Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як HR-фахівчині INSART, ITRDev та Forma Pro підтримують команди під час повномасштабної війни

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
6 листопада 2023 6 хвилин читання

Kharkiv IT Cluster упевнений, що спільнота може зростати завдяки обміну досвідом. Тому для захисту інтересів малих та середніх компаній, які вимушено релокували свої команди, влітку 2023 року стартував проєкт IT Cluster in the Cloud за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Підтримка команд Підтримка команд

У межах цього проєкту своїм досвідом зі збереження команди поділилися HR-фахівчині компаній-учасниць Харківського ІТ Кластера:

Юлія Шаладанова
Юлія Шаладанова
Head of HR Operations INSART
Оксана Іордатьєва
Оксана Іордатьєва
НR/Recruiting Lead at ITRDevНR
Ганна Білецька
Ганна Білецька
HR Generalist у Forma Pro

Як харківські IT-компанії підтримували команди на початку вторгнення 

Оксана Іордатьєва, HR Lead в ITRDev, розповідає, що у їхній команді 9 жінок. З них лише одна після 24 лютого виїхала за кордон, решта релокувалася до інших регіонів України або залишилася вдома. Коли почалися блекаути, у кожного та кожній з команди ITRDev були зарядні станції, ліхтарі, запаси їжі та води. 

За словами Юлії Шаладанової, HR at INSART, після 24 лютого основною метою компанії було збереження всіх позицій. У команді одразу вирішили, що не будуть йти за сценарієм скорочень.

Перше, що зробили, — допомогли з релокацією. За рахунок компанії консультанти INSART змогли переїхати у безпечніші регіони України. У компанії підготували план релокації до Польщу, де розписали вартість їжі, житла, який набір документів потрібен, куди звертатися тощо.

«На жаль, ми не змогли скористатися цим планом, через те що кордони закрили, а десь 80% консультантів нашої компанії — це чоловіки. Для них такий сценарій став неактуальним», — ділиться Юлія.   

Підписуйтеся на наші соцмережі

Коли почалися перші релокейти, INSART всім допомогла фінансово. Окрім цього, колеги, які перебували у більш безпечних регіонах України або за кордоном від самого початку війни, долучилися до координації команди зі сходу. Компанія у перші дні забронювала на заході України готелі, куди приїздили консультанти разом із родинами й тваринами. Упродовж першого місяця війни була започаткована нова традиція — щоденні дзвінки із СЕО INSART. Він виїхав за кордон ще до повномасштабної війни, але був на зв'язку із командою 24/7. 

«Взаємопідтримка дозволила нам вийти на довоєнні рейки. Саме завдяки цьому команда вистояла», — переконана Юлія.   

Війна стала каталізатором, який пришвидшив вихід INSART на міжнародний ринок. Ще до війни відкрили локацію у Польщі, але зараз команда орієнтується і на інші локації, поза Європою.  

Як згадує Ганна Білецька, HR at Forma Pro, клієнти одразу поставилися із розумінням до трагедії, що сталася з Україною. Вони й зараз переймаються, наскільки команда у безпеці, та готові за потреби допомогти. 

У перші тижні команді дали буферний час, щоб усі співробітники релокувалися. Але примусу не було: хто захотів, тим, звичайно, допомагали з цим.

«Пам’ятаю, як у перші місяці нервово відстежувала прильоти та писала всім, хто міг опинитися у тій локації. Зараз цього не стало менше. Просто тепер я впевненіша у колегах, вони більш підготовлені та знають, що робити за таких ситуацій», — ділиться Ганна.  

Також Forma Pro допомагала із забезпеченням команди всім необхідним для роботи: роутери, ноутбуки, крісла й столи. Багато хто виїздив зі своїми дітьми, тому закривали їхні потреби для навчання: комусь ноутбуки, комусь планшети. 

А ще передавали релокованим фахівцям їхні особисті речі. Чимало техніки, яка виявилася непотрібною для команди, віддали на потреби ЗСУ.

«Великим плюсом є те, що я не втратила роботу, — жартує Ганна. — Щобільше, навіть не уявляю, як би я морально вистояла, якби поряд не було підтримки від команди. Знаю чимало компаній, яким доводилося звільняти людей або повністю закриватися через повномасштабне вторгнення». 

Суперздібності, що рятують команду

Оксана Іордатьєва, HR manager ITRDev, впевнена, що підтримка — найголовніша сила, що здатна зберегти команду.

«Від самого початку повномасштабного вторгнення ми впроваджували зустрічі з психологом та лекції, ділилися волонтерськими можливостями, підтримували контакт з колегами», — пригадує Оксана.  

До кожного фахівця застосовували індивідуальний підхід: певний графік, час на навчання, коучів, себе та інше. На переконання Оксани, будь-кого можна врятувати із цього стану, але краще не доводити до крайнощів:

«Треба вчасно ходити у відпустки. Ресурси виснажуються, а поповнити їх не так і легко. Тому намагаємося всіх “виганяти” у відпустки вчасно й контролюємо цей процес. Звичайно, є такі, що намагаються витривало працювати, відмовляючись від відпочинку. Іноді здається, що якби у них була можливість заряджатися від розетки, вони це б і робили. Але коли ми помічаємо, що людина стає менш продуктивною, то наполягаємо на відновленні ресурсу».

Компанія намагається бути максимально корисною. Хоче поновити поведення онлайн-зустрічей та тимбілдингів, де команда говоритиме на неробочі теми. 

Про роль ком’юніті у збереженні талантів

Профільне HR CommunITy — спільнота Kharkiv IT Cluster, де HR-експертки обмінюються знаннями, посилюють бренди роботодавця, створюють спільні рішення для збереження команд.

Харківський ІТ Кластер вбачає, що у періоди труднощів HR та рекрутери зберігають майбутнє ІТ, бо людський капітал є головним в ньому.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому IT-фахівці обирають SKOGUR?

Анна Старкова 7 годин тому

Українська розвідка провела масштабну кібератаку на російські вебресурси

Владислав Паливода 23 години тому

Від контенту до конверсії: перфоманс-маркетинг для IT-бізнесу

Viktor Gozhyi 16 липня 2024 10:21

Депп знайшов нову "хорошу" росіянку — молодшу на 25 років

Вікторія Рудзінська 15 липня 2024 19:50

Ударний дрон, що атакував Україну залетів у білорусь у ніч проти 13 липня 2024: деталі

Владислав Паливода 13 липня 2024 13:06