Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Науковці зрозуміли роль таємної кімнати у єгипетській піраміді

Артем Житкевич
Артем Житкевич
3 вересня 2023 2 хвилин читання

За допомогою спеціальної технології, яка використовує космічні промені для сканування щільності матеріалу, дослідники змогли визначити розміри, форму та значення простору всередині єгипетської піраміди, який називають «порожнечею».

Про це повідомляє Daily Star.

За словами експерта зі сканування, ця «порожнеча» завдовжки приблизно 40 метрів і розташована на висоті 40 метрів над так званими покоями фараона.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вчені вважають, що цей простір мав функцію рельєфного камертона, який допомагав розподіляти навантаження на структуру пам’ятника або це могла бути прихована каплиця для фараона Хеопса, який замовив зведення пам’ятника.

Для перевірки цих гіпотез потрібно провести більше досліджень, але це не так просто. Вчені кажуть, що піраміда — це дуже складна і хитка конструкція, і будь-яке втручання у неї може призвести до непоправних наслідків. Тому вчені шукають способи отримати доступ до «порожнечі» без руйнування пам’ятника.

Одна з можливих стратегій — це використання маленьких роботів, які можуть дістатися до «порожнечі» через дуже тонкі отвори у стінах піраміди.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати