Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Археологи знайшли лавові трубки, в яких 7 тисяч років жили давні люди

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
20 квітня 2024 2 хвилин читання

Міжнародна група археологів виявила цілий розсип цінних знахідок, які розповідають про спосіб життя стародавніх людей, які мешкали на території Саудівської Аравії. Мережа печер, що є лавовими трубками, використовувалася регулярно як місце проживання для великої кількості наших предків протягом приблизно 7 тисяч років, починаючи з позначки 10 тисяч років тому. Про це пише Plos One.

Печера Умм-Джирсан Печера Умм-Джирсан

Печера Умм-Джирсан довжиною півтора км сформувалася потоком лави і виявилася зручним природним притулком для давніх людей. Тут були знайдені фрагменти одягу, оброблені дерев'яні деталі, уламки кам'яних конструкцій та предмети з каменю, які могли бути примітивними знаряддями праці. Також археологи знайшли безліч кісток тварин, як похованих, так і складених у своєрідні сміттєві ями.

Печера Умм-Джирсан Печера Умм-Джирсан

Аналіз людських останків, знайдених у печері, показує, що протягом тисячоліть її мешканці вживали багато білка. При цьому неухильно зростало споживання рослин, характерних для оаз, розташованих неподалік. Це свідчить про те, що соціальні та економічні зв'язки давніх людей поступово розросталися.

Печера Умм-Джирсан Печера Умм-Джирсан

Ці відкриття доповнюють більш ранні дослідження, які передбачали, що такі печери також використовувалися скотарями як місце відпочинку, коли вони переміщалися між оазами. Так створювалися умови для торгівлі.

Печера Умм-Джирсан Печера Умм-Джирсан

Використання печер скотарями підтвердили й нещодавно знайдені наскельні малюнки. На них зображена велика рогата худоба, кози та вівці. Археологи розраховують виявити в Умм-Джирсані та інших подібних печерах ще чимало свідчень, які розкажуть про побут і життя давніх людей оскільки матеріал у таких місцях менше схильний до згубного впливу сонця та вітрів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українська Eventyr реалізує проєкт для Саудівської Аравії

Олеся Дерзська 19 червня 2024 19:20

У Саудівській Аравії з'явиться перший квантовий комп'ютер від Pasqal

Владислав Паливода 20 травня 2024 10:31

Знахідка в каналізації: археологи виявили гробницю шляхти у Македонії

Олена Черкасець 7 квітня 2024 09:19

Під Любліном вчені знайшли найдавнішу мідну сокиру

Дмитро Мухін 6 квітня 2024 20:19

FTX продасть акції Anthropic консорціуму інвесторів за $884 млн

Богдан Камінський 26 березня 2024 19:12