Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Власні камери, тривожні кнопки та NVR: що нового показав Ajax на своїй презентації

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
20 жовтня 2023 5 хвилин читання

20 жовтня Ajax провів свій п’ятий Special Event. Компанія розповіла про розробку власних камер, апгрейд вже наявних систем та впровадження штучного інтелекту. SPEKA побувала на презентації та розповідає, що буде, якщо технології Ajax та потокового відео народять дітей. 

Ajax випустив нові пристрої: що про них відомо Ajax випустив нові пристрої: що про них відомо

Нове гасло — нова політика 

Окрім технологічних нововведень у компанії є концептуальні зміни. Зокрема, Ajax змінив своє гасло із «Мистецтво захищати» на «Керуй своїм простором». Раніше системою керував хаб Ajax — центральний пристрій безпеки. Хаб уособлював цілий об’єкт. Зараз компанія розробила віртуальні одиниці під назвою «Простір», щоб користувачі могли розділяти системи. Наприклад, керувати охоронною системою та системою відеоспостереження окремо. Компанія планує перевести всі хаби Ajax на «Простори» до кінця 2024 року.  

Приклад розподілу різних пристроїв на різні «Простори» Приклад розподілу різних пристроїв на різні «Простори»

NVR або дитя потокового стримінгу та систем Ajax

Компанія також презентувала новий мережевий відеореєстратор.

Уявіть собі, що технологія Ajax зустрілася з технологією потокового відео. Вони зустрічалися, цілувалися, займалися сексом. І народили дітей. Багато дітей.
засновник Ajax Systems Олександр Конотопський про NVR-розробку

ШІ-камери від Ajax

Ще серед нововведень — розробка власних камер. Одна з причин — вища безпека користувача. У більшості стандартних камер інсталятор системи встановлює пароль до пристроїв та передає їх користувачу. Для останнього ж немає способу перевірити, чи не залишив інсталятор доступ собі. 

Камери Ajax — TurretCam, BulletCam та DomeCam — не запаролені, тому співробітники Ajax не матимуть доступу до відео. Шифрування відбуватиметься за протоколом TLS. Кут огляду — 85 або 110 градусів, камери знімають у 3K або 4К.

«Зазвичай системи відеоспостереження вважаються китайським бізнесом. Це не наш підхід», — коментує Олександр Конотопський і додає, що крім України у Європі камери виробляють лише Швеція, Німеччина та Велика Британія.

Камера TurretCam та DomeCam Mini виробництва Ajax Камера TurretCam та DomeCam Mini виробництва Ajax

Як штучний інтелект працює у камерах Ajax

Камери здатні користуватись алгоритмами штучного інтелекту, зокрема з розпізнавання об’єктів на зображенні. Вони вміють визначати людей, тварин та автомобілі. 

Користувач також може зробити вибіркові налаштування, наприклад, спрацювання лише на людей або транспорт.  

Система доступна зараз, якщо у камері встановлений відформатований flash-накопичувач. 

Типи камер Ajax та інформація про їхні властивості Типи камер Ajax та інформація про їхні властивості

Інтеграція з Yale та розумний замок у телефоні

Ajax оголосив про інтеграцію з Yale — одним із найстаріших у світі виробників замків (США). Натепер компанія випустила понад мільйон розумних замків. Вони не потребують ключів, тому їх неможливо забути, а також дозволяють керувати доступом до будинку зі смартфону та створювати тимчасові коди для гостей. Усі ці функції будуть доступні у застосунку Ajax. 

За словами Конотопського, індустрія мобільних замків має зрости до $5 млрд до 2028 року. Невдовзі інтеграція буде доступна в Норвегії, Швеції та Іспанії, а також у США та Канаді. 

Сертифікація Grade 3 — що це змінює для Ajax

Пристрої Fibra (продуктова лінійка дротових пристроїв системи Ajax) відтепер сертифіковані за стандартом Grade 3. Саму лінійку розширили новими пристроями. Для користувачів це означає, що пристрої можуть охороняти особливо цінні або стратегічні об’єкти: банки, магазини зброї, великі склади, музеї тощо. 

Пожежні датчики FireProtect2, що не бояться грилю, та тривожна кнопка для шкіл

Також Ajax презентував нові пожежні датчики FireProtect2. Окрім контролю за безпекою, датчик проходить бургер-тест, тобто не реагує на дим у випадку, якщо матеріал має його виділяти (наприклад, гриль під час смаження бургера). Але реагує, коли відбувається нетипове задимлення.  

Кнопка із довгою назвою MannualCallPoin Jeweller — для ручної активації пожежної тривоги. Вона випускається у двох варіантах — червоній (спрацьовує обов’язково) та синій (можна вимикати тривогу через застосунок). Остання призначена для місць, де висока ймовірність помилкового натискання, наприклад, шкіл.  

Кнопка MannualCallPoin Jeweller для ручної активації пожежної тривоги  Кнопка MannualCallPoin Jeweller для ручної активації пожежної тривоги 
0
Прокоментувати
Інші матеріали

З Tesla пішов керівник проєкту суперкомп'ютера Dojo

Артем Житкевич 1 годину тому

ШІ від Google допомагатиме McDonald's готувати їжу

Артем Житкевич 11 годин тому

Google представила ШІ прискорювач Cloud v5p

Артем Житкевич 11 годин тому

Acer випускає ігровий ноутбук Nitro V 16 — фото

Артем Житкевич 13 годин тому

Google представляє Gemini Nano — штучний інтелект для смартфонів Pixel

Артем Житкевич 14 годин тому