Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ЄС ухвалив два закони про регуляцію ринку цифрових послуг

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
7 липня 2022 3 хвилин читання

Парламент Європейського Союзу ухвалив два нові закони для регуляції ринку цифрових послуг.

Як повідомляє сайт Єврокомісії, закон про цифрові послуги (DSA) та Закон про цифрові ринки (DMA), які були запропоновані Комісією у грудні 2020 року, покликані розв'язати суспільні й економічні проблеми в індустрії технологій. У законах прописані правила роботи компаній й надання інтернет-послуг в ЄС.

Прийняття пакету цифрових послуг у першому читанні Європейським парламентом послідувало за політичною угодою, досягнутою законодавцями щодо Закону про цифрові ринки від 24 березня та Закону про цифрові послуги від 23 квітня 2022 року. Нові правила застосовуватимуться Комісією для найбільших онлайн-платформ, що діють у ЄС.

Закон Про цифрові послуги (DSA) передбачає:

  • нові заходи протидії незаконному контенту в Інтернеті та зобов'язання платформ швидко на нього реагувати, дотримуючись прав людини, зокрема, свободи вираження думок, а також захисту даних;
  • посилену відстежуваність і перевірку трейдерів онлайн-ринків для гарантії безпеки продуктів і послуг;
  • підвищення прозорості та підзвітності платформ: користувачі зможуть оскаржити рішення модераторів контенту;
  • заборону на введення в оману та заборону певних типів цільової реклами, зокрема, націленої на дітей або такої, яка містить конфіденційні дані.

Онлайн-платформи та пошукові системи із 45 мільйонами або більше користувачів щомісяця повинні будуть дотримуватися суворіших зобов'язань, оскільки вони представляють найвищий ризик для користувачів.

Закон про цифрові ринки (DMA) призначений для компаній-гейткіперів (через їхнє домінантне положення в Інтернеті користувачам складно їх уникнути).

Такі платформи повинні будуть:

  • дозволяти третім особам взаємодіяти з їхніми власними службами, що дасть користувачам більший вибір і дозволить уникнути так званого ефекту блокування, коли вони обмежені однією програмою або платформою;
  • дозволяти бізнес-користувачам отримувати доступ до даних, які вони генерують на своїй платформі;
  • не оцінювати власні послуги чи продукти краще (спонукати користувачаів віддавати їм перевагу), аніж інші треті сторони на своїх платформах;
  • не заважати користувачам легко видаляти будь-яке попередньо завантажене ПО