Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені з’ясували, що самотні люди сприймають світ по-іншому

Юлія Мирська
Юлія Мирська
4 липня 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провели сканування мозку самотніх людей, щоб вивчити, як вони сприймають світ, повідомляє ArsTechnica.

Результати дослідження показали, що мозок самотніх людей обробляє інформацію інакше, ніж мозок несамотніх. Вони не тільки інтерпретують речі по-різному, але й бачать їх інакше.

Попередні дослідження свідчили про те, що відчуття розуміння і підтримки активізує певні ділянки мозку, пов’язані з позитивними емоціями. А відчуття, що тебе не розуміють, може спричинити більшу активність ділянок, пов’язаних з негативними емоціями.

У новому дослідженні психолог Еліза Бек та її команда провели функціональне МРТ-сканування мозку 66 першокурсників коледжу Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі під час перегляду відеокліпів зі сценами вечірок і сентиментальної музики. Студенти також заповнювали анкети щодо свого соціального життя, і тих, у кого були високі показники самотності, зарахували до групи самотніх.

Результати функціонального МРТ показали, що реакції самотніх людей на відео були схожими, але відрізнялися від реакцій несамотніх людей. Кожна самотня людина сприймала світ по-своєму. 

Дослідники вважають, що інший погляд на світ може зробити самотніх людей ще більш самотніми, оскільки вони менше відчувають, що їх розуміють. Однак поки що незрозуміло, самотність є причиною цих відмінностей чи наслідком їх існування.

Самотність також не обов’язково пов’язана зі ступенем соціальної активності, оскільки деякі самотні люди можуть мати багато друзів і активний соціальний графік.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чи може наука пояснити, чому пари розпадаються? Математична анатомія падіння

Олександр Тартачний 11 травня 2024 09:34

Штучний інтелект та соцмережа Ілона Маска допомагають визначити рівень депресії

Сергій Коноплицький 9 травня 2024 14:05

Шкода від тиші: чи безпечні навушники з шумозаглушенням?

Владислав Миронович 8 травня 2024 16:40

Samsung хоче навчити Galaxy Watch і Galaxy Ring моніторити фібриляцію передсердь

Олеся Дерзська 8 травня 2024 13:51

Від катастрофи до заповідника: що відбувається у Чорнобилі зараз

Олександр Тартачний 26 квітня 2024 18:05