Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Винагорода за прихильність. Огляд переваг програм лояльності українських супермаркетів

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький В.о. головного редактора SPEKA
26 лютого 2024 10 хвилин читання

У боротьбі за покупця важливим чинником є лояльність. Справжню перемогу маркетологи святкують не тоді, коли клієнт придбав товар, а коли він повертається у той самий магазин, щоб зробити це знову. SPEKA обрала кілька популярних продуктових мереж, щоб проаналізувати, як вони мотивують покупців повертатися та залишатися лояльними до улюбленого супермаркету.

Згідно з дослідженнями, в Україні серед чинників, що визначають вибір супермаркету, ціна на одному з перших місць. Важливими також є асортимент та свіжість товарів, розташування, наявність парковки тощо. Програма лояльності — це додатковий стимул для людини, щоб купувати дешевше або накопичувати бонуси, це все дає відчуття залученості  (бо решта точно не залежить від покупця), і люди охоче використовують цю можливість. 

Ми обрали п’ять мереж супермаркетів, щоб порівняти їхні програми лояльності:

 • VARUS,
 • «Сільпо»,
 • «Фора»,
 • NOVUS,
 • «Ашан».

Результати можна бачити на інфографіці, розповідаємо докладніше.

VARUS

Назва програми: VARUS PERFECT

Сторінка програми лояльності VARUS PERFECT Сторінка програми лояльності VARUS PERFECT

Ритейлер нещодавно змінив дизайн програми лояльності, додав креативні слогани про переваги, які зрозуміло пояснюють всі вигоди для покупця, а також активно просуває зручний мобільний застосунок VARUS з цією програмою. 

Переваги VARUS PERFECT Переваги VARUS PERFECT

Як отримати картку VARUS PERFECT?

Є три варіанти отримати бонусну картку VARUS: 

 • завантажити мобільний застосунок VARUS у Play Market aбо App Store;
 • встановити VARUS-бот у Telegram;
 • отримати картку на касі супермаркету VARUS.

Переваги програми:

За кожну покупку у VARUS клієнт отримує 1% від суми на свій рахунок. Бонуси зараховуються миттєво. 

Якщо покупець витрачає понад 5000 грн на місяць на покупки, то отримує додаткове нарахування +1% бонусних гривень від суми покупок протягом наступного місяця — подвійний кешбек. Є можливість підвищити рівень кешбеку до 3%.

Бонусні гривні можна накопичувати та витрачати на покупки у VARUS: 1 бонусна гривня = 1 гривня. Бонусні рахунки можна поєднувати, наприклад, користуватися одним на сім’ю. Також можна використати бонуси як частину оплати, якщо раптом бракує грошей. 

Окрім бонусного, картка має грошовий рахунок — зарахування решти або пряме поповнення бонусної картки коштами, внесеними покупцем на касі супермаркету VARUS, що доволі зручно.

Важливо, що програма працює з усіма товарами у супермаркеті, а не тільки з акційними. Але під час купівлі акційних товарів, позначених спеціальними цінниками, можна отримати ще більше бонусних гривень. Крім того, бонуси подвоюються за покупки у день народження та за день до нього.

З першого січня 2024 року бонусні гривні не нараховуються на тютюнові та алкогольні вироби.

Картка VARUS PERFECT має необмежений термін дії. Бонусні гривні анулюються протягом 12 місяців, якщо їх не використати.

Сільпо 

Назва програми: «Власний Рахунок»

Сторінка програми лояльності «Власний Рахунок» Сторінка програми лояльності «Власний Рахунок»

Учасник програми накопичує не бали або бонуси, а балобонуси — саме так у «Сільпо» вирішили це назвати. Витратити їх можна у магазинах «Сільпо», Le Silpo та онлайн (на сайті та у мобільному застосунку).

Як отримати картку «Власний Рахунок»?

Щоб стати учасником програми, клієнту потрібно:

 • 1
  Завантажити застосунок «Сільпо». 
 • 2
  Зареєструватися та отримати віртуальну картку програми лояльності «Власний Рахунок» або активувати фізичну картку за номером на ній.

