежить від суми контракту: що більше, то менше комісія).
  • Оплата — PayPal, Payoneer, прямий платіж.

Одна з найпопулярніших платформ фрилансу у світі. База майже у півтора мільйона клієнтів дозволяє фриланс-фахівцеві майже будь-якої індустрії знайти замовлення для себе. Для короткострокового і довгострокового проєкту. Нещодавно платформа запустила преміумакаунт для фрилансерів топового рівня.

Суть змін полягає в тому, що, вибудовуючи ваше портфоліо та проєкти, над якими ви працювали, ви отримуєте можливість вибирати, які саме проєкти показувати потенційному замовнику. Тобто, закидаючи на «бід» вашу пропозицію, замовник у профайлі бачить релевантні для нього проєкти, які ви вибрали спеціально для нього.

Про один із значних недоліків платформи — її масовість — каже більшість фахівців з Індії, які пропонують дешеві неякісні послуги, тому є відтік серйозних клієнтів та, очевидно, професіоналів-фрилансерів.

2. Toptal

  • Комісія — $100-400
  • Оплата — Payoneer, PayPal, на ваш валютний рахунок

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ця платформа пропонує лише вершки фриланс-світу. Як вони самі заявляють для своїх замовників: «Ви маєте шанс попрацювати з топ-3% фрилансерів світу». На тлі інших платформ Toptal відрізняється досить специфічним процесом відбору фрилансерів, що складається з чотирьох етапів.

  • 1-й етап — тестування на знання мови та тест особистості. Він не надто складний і триває 15 хвилин.
  • 2-й етап — технічне тестування. Вам дають 90 хвилин для вирішення трьох завдань. Якщо два будуть правильними, ви точно пройдете далі. Завдання надсилають згідно з вашими даними та специфіки, яку ви надсилаєте напередодні.
  • 3-й етап — технічне інтерв’ю. Ви будете спілкуватися з одним з інженерів компанії. Він дасть вам кілька завдань. Важливо, що тут потрібно вирішити все: якщо два правильні, а одне ні, це означає, що ви не пройшли.
  • 4-й етап — тестовий проєкт. Вам дадуть проєкт, який потрібно реалізувати за два тижні. Інженер компанії перегляне ваші результати і дасть фідбек. У разі позитивної відповіді ви стаєте «резидентом» платформи та маєте доступ до проєктів таких компаній, як Airbnb, Zendesk тощо.

3. PriceWork

  • Комісія — 8%

На Pricework.org ви можете знайти фрилансерів з різними навичками та спеціалізацією, як-от веброзроблення, дизайн, маркетинг, написання статей, переклади, адміністративна підтримка та багато іншого. Ви також можете опублікувати свій проєкт та запросити фрилансерів робити на нього ставки.

PriceWork пропонує не тільки пошук фрилансерів, а й інструменти, які допомагають замовникам і фрилансерам ефективно співпрацювати. Система безпечних платежів гарантує безпеку всіх транзакцій, а також дозволяє отримувати звіти про статус оплати та терміни виконання проєкту. Ви також можете спілкуватися з фрилансерами через вбудовані інструменти обміну повідомленнями та обговорення завдань.

Для фрилансерів PriceWork надає можливість створити профіль, де вони можуть розміщувати свої портфоліо, резюме та інформацію про навички та досвід роботи. Це дозволяє замовникам швидко та легко знаходити відповідних виконавців та найкращу відповідність для своїх проєктів.

Біржа PriceWork є міжнародною та доступна різними мовами, що дозволяє працювати з клієнтами та фрилансерами з різних країн та культурних середовищ.

4. PeoplePerHour

  • Комісія — 20%

Головною відмінністю сайту є його система геотаргетингу. Вона допомагає наймати людей, які поруч із вами, для роботи у потрібному регіоні. Ви можете брати замовлення як на проєкт, так і якщо замовник сам зв’яжеться з вами.

Біржа також має інші особливості: ви можете створити обліковий запис і працювати одночасно як замовник та фрилансер, всі платежі захищені Escrow та PeoplePerHour Wallet, наявність кураторів, які перевіряють якість роботи фрилансерів.

5. Freelancehunt

  • Комісія — 12%

На сайті можна створити замовлення у двох форматах — проєкти та конкурси. Проєкт — це звичайне замовлення із завданням, як і на інших біржах фрилансу, конкурс передбачає вибір кращої роботи, на яку надійде відгук на її публікацію. А отже, тільки вона і буде оплачена.

На біржі є безпечні угоди, а також арбітраж суперечок від адміністрації біржі. Якщо fl.ru своєю концепцією більше нагадує Freelancer, то біржа фрилансу Freelancehunt по суті спробувала скопіювати Upwork із додаванням деяких деталей від Fiverr та People Per Hour. Якщо ви не хочете спілкуватися англійською мовою, можете скуштувати цей сайт.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 11 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 1 липня 2024 15:27