Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як безкоштовно залучити лідерів думок до вашого проєкту: 5 порад від інфлюенс-маркетинг менеджерки

Катерина Лелюх
Катерина Лелюх Інфлюенс-маркетинг менеджерка
7 листопада 2023 7 хвилин читання

Залучити топових лідерів думок до підтримки проєктів чи брендів, особливо на безоплатній основі, — мета чи не кожного порядного маркетолога, який хоче успішно просувати свої продукт чи ідею. Втім, навіть за умови бюджетування такої співпраці реалізація задуму про залучення аудиторії інфлюенсерів не завжди легкодосяжна ціль. 

Труднощі залучення інфлюенсерів починаються ще на етапі уявлення про процес такої роботи. Для більшості навіть найдосвідченіших спеціалістів співпраця з інфлюенсерами — це простір, замістифікований заплутаністю професійних термінів та низкою почутих здалеку окремих випадків про висоту порогу входу (тобто дороговизну і недосяжність).

Насправді, все простіше. Співпраця з інфлюенсерами працює, як і будь-яка інша співпраця, якщо обидві сторони у ній зацікавлені. Саме тому серед головних моїх завдань на посаді інфлюенс-маркетинг менеджерки особливе місце посідає наступна — зацікавити лідера думок запропонованим проєктом. 

Нижче поділюся кількома порадами, які за майже рік роботи допомогли мені сформувати основні критерії, які свідчать про потенційну цікавість просування і таким чином наголодити безкоштовну співпрацю майже сотнею інфлюенсерів найрізноманітніших аудиторій, тематик і географій. 

Ваш контент має бути якісним, а краще дуже якісним

Очевидно, але факт. У світі, де кожен користувач смартфону – креатор і медійна платформа, боротьба за увагу стає вкрай конкурентним середовищем. Як спеціалістка, яка працює з багатьма різними проєктами в комунікаційній компанії, у першу чергу я намагаюся акцентувати увагу на унікальності та сильних сторонах контенту, так би мовити “продати” його самій собі, щоб розуміти як правильно комунікувати у подальшому просуванні.

Тому, звісно, уявляти ім’я бренду у публікаціях лідерів думок з космічними охопленнями серед цільової аудиторії набагато легше, якщо ви розумієте його цінність і першопочатково персонально вболіваєте за його успіх. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Приміром, для мене особливо цінною є робота для просування відео контенту проєкту Kyiv not Kiev, адже кожне інтервʼю сприяє підвищенню знання про Україну серед іноземної аудиторії та сприяє посиленню позитивного іміджу країни. Створювати англо- і україномовні інтервʼю з дипломатами, керівниками соціально відповідальних бізнесів, експертами у сфері безпеки — важлива інтелектуальна місія Kyiv not Kiev, поширення якої має рівнозначний обсяг викликів і відчуттів причетності до чогось більшого.

Цільтеся у цільову вашого проєкту

Етап пошуку інфлюенсерів з потрібною аудиторією – найважливіша і водночас найскладніша для мене частина проєктування співпраці. Важливість сегментації аудиторії має бути зрозуміла для будь-кого, хто коли-небудь чув про маркетингове стратегування.

Поширення контенту інфлюенсером можна сприймати як опосередкований продаж безпосередньо вашій аудиторії. Звісно, з причин економії часу та складності пошуку потрібних сторінок можна ігнорувати “метчинг” продукту з його аудиторією та послуговуватися лише кількісними показниками впливу.

Але тут варто усвідомлювати, що така співпраця може забрати багато ресурсу і залишити вас без досягнення головної мети – підвищення впізнаваності серед потрібної вам цільової. Тому, тут моя порада – шукайте і знайдете. 

До прикладу, для налагодження співпраці для одного з моїх улюблених проєктів STEM is FEM я мала знайти інфлюенсерів у сфері урбаністики і була здивована, як багато креаторів, які створюють цінний нішевий контент, відкриті до співпраці і раді допомогти проєкту, якщо вони вважають його соціально важливим. 

Складіть вдалий короткий пітч

Процес домовленостей з інфлюенсерами дещо подібний до традиційних підходів до зацікавлення темою чи прес-релізом, які використовують піарники чи медіа лобісти. Головна різниця між цими двома полягає в tone of voice b2b-аутрічу – найчастіше з інфлюенсерами я спілкуюся у дружньому і напівофіційному тоні, спочатку намагаюся донести головні деталі у короткому і максимально персоналізованому пітчі і лише за умови зацікавленості надсилаю “полотно” тексту з усіма деталями співпраці.

Також, на противагу комунікації піарників з журналістами, способи комунікації з лідерами думок можуть варіюватися залежно від каналу, якому останні надають перевагу (зазвичай ця інформація зазначена на їхніх сторінках). 

Так, одного разу у мене стався розрив шаблону щодо особливостей спілкування з топ інфлюенсерами, коли голівудська зірка українського походження з багатомільйонною аудиторією надала перевагу швидкій переписці в Instagram всупереч моїм очікуванням довгих раундів офіційних узгоджень через посередників електронною поштою. Як то кажуть, you never know.

Не бійтеся пропонувати безоплатну співпрацю

Підозрюю, що читачі цієї колонки чудово усвідомлюють, що інфлюенсери – це такі ж професіонали креативної сфери, як і спеціалісти давно усталених типів зайнятості у рекламі та комунікаціях. Більш того, потреба безперервно генерувати нові ідеї, зацікавлювати аудиторію, бути онлайн значну кількість часу, слідкувати за трендами та багато іншого робить професію інфлюенсера залежною від багатьох аспектів, дотичних до монетизації контенту.

Втім, якщо ваша пропозиція співпраці має велику цінність для інфлюенсера та його аудиторії, а також відповідає тематиці чи цінностям блогу, то пропозиція безкоштовно поширити чи якось інакше посприяти вашому контенту/продукту не має образити автора, частіше навіть дуже навпаки. 

Проте навіть у випадку, коли ви впевнені, що від вашої пропозиції складно відмовитися, краще пройти декілька раундів додаткової перевірки – порадитися з командою, порівняти вашу активність з конкурентами, три рази перечитати пітч. Тому що увага інфлюенсера – за визначенням обмежений ресурс, тому для інфлюенс-маркетолога особливо важливо стратегувати будь-яку ітерацію взаємодій у просуванні проєктів, щоб надалі мати можливість розраховувати на подальшу успішну колаборацію з проєктами агенції чи бренду. Саме так за майже рік роботи я побудувала звʼязки з більшістю інфлюенсерів, з якими наша компанія наразі продовжує співпрацю.

Дякуйте за взаємодію

Не секрет, що дуже часто незалежні творці у креативній сфері вмотивовані не тільки матеріальною вигодою, а й визнанням і схваленням аудиторії. Тому моя остання, але чи не найважливіша порада для побудови міцних професійних звʼязків з інфлюенсерами — не соромтеся посткомунікувати вашу вдячність, якщо її відчуваєте. Байдуже, скільки досягнень і похвали людина мала до взаємодії з вами, схвалення і подяка від вас можуть бути так само важливими і цінними.❤️

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 15 годин тому

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48