Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA InSight знайшов докази наявності рідкого ядра Марсу

Юлія Мирська
Юлія Мирська
4 липня 2023 2 хвилин читання

Команда планетологів на чолі з Королівською обсерваторією Бельгії виявила, що Марс, можливо, має рідке ядро. Вчені провели нове дослідження, аналізуючи дані, передані на Землю радіонауковим приладом InSight, повідомляє Королівська обсерваторія Бельгії.

У листопаді 2018 року апарат NASA InSight приземлився на Марсі в регіоні Рівнини Елізій і завершив свою місію у грудні 2022-го. Це була перша місія, повністю присвячена вивченню внутрішньої структури Марсу.

Для дослідження внутрішніх надр планети InSight був оснащений сейсмометром і радіонауковим транспондером під назвою RISE. 

RISE використали для передання радіосигналів з посадкового модуля на Землю. Ці сигнали дозволили вченим відстежувати коливання в обертанні Марсу.

Аналізуючи отримані дані, вчені виявили сигнал, який можна пояснити лише наявністю рідкого ядра. Вони помітили внутрішні аномалії маси глибоко у мантії Марсу, вивчаючи зміни у радіохвилях. Ці аномалії простягаються від верхньої до нижньої частини мантії.

“Вперше ми виявили на такій великій відстані, сотні мільйонів кілометрів, 40-сантиметрові коливання, зумовлені наявністю марсіанського рідкого ядра. На ці коливання впливає резонансна поведінка, яка виникає лише тоді, коли ядро є рідким”
Ле Мейстр, провідний автор дослідження

Також вчені врахували кілька інших чинників, які раніше не враховували для оцінки рідкого ядра. Серед них — пилові бурі, зміни швидкості обертання Марсу та коливання, спричинені гравітаційним притяганням марсіанських супутників Фобоса та Деймоса. 

Це детальне дослідження внутрішньої структури Марсу підтвердило попередні дані, отримані від сейсмометра InSight, які свідчили про наявність рідкого ядра на планеті.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Астронавтка NASA сфотографувала полярне сяйво з МКС — фото

Юлія Мирська 11 годин тому

Труднощі комунікації: як вік, стать та культурні особливості впливають на розуміння емодзі

Олександр Тартачний 22 лютого 2024 09:00

NASA показала зсередини космічний корабель Orion, який доставить астронавтів на Місяць — фото

Юлія Мирська 20 лютого 2024 07:54

Навіщо Землі пори року і як це працює на інших планетах

Сергій Коноплицький 19 лютого 2024 15:22

NASA запустить новий космічний телескоп UVEX у 2030 році

Юлія Мирська 16 лютого 2024 12:04