Як навчати тисячі дітей математиці онлайн та покращити їх результати: кейс GIOS
Освітня платформа GIOS за підтримки Українського фонду стартапів, Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації та проєкту «Дія.Цифрова освіта» реалізувала безкоштовний всеукраїнський проєкт PlayMath, у межах якого всі українські школярі 5-9 класу могли покращити свої знання з математики в ігровому форматі.
Як працював освітній проєкт PlayMath
Понад 21 тис. українських школярів з усіх областей країни та українці, які вимушено виїхали за кордон, спробували інноваційний підхід до навчання в рамках проєкту PlayMath. З його допомогою вони з 16 лютого до 1 квітня вивчали математику у форматі коротких відео-історій та інтерактивних завдань на онлайн-платформі GIOS.
Основною метою PlayMath було допомогти українським учням підтягнути за рік з знання математики у цей складний період. А також показати, що навчання може бути незвичним та цікавим.
Учасниками проєкту могли стати всі українські школярі 5-9 класів, незалежно від їх місця чи умов перебування. По факту, його географічне охоплення склало більш ніж 30 країн світу
Підписуйтеся на наші соцмережі
Методисти GIOS прогнозували, що діти в середньому зможуть пройти дві шкільних теми за шість тижнів проєкту. Проте, більшість школярів опрацювали всі доступні уроки свого класу, тобто пройшли 9-місячну шкільну програму з математики. А 74,5 % учасників почали опановувати на платформі теми, які ще не вивчалися у школі.
67% учнів в першу чергу відзначили подачу матеріалу, формат завдань (відео, приклади розв'язаних задач, задачі на встановлення порядку дій та тести), а також те, що якщо вони допустили помилку, то платформа пропонує ще одне аналогічне завдання.
Пояснення теми відбувалося у форматі коротких анімаційних відео. Майже 90% учасників відмітили це як перевагу, адже ролики зрозумілі, короткі, а також, інтерактивні (вони перериваються питаннями, які допомагають засвоювати матеріал краще).
На початку та у кінці проекту учасники проходили тестування знань. Так організатори PlayMath визначали наявність прогресу у навчанні школярів.
Перевага — у методології та підході до викладання математики
Такий прогрес у школярів обумовлений методологією навчання, яка закладена у проєкт. Формат подачі контенту враховує кліпове мислення сучасних дітей. А мотивація отримати бали та потрапити на вищі позиції у рейтингу збільшує залученість у навчання.
Батьки учасників також поділились враженнями від проєкту: 35,3% з них відзначили користь від навчання на платформі GIOS у тому, що дитина освоїла теми поза шкільною програмою, 28,8%, що формат допоміг залучити школяра до навчання, а 20,5% відмітили, що завдяки проєкту, успішність дитини у школі підвищилась.
Окрім знань та нового досвіду, учні могли отримати призи за свої старання. 50 найкращим школярам GIOS протягом квітня відправить подарунки, а десятеро школярів, що показали найкращі результати, отримають планшети. Школи, учні яких стали переможцями конкурсу та активно брали участь у навчанні на платформі, отримають подяку від керівництва МОНу та GIOS.
Замість післямови
Проєкт PlayMath допоміг залучити тисячі учнів до вивчення математики у захопливому та доступному форматі. Результати приємно вражають та свідчать про результативність методології, яка впроваджена на платформі GIOS. А така кількість учасників говорить про актуальність проєкту для українських школярів. Я особисто та вся команда GIOS пишається досягненнями учнів та дякує всім, хто долучився до проєкту!