Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Відбувся халвінг біткоїна, а крипторинок впав на 15% — тижневий звіт Binance

Богдан Камінський
Богдан Камінський
23 квітня 2024 4 хвилин читання

За останній тиждень загальна капіталізація ринку криптовалют зазнала спаду на 14.95%, сягнувши $2,22 трлн. Про це свідчить звіт Weekly Binance Bytes.

Домінування біткоїна зросло на 1,12%. На думку аналітиків, це свідчить про його впевнене місце в індустрії, попри ринкові коливання. 

Індекс страху та жадібності залишається на нейтральному рівні 59 балів.

Ринок криптовалют станом на 19 квітня Ринок криптовалют станом на 19 квітня

Четвертий халвінг біткоїна

В ніч на 20 квітня 2024 відбулася ключова подія в історії криптовалют — четвертий халвінг біткоїна, який стався після майнінгу 840-тисячного блоку. Відповідно винагорода за видобуток блоку знизилася з 6,25 BTC до 3,125 BTC, що є 50% скороченням емісії нових біткоїнів.

Враховуючи, що цифрове золото є активом з фіксованою пропозицією та максимальним обсягом пропозиції у 21 млн, халвінг обсягу нової емісії розглядається як важлива подія і має ряд наслідків.

За словами Binance, біткоїн слідує фіксованому графіку емісії, і частково його привабливість полягає в заздалегідь визначеній політиці карбування нових монет. Фіксована кількість криптовалюти щорічно розподіляється між майнерами за кожен успішно перевірений блок. Це називається винагородою за блок і є стимулом для захисту і перевірки блокчейну Bitcoin.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вплив четвертого халвінгу на біткоїн

Хоча біткоїн продовжує зростати в ціні з першого халвінгу, кожне зменшення винагороди історично мало різний ефект. Подія сама по собі не є основним каталізатором зростання вартості першої криптовалюти, на яку впливають й інші макроекономічні фактори.

Одним із ключових показників безпеки для блокчейну Bitcoin є хешрейт. Він описує загальну обчислювальну потужність, що надається для захисту мережі. 

Халвінг безпосередньо зменшує вдвічі більшу частину доходів більшості майнерів, що може істотно вплинути на дрібніших майнерів. Потенційно це також впливає на хешрейт. 

Однак дані показують, що цей крок історично є тимчасовим. Понад 70% хешрейту Bitcoin було введено протягом криптозими 2022 року, коли ціна біткоїна була набагато нижчою.

Халвінг біткоїна зменшить кількість дрібних майнерів

Халвінг, як правило, чинить ефект «виживає найсильніший» на індустрію майнінгу першої криптовалюти. Ймовірно, галузь зіткнеться з певним рівнем консолідації через процес злиття та поглинання, оскільки дрібніші компанії потенційно борються з нижчими доходами. 

Багато хто намагатиметься знайти диверсифіковані джерела доходу, тоді як інші прагнутимуть географічної диверсифікації, вважають в Binance.

Можливо найважливішим ефектом халвінгу є його роль глобальної популяризації біткоїна і його стійкості до інфляції, самостійно проведеної емісії.

Порівняно з попередніми халвінгами, 2024 відрізняється тим, що ринок досяг історичного максимуму вартості біткоїна до зменшення винагороди. Крім того, спотові біткоїн-ETF в США встигли залучити понад $12 млрд, що є найвищим показником за понад 20 років. Ба більше, 94% біткоїна вже видобуто.

Спостереження за впливом халвінгу на ціну монети та ринок в цілому буде важливим для розуміння загальної тенденції криптоіндустрії, вважають в Binance. Особливо з огляду на глобальну економічну ситуацію та швидко змінювані умови ринку.

Продуктивність біткоїна після перших трьох халвінгів Продуктивність біткоїна після перших трьох халвінгів

Ключові події крипторинку з 13 по 19 квітня 2024

Окрім халвінгу біткоїна, у криптоіндустрії відбулося й кілька інших ключових подій. Регулятори Гонконгу схвалили кілька спотових BTC і ETH ETF. Це стало кроком до статусу міста як регульованого криптоцентру. 

Стартап Сема Альтмана Worldcoin представив World Chain — Ethereum Layer 2, який дозволить глобальній спільноті будувати, володіти та керувати блокчейном.

TON представив Memelandia — культурний центр, спрямований на підтримку мем-монет і токенів, керованих спільнотою. 

Тим часом Puffer Finance залучила $18 млн в раунді фінансування Серії A під керівництвом Brevan Howard Digital і Electric Capital. Наразі стартап оцінюють у $200 млн.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому IT-фахівці обирають SKOGUR?

Анна Старкова 17 липня 2024 09:57

Замовляй товари з VARUS.UA у найближче відділення або поштомат Нової пошти

Анна Старкова 16 липня 2024 17:26

Майбутнє вже тут: огляд новинок від Samsung

Анна Старкова 11 липня 2024 14:20

Як створити канал у Viber — алгоритм

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 20:43

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35