Переваги програми:

За кожні 100 грн покупки клієнт отримує 1 балобонус на «Власний Рахунок». Якщо покупка, наприклад, на 150 грн, то нараховується 1,5 балобонуса і так далі. Наступного дня він може вже витрачати балобонуси.

Зі спеціальними пропозиціями мережа повертає до 35% від ціни товару балобонусами. Один балобонус — це 1 гривня знижки на нові покупки. Балобонуси дійсні протягом календарного року від моменту нарахування.

У застосунку «Сільпо» можна заблокувати функцію «Витрачати балобонуси». Тоді вони накопичуються і списання відбудеться, лише коли забажає клієнт.

Одна з переваг «Власного Рахунку» — це партнери програми (бари, ресторани, турагенції тощо), де також діє картка. Крім того, у програмі лояльності існують додаткові функції, наприклад, «Колесо фортуни», де реалізована ігрова механіка для клієнтів.

Брелоків немає. 

Балобонуси можна витратити на все, окрім товарів для паління та подарункових сертифікатів. Списання балобонусів на алкогольні напої залежить від мінімальної ціни, встановленої чинним законодавством, і може відбуватися частково або не відбуватися.

Картка «Власний Рахунок» має необмежений термін дії. Бонусні гривні анулюються протягом 12 місяців, якщо їх не використати.

Фора

Назва програми: «Фора club»

Сторінка програми лояльності «Фора club» Сторінка програми лояльності «Фора club»

Умови програми схожі на «Власний рахунок» від «Сільпо», що не дивно, оскільки обидві мережі є частиною торговельно-промислової групи України Fozzy Group. Лише термін дії бонусів тут значно коротший — вони згорають без використання за три місяці.

Як отримати картку «Фора club»?

Щоб стати учасником програми, потрібно:

 • 1
  Завантажити мобільний застосунок «Фора».
 • 2
  Пройти реєстрацію, зазначивши номер телефону.
 • 3
  Зареєструватися на касах або у чатботі у месенджерах.

Переваги програми:

За кожну сплачену гривню у мережі магазинів «Фора» покупець отримує 1 бал. Кожні накопичені 100 балів автоматично трансформуються в 1 бонусну гривню. Заощаджений бонус стає доступним до використання наступного дня після купівлі. Якщо протягом трьох місяців поспіль були відсутні покупки з використанням картки програми лояльності «Фора club», накопичені бали списують з рахунку.

Персональні пропозиції доступні у двох варіантах: у вигляді купонів, що друкуються на касі разом із чеком, та в електронному вигляді. У мобільному застосунку «Фора» можна перевести паперові купони в електронний вигляд і надалі отримувати їх у застосунку.

Під час купівлі за допомогою сервісу «Фора Пей» покупець отримує утричі більше балів на картку «Фора club».

Також є послуга «Копійковий рахунок», який можна активувати на постійній основі, тобто за наявності дрібної решти. Чек буде автоматично округлюватися, а кошти одразу додаватимуть до бонуса.

Бонусні гривні не нараховують на тютюнові вироби. Також бонус не можна використати на зменшення вартості товарів, якщо у чеку є товари, мінімальні ціни на які регулюються державою або виробником, а використання бонуса може зменшити таку мінімальну ціну.

Брелоків немає. 

Картка «Фора club» має необмежений термін дії. Бонусні гривні анулюються протягом трьох місяців, якщо їх не використати.

NOVUS

Назва програми: NOVUS plus

Сторінка програми лояльності NOVUS plus Сторінка програми лояльності NOVUS plus

Програма лояльності працює у застосунку NOVUS. Можна використовувати й фізичну картку. 

Як отримати картку NOVUS plus?

Зареєструватися у програмі лояльності можна через застосунок (треба відкрити QR-код центральною кнопкою застосунку та піднести його до зчитувача на касі) або отримавши фізичну картку NOVUS plus на інфокасі за 1 грн. Потім треба зареєструвати її. 

