Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найважливіші криптоподії місяця: на що варто звернути увагу в квітні

Павло Осадчук
Павло Осадчук Digital-журналіст із досвідом роботи у Web3- і криптокомпаніях
16 квітня 2024 6 хвилин читання

Халвінг біткоїна, оголошення вироку екс-CEO Binance і конференція TOKEN2049 — хоча всі ці події відбудуться за місяць, вони змінять криптовалютний вимір. За якими оновленнями варто стежити і чому вони матимуть значення, далі у статті.  

Халвінг біткоїна

Звичайно ж, зменшення винагороди за майнінг одного блока вдвічі для біткоїна (BTC) та Bitcoin Cash (BCH) залишається однією з найголовніших криптоподій не тільки місяця, але й року. Халвінг має вирішальне значення для контролю інфляції та динаміки пропозиції обох валют, а також стимулює спекулятивний інтерес через зниження темпів випуску нових монет в обіг. 

Так, халвінг Bitcoin Cash уже відбувся 4 квітня о 01:45 за київським часом. У результаті події нагорода за видобуток блока знизилася з 6,25 до 3,125 BCH, а ціна BCH піднялася на 3,8%, сягнувши $640 і діставшись 14-го місця серед усіх криптовалют за ринковою капіталізацією. 

Водночас більшість інвесторів продовжують чекати на халвінг біткоїна, який має статися 20 квітня та зменшити винагороду за видобуток одного блока з 6,25 BTC до 3,125 BTC. 

Ефект від халвінгу біткоїна не обмежується дефіцитом валюти. Історично він завжди вважався значною подією, оскільки відбувався на тлі бичачих ринкових тенденцій, зокрема, зростання ціни BTC. 

Хоча його фактичний ефект ставлять під сумнів, халвінг завжди підживлював інтерес до криптовалюти, сприяючи її пришвидшеному впровадженню. 

Історія халвінгів біткоїна. Джерело: Nexo Історія халвінгів біткоїна. Джерело: Nexo

Судове засідання SEC і Coinbase

Одна з ключових справ у регуляторному вимірі обіцяє дійти нового етапу розвитку. Розбіжності між Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) та американською криптобіржею Coinbase набирають обертів, оскільки обидві сторони мають домовитися про порядок розгляду справи до 19 квітня. 

Джерело: блог Coinbase Джерело: блог Coinbase

Цьому передувало відхилення клопотання Coinbase про відкликання позову SEC, що дозволило Комісії продовжити судовий процес проти криптобіржі за діяльність незареєстрованого посередника з цінними паперами. Натомість променем надії для Coinbase стало відхилення суддею позову SEC про те, що Coinbase діяла як незареєстрований брокер через свій криптогаманець.

Справа Комісії з цінних паперів і бірж США проти Coinbase є однією з ключових подій одразу в трьох вимірах — криптовалютному, фінансовому та правовому. Саме від її результату залежить подальший підхід міжнародного законодавства до регулювання криптоактивів. 

Головні претензії SEC до Coinbase стосуються операцій із незареєстрованими цінними паперами, до яких регулятор зараховує значну кількість альткоїнів, а також програми отримання прибутку й інвестиційних схем, що реалізуються на біржі. 

Комісія відома своєю позицією щодо більшості криптовалют як незареєстрованих цінних паперів. Так, голова SEC Гері Генслер неодноразово наголошував, що товаром серед криптовалют можна вважати лише Біткоїн, на відміну від альткоїнів.

Справа SEC проти Coinbase підкреслює важливість створення надійної регуляторної бази для криптовалютних активів, яку переслідують економічні наглядові органи в усьому світі. 

Перший у цьому році івент TOKEN2049

TOKEN2049 є одним із найважливіших заходів для криптоіндустрії. Подія відбудеться із 15 по 21 квітня в Дубай, де збере під одним дахом головні криптовалютні компанії, фінансових гігантів і представників big-tech-сектору. Мета — влаштувати один із наймасштабніших нетворкінгів у крипті й обмінятися ідеями щодо нового вектору розвитку криптоіндустрії. 

Криптовалютний вимір у рамках івенту представлятимуть такі лідери індустрії, як Polygon, WhiteBIT, Chainlink тощо. У той же час, серед учасників конференції будуть представники Google та Microsoft, лідери фінансового сектору Goldman Sachs і Blackrock і представники визначних світових медіа: Bloomberg, Reuters і Forbes. 

Такі ініціативи, як TOKEN2049, є не тільки джерелом інсайтів і нових колаборацій. Окрім цього, схожі конференції пришвидшують впровадження криптовалюти у фінансовий вимір, привертають увагу до Web3-проєктів у секторі big tech, а також доводять фундаментальність крипти як повноцінної індустрії.

Володимир Носов, засновник і CEO криптобіржі WhiteBIT, наголосив:

«Присутність WhiteBIT на саміті Paris Blockchain Week та Token2049 Dubai підкреслює нашу прихильність до інновацій та розвитку у сфері блокчейну. Ми віримо, що реальний прогрес досягається спільними зусиллями та обміном досвідом, і це один із наших способів зробити внесок у майбутнє блокчейну та криптовалют».

Кульмінація судової справи CZ

21 листопада 2023 року Чагпенг CZ Чжао, засновник криптовалютної біржі Binance, визнав себе винним за звинуваченням у нездатності підтримувати ефективну програму боротьби з відмиванням грошей на біржі, покинувши крісло генерального директора компанії та залишившись на волі у США під заставу в 175 мільйонів доларів.

Чангпенг CZ Чжао. Джерело: CZ/X Чангпенг CZ Чжао. Джерело: CZ/X

А втім, на CZ усе ще чекає судове засідання, що відбудеться 30 квітня. На ньому вирішать, чи причетний Чжао до недоліків у протидії з відмивання коштів у Binance, і оголосять вирок у вигляді 18 місяців, згідно з вимогами сторони обвинувачення.

Справа Чжао сколихнула крипторинок, висвітливши юридичні проблеми, з якими стикаються лідери індустрії. Результат судового розгляду очікується з нетерпінням через нещодавній вирок Сему Бенкману-Фріду, засновнику і генеральному директору сумнозвісної криптовалютної біржі FTX.


Події квітня спричиняють ажіотаж у медіапросторі, підвищуючи волатильність ринку. Хоч цей місяць виглядає не надто безпечним для довгострокової торгівлі, він зможе принести зміни до криптоіндустрії, хоча значущість деяких з них виявиться у довгостроковій перспективі.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як залучати крутих фахівців на перенасиченому джунами ринку

Владислав Миронович 3 години тому

Блокчейн у спорті: як новітні технології змінюють спортивну індустрію?

Владислав Гринів 5 годин тому

Бренд, побудований на провокації: історія Playboy

Артем Беседа 8 годин тому

Data Scientist та Data Analyst: що вони роблять та у чому різниця між ними

Владислав Миронович 10 годин тому

Китай продає в росію товари за криптовалюту

Владислав Паливода 22 години тому