Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Єгипті археологи знайшли зниклу верхню половину статуї Рамзеса II

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
5 березня 2024 3 хвилин читання

В Єгипті, неподалеку від міста Мінья, археологи під час розкопок знайшли верхню частину вапнякової статуї фараона Рамзеса II. Про це повідомляє видання The National News з посиланням на Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

Нижню половину статуї фараона ще у 1930 році розкопав німецький археолог Гюнтер Редер приблизно в тому ж районі провінції Аль-Мінья.

Нові розкопки виявили вапняковий блок висотою 3,8 м – голову, плечі та верхню частину тулуба Рамзеса II. Попереднє сканування вапняку підтвердило, що це частина статуї, яку знайшли майже століття тому.

На голові у Рамзеса подвійна корона, яка вказує, що він правив як Верхнім, так і Нижнім царствами Єгипту. На передній частині корони зображена кобра – символ влади фараонів в Стародавньому Єгипті.

Керівник єгипетської групи археологів доктор Бассем Гехад уточнив, що повна статуя матиме заввишки 7 м.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Минулого року команди археологів Вищої ради старожитностей Єгипту та місії Університету Колорадо (США), почали розкопки в Ашмунейні у пошуках храмового комплексу епохи Нового царства Єгипту (1550-1070 роки до н.е.). Як вважається, комплекс був зруйнований під час римського панування.

«Ми не знайшли сам комплекс, проте ця важлива знахідка підтверджує, що ми копаємо в потрібному місці»
Адель Окаша, представниця відділу старожитностей
«Відкриття доповнює половину знайденої багато-багато років тому. Воно додає нашого загального розуміння та заповнює прогалини в даних щодо великого корпусу статуй Рамзеса II. Завдяки кожному відкриттю ми змогли простежити зміни в стилі протягом його дуже довгого правління»
Доктор Саліма Ікрам, професорка єгиптології в Американському університеті в Каїрі

Що відомо про фараона Рамзеса II та його численні пам’ятники у Єгипті

Рамзес II, або Рамзес Великий, був третім фараоном 19-ї династії Єгипту і правив з 1279 по 1213 рік до нашої ери.

Рамзес II не тільки правив найдовше за інших фараонів – він встиг стати моделлю для численних статуй, які приваблюють туристів до низки історичних місць Єгипту.

Зокрема, перед входом до подвійних храмів Абу-Сімбел у найпівденнішій провінції країни Асуан стоять чотири гігантські статуї Рамзеса II, кожна заввишки 20 м. Вони стали популярними у світі  у 1960-х роках, після того, як храми перенесли на висоту при будівництві водосховища Насер перед Високою Асуанською греблею.

Тисячі туристів відвідують храми, щоб двічі на рік побачити, як сонце освітлює барельєф Рамзеса II у маленькому приміщенні всередині. Це відбувається двічі на рік – 22 лютого та 22 жовтня. За деякими даними, це дати дня народження фараона та дня його коронації відповідно.

Ще одна статуя Рамзеса II колись стояла на жвавій площі в центрі Каїра біля найбільшої залізничної станції (обидві названі на честь фараона). Згодом її перемістили до головного залу Великого Єгипетського музею – великого комплексу поблизу пірамід Гізи, який будується з 2002 року.

Мумія Рамзеса II та останки інших 21 фараонів та цариць були перенесені з Єгипетського музею на площі Тахрір у Каїрі у 2021 році.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У давньоримській гробниці знайшли найстаріше вино у світі

Дмитро Мухін 23 червня 2024 19:34

Археологи знайшли лавові трубки, в яких 7 тисяч років жили давні люди

Дмитро Мухін 20 квітня 2024 20:09

Знахідка в каналізації: археологи виявили гробницю шляхти у Македонії

Олена Черкасець 7 квітня 2024 09:19

Під Любліном вчені знайшли найдавнішу мідну сокиру

Дмитро Мухін 6 квітня 2024 20:19

На Житомирщині виявили надмогильні плити що датуються XVII століттям

Олена Черкасець 30 березня 2024 17:28