Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені винайшли робота, який пітніє, щоб досліджувати вплив глобального потепління

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
8 червня 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Університету штату Аризона сконструювали ANDI, термочутливий тепловий манекен, який може рясно пітніти, коли надворі жарко, щоб охолодитися, як справжня людина. Робот навіть важко дихає, коли перебуває під впливом температури. За його допомогою вчені вивчатимуть вплив екстремальних температур на організм людини.

Робот ANDI
Голова теплового манекена

Оскільки глобальна температура зростає, а мегаполіси затримують тепло, вчені також моделюють, який вплив матиме зростання температури у майбутньому. 

«Ви не захочете проводити багато цих тестів з реальною людиною, — сказав Конрад Рикачевський, професор машинобудування університету та головний дослідник проєкту. — Це неетично і було б небезпечно. Те, що сьогодні вважається піковою спекою, може бути середнім днем ​​за 20 років».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Хоча подібні манекени вже використовувалися в контрольованих теплових лабораторіях, цей робот, є першим із внутрішньою системою охолодження, яка дозволяє використовувати та тестувати його на вулиці.

Сюжет про робота ANDI

Які завдання виконуватиме тепловий манекен ANDI 

ANDI використовуватиметься не лише для вимірювання того, наскільки погіршиться життя та здоров’я людей через екстремальні температури. Дослідники також сподіваються знайти нові способи боротьби зі спекою та її впливом на здоров’я, а також що ANDI, який навіть має внутрішні органи, змодельовані за людськими аналогами, дасть деяку додаткову інформацію про зареєстровані смерті, пов’язані зі спекою.

«Є ситуації, про які ми знаємо в Долині смерті, коли люди вмирають від спеки, і ми все ще не до кінця розуміємо, що сталося, — сказала один із дослідниць Дженніфер Ванос. — ANDI може допомогти нам це зрозуміти».

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український Esper Bionics отримав $5 млн на розвиток біонічних технологій

Кіра Іванова 1 липня 2024 18:18

Вчені знайшли новий спосіб закріплення живої шкіри на роботах

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 07:44

Стартап «Соня»: чи може ШІ замінити психотерапевтів-людей

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:44

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

Японці створили технологію, що може повністю відновлювати зуби

Олеся Дерзська 25 червня 2024 15:53