Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

TikTok дозволить європейським користувачам вимикати рекомендації в стрічці «Для вас»

Богдан Камінський
Богдан Камінський
4 серпня 2023 3 хвилин читання

Відеосервіс TikTok дасть можливість користувачам з ЄС вирішувати, чи дозволяти алгоритмам керувати рекомендаціями в стрічці «Для вас» (FYP).

Про це пише Engadget.

Компанія пішла на цей крок, щоб відповідати вимогам Закону про цифрові послуги (DSA), окремі норми якого наберуть чинності 28 серпня 2023 року. 

Незабаром, користувачі в регіоні зможуть вимкнути персоналізацію. Якщо вони це зроблять, то їхні FYP будуть наповнюватися популярними відеороликами з їхнього регіону та з усього світу, а не контентом, адаптованим для них.
заява TikTok

Пошук за конкретною темою також буде видавати контент на основі популярності в регіоні та мов, яким користувач надає перевагу. 

Відео, як і раніше, можна буде переглядати в розділах «Підписки» та «Друзі». Проте обидві стрічки показуватимуть контент в хронологічному порядку, а не на основі профілювання.

Вимоги Закону про цифрові послуги в ЄС

Згідно з DSA, «провайдери дуже великих онлайн-платформ» зобов'язані забезпечити можливість «користуватися альтернативами, які не ґрунтуються на профілюванні» в рамках рекомендаційних систем. Це означає, що вони повинні запропонувати користувачам варіант, який представляє контент таким чином, щоб не використовувати їхні персональні дані. 

Це може стати величезним зрушенням для TikTok, оскільки більша частина його успіху пов'язана з алгоритмом формування стрічки «Для вас». Її формат наповнений відео, орієнтованими на конкретних користувачів.

Також TikTok впроваджує додаткову опцію повідомлення для європейських користувачів про контент, якому, на їхню думку, не місце на платформі. Якщо сервіс вирішить, що відео не порушує його загальні правила, нова спеціальна команда модераторів перевірить його на відповідність до місцевого законодавства. Після цього TikTok може обмежити доступ до такого контенту лише в межах цієї країни чи регіону. 

Крім цього, платформа почне надавати користувачам в Європі більш детальну інформацію про свої рішення щодо модерації контенту. 

Зрештою, компанія заявила, що більше не буде показувати персоналізовану рекламу користувачам у віці від 13 до 17 років в Європі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЄС виділить кошти на захист підводних інтернет-кабелів

Артем Житкевич 21 лютого 2024 21:56

Вже 546 дітей безкоштовно навчаються програмуванню на курсах Scratch від Favbet Foundation та Code Club Україна

Анна Старкова 20 лютого 2024 12:35

Apple може отримати штраф від ЄС на 500 млн євро

Артем Житкевич 19 лютого 2024 19:43

ЄС розпочав розслідування проти TikTok щодо можливих порушень онлайн-контенту

Максим Красіков 19 лютого 2024 18:50

ВАКС призначив ексмайору ЗСУ Андрію Квірелю 11,6 років позбавлення волі

Максим Красіков 19 лютого 2024 17:55