Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

TikTok дозволить європейським користувачам вимикати рекомендації в стрічці «Для вас»

Богдан Камінський
Богдан Камінський
4 серпня 2023 3 хвилин читання

Відеосервіс TikTok дасть можливість користувачам з ЄС вирішувати, чи дозволяти алгоритмам керувати рекомендаціями в стрічці «Для вас» (FYP).

Про це пише Engadget.

Компанія пішла на цей крок, щоб відповідати вимогам Закону про цифрові послуги (DSA), окремі норми якого наберуть чинності 28 серпня 2023 року. 

Незабаром, користувачі в регіоні зможуть вимкнути персоналізацію. Якщо вони це зроблять, то їхні FYP будуть наповнюватися популярними відеороликами з їхнього регіону та з усього світу, а не контентом, адаптованим для них.
заява TikTok

Підписуйтеся на наші соцмережі

Пошук за конкретною темою також буде видавати контент на основі популярності в регіоні та мов, яким користувач надає перевагу. 

Відео, як і раніше, можна буде переглядати в розділах «Підписки» та «Друзі». Проте обидві стрічки показуватимуть контент в хронологічному порядку, а не на основі профілювання.

Вимоги Закону про цифрові послуги в ЄС

Згідно з DSA, «провайдери дуже великих онлайн-платформ» зобов'язані забезпечити можливість «користуватися альтернативами, які не ґрунтуються на профілюванні» в рамках рекомендаційних систем. Це означає, що вони повинні запропонувати користувачам варіант, який представляє контент таким чином, щоб не використовувати їхні персональні дані. 

Це може стати величезним зрушенням для TikTok, оскільки більша частина його успіху пов'язана з алгоритмом формування стрічки «Для вас». Її формат наповнений відео, орієнтованими на конкретних користувачів.

Також TikTok впроваджує додаткову опцію повідомлення для європейських користувачів про контент, якому, на їхню думку, не місце на платформі. Якщо сервіс вирішить, що відео не порушує його загальні правила, нова спеціальна команда модераторів перевірить його на відповідність до місцевого законодавства. Після цього TikTok може обмежити доступ до такого контенту лише в межах цієї країни чи регіону. 

Крім цього, платформа почне надавати користувачам в Європі більш детальну інформацію про свої рішення щодо модерації контенту. 

Зрештою, компанія заявила, що більше не буде показувати персоналізовану рекламу користувачам у віці від 13 до 17 років в Європі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 13 годин тому

Чому платити онлайн зручніше

Анна Старкова 22 липня 2024 13:50

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51

Хакери з рф зламали FleepBot: Держспецзв’язок

Максим Красіков 21 липня 2024 14:44

Чому книги набули популярності, або У чому феномен буктоку

Вікторія Рудзінська 19 липня 2024 08:20