Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Рентген виявив «перші начерки» в давньоєгипетських картинах — фото

Богдан Камінський
Богдан Камінський
14 липня 2023 2 хвилин читання

Група вчених дослідила картини у Фіванському некрополі біля річки Ніл за допомогою рентгену та відкрила нові деталі процесу їх створення.

Про це пише Gizmodo.

Рентгенівське світло показало, що 3100-річні картини стародавнього Єгипту зберігають перші начерки художників, які приховані від людського ока.

Розписи знаходяться в гробниці Менни та гробниці Нахтамуну у фіванському некрополі. Вони датуються приблизно періодом правління Рамсеса II (між 1330 р. до н.е. і 1069 р. до н.е.).

Картини Менни «загальновідомі як апогей давньоєгипетського живопису», пишуть дослідники. Водночас картини Нахтамуна «залишаються недооціненими та просто недоступними».

У новій роботі вчені описують «третю» руку Менни, яка проявляється на одній з картин під ультрафіолетовим світлом. Можливо, її видалили з естетичних міркувань. Проте вчені застерігають, що це лише теорія. Вони не знають про естетичні уподобання давніх єгиптян.

Картина в гробниці Менни, на якій рентген виявив начерк руки. Картина в гробниці Менни, на якій рентген виявив начерк руки.

Портрет фараона Рамсеса II

Царський портрет Рамсеса II теж має свої цікавинки. На ньому фараон носить «бороду, що зароджується». За словами дослідників, такий вибір волосся на обличчі рідко зустрічається в єгипетському мистецтві, «тим паче для царя».

На портреті також виявили намисто шеб'ю, якого не було на завершеній картині. Воно дуже рідко зустрічається на зображеннях Рамсеса II, кажуть вчені.

Рентген показав деталі портрета Рамсеса II, невидимі неозброєним оком. Рентген показав деталі портрета Рамсеса II, невидимі неозброєним оком.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 8 грудня 2023 16:56

Для 91% українців інтернет рівноцінний їжі — дослідження Мінцифри

Юлія Мирська 8 грудня 2023 16:15

Тейлор Свіфт стала Людиною року-2023 за версією TIME

Богдан Камінський 6 грудня 2023 17:37

Де хочуть працювати IT-спеціалісти України — дослідження

Богдан Камінський 5 грудня 2023 17:29

Вчені розрахували карбоновий слід від використання ШІ-генераторів зображень

Богдан Камінський 4 грудня 2023 16:31