Переваги програми:

З NOVUS plus покупець отримує такі можливості:

 • бонус 1% від суми чека покупки на картку NOVUS plus;
 • бонус 5% до дня народження протягом семи днів (три календарні дні до дати народження та три календарні дні після дати народження разом із днем народження);
 • знижки до 50% за програмою «З карткою дешевше».
Програма пропонує купувати з карткою та отримувати бонуси у розмірі 1% від суми чека за кожну покупку: 1 бонус = 1 грн.

Накопичені бонуси можна використовувати для часткового або повного розрахунку за товари. Накопичені бонуси діють протягом одного календарного року. 

У застосунку є інформація про поточні акції на товари, а також можна активувати персональні пропозиції.

Бонусні гривні не нараховуються на тютюнові вироби. 

Брелоків немає. 

Накопичені бонуси діють протягом одного календарного року. Залишок бонусів за карткою фіксується станом на 01 січня наступного року. Усі невитрачені протягом січня наступного року бонуси, що були накопичені протягом попереднього періоду, автоматично списуються з рахунку клієнта 1 лютого.

Ашан

Назва програми: «ПЕРСОНАЛЬНИЙ БОНУС»

Сторінка програми лояльності «ПЕРСОНАЛЬНИЙ БОНУС» Сторінка програми лояльності «ПЕРСОНАЛЬНИЙ БОНУС»

Щоб стати учасником програми «ПЕРСОНАЛЬНИЙ БОНУС», потрібно зробити два кроки: активувати картку для накопичення балів, а потім зареєструвати її, щоб використовувати накопичене. 

Як отримати картку «ПЕРСОНАЛЬНИЙ БОНУС»?

Картку можна отримати на касі (або відсканувати QR-код на касі та пройти реєстрацію), активацію здійснити у будь-якому магазині Auchan, «АШАН Pick up point», «Мій Auchan» або онлайн, створивши персональний кабінет на сайті auchan.ua. 

Для реєстрації варто завантажити мобільний застосунок Auchan, заповнити там анкету (або друковану анкету, якщо без застосунку, та залишити її на пункті обслуговування клієнтів). 

Після реєстрації починають накопичуватися бали та бонуси за покупки у гіпермаркетах «Ашан», «Мій Auchan» та «АШАН Pick up point». 

Один бонус дорівнює одній гривні. Під час купівлі клієнт отримує бали. Що більше балів накопичується за рік, то вищий статус картки і більший бонусний відсоток. На найвищому рівні покупець має кешбек до 2% бонусів.

Окрім картки, учасник програми отримує брелок.

Знижка лояльності може застосовуватися за купівлю будь-яких товарів, наявних в асортименті, за винятком тютюнової та алкогольної (підакцизної) продукції, лотерейних квитків та подарункових карток.

Картка «ПЕРСОНАЛЬНИЙ БОНУС» має необмежений термін дії. Невикористаний залишок накопичених бонусів списується з рахунку учасника 1 лютого кожного календарного року.


Як бачимо, базова механіка програм лояльності у всіх однакова: це віртуальна або фізична картка, яку потрібно показати на касі, щоб сканувати код. На картку нараховують бали та бонуси. Далі умови різняться. Усі мережі активно впроваджують застосунки, що не дивно, оскільки цифровізація програм лояльності — це можливість швидкої комунікації з клієнтом, персоналізовані знижки, запровадження різних акцій та активацій. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому бізнес замінює персонал на ботів із штучним інтелектом

Олександр Тартачний 10 травня 2024 12:18

Як використовувати B2B-маркетинг для масштабування бізнесу: огляд ефективних інструментів

Анна Геллар 3 травня 2024 13:30

Компанія МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет»

Віталій Новак 29 квітня 2024 12:37

Як працює ринок перепродажу вживаного одягу в інтернеті

Сергій Коноплицький 22 квітня 2024 14:59

Власний сайт, просування у соцмережах та якісне обслуговування: як залучити нових клієнтів для малого бізнесу

Даніелла Шихабутдінова 16 квітня 2024 14:15