Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як навчати тисячі дітей математиці онлайн та покращити їх результати: кейс GIOS

Наталя Лимонова
Наталя Лимонова Засновниця математичної онлайн-школи GIOS
13 червня 2023 5 хвилин читання

Освітня платформа GIOS за підтримки Українського фонду стартапів, Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації та проєкту «Дія.Цифрова освіта» реалізувала безкоштовний всеукраїнський проєкт PlayMath, у межах якого всі українські школярі 5-9 класу могли покращити свої знання з математики в ігровому форматі.

Як навчати тисячі дітей математиці онлайн та покращити їх результати: кейс GIOS Як навчати тисячі дітей математиці онлайн та покращити їх результати: кейс GIOS

Як працював освітній проєкт PlayMath

Понад 21 тис. українських школярів з усіх областей країни та українці, які вимушено виїхали за кордон, спробували інноваційний підхід до навчання в рамках проєкту PlayMath. З його допомогою вони з 16 лютого до 1 квітня вивчали математику у форматі коротких відео-історій та інтерактивних завдань на онлайн-платформі GIOS.

Основною метою PlayMath було допомогти  українським учням підтягнути за рік з знання математики у цей складний період. А також показати, що навчання може бути незвичним та цікавим. 

Учасниками проєкту могли стати всі українські школярі 5-9 класів, незалежно від їх місця чи умов перебування. По факту, його географічне охоплення склало більш ніж 30 країн світу

Підписуйтеся на наші соцмережі

Методисти GIOS прогнозували, що діти в середньому зможуть пройти дві шкільних теми за шість тижнів проєкту. Проте, більшість школярів опрацювали всі доступні уроки свого класу, тобто пройшли 9-місячну шкільну програму з математики. А  74,5 % учасників почали опановувати на платформі теми, які ще не вивчалися у школі. 

Опитування дітей після проєкту підтвердило, що 99,4% з них було легше та цікавіше вивчати математику на платформі GIOS, ніж за стандартною програмою. 

67% учнів в першу чергу відзначили подачу матеріалу, формат завдань (відео, приклади розв'язаних задач, задачі на встановлення порядку дій та тести), а також те, що якщо вони допустили помилку, то платформа пропонує ще одне аналогічне завдання.

Мені запам‘ятався підхід та структура відео, і Сурикат, як він пояснює. І сподобались ще опорні схеми до кожної теми, я їх навіть використовувала у себе на контрольній. 
Аліна, 9 класс

Пояснення теми відбувалося  у форматі коротких анімаційних відео. Майже 90% учасників відмітили це як перевагу, адже ролики зрозумілі, короткі, а також, інтерактивні (вони перериваються питаннями, які допомагають засвоювати матеріал краще). 

На початку та у кінці проекту учасники проходили тестування знань. Так організатори PlayMath визначали наявність прогресу у навчанні школярів.

За результатами тестування, успішність учасників в середньому збільшилась на 21,5%. Найкращий результат показали учні 9 класів, їх розуміння матеріалу збільшилось на 53 % під час проходження проєкту.

Перевага — у методології та підході до викладання математики

Такий прогрес у школярів обумовлений методологією навчання, яка закладена у проєкт. Формат подачі контенту враховує кліпове мислення сучасних дітей. А мотивація отримати бали та потрапити на вищі позиції у рейтингу збільшує залученість у навчання. 

Батьки учасників також поділились враженнями від проєкту: 35,3% з них відзначили користь від навчання на платформі GIOS у тому, що дитина освоїла теми поза шкільною програмою, 28,8%, що формат допоміг залучити школяра до навчання, а 20,5% відмітили, що завдяки проєкту, успішність дитини у школі підвищилась. 

Окрім знань та нового досвіду, учні могли отримати призи за свої старання. 50 найкращим школярам GIOS протягом квітня відправить подарунки, а десятеро школярів, що показали найкращі результати, отримають планшети. Школи, учні яких стали переможцями конкурсу та активно брали участь у навчанні на платформі, отримають подяку від керівництва МОНу та GIOS.

Нагородження найкращих учнів проєкту PlayMath  Нагородження найкращих учнів проєкту PlayMath 

Замість післямови

Проєкт PlayMath допоміг залучити тисячі учнів до вивчення математики у захопливому та доступному форматі. Результати приємно вражають та свідчать про результативність методології, яка впроваджена на платформі GIOS. А така кількість учасників говорить про актуальність проєкту для українських школярів. Я особисто та вся команда GIOS пишається досягненнями учнів та дякує всім, хто долучився до проєкту!

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Освіта 2024: Чи треба школярам іти у технарі?

Сергій Коноплицький 25 червня 2024 18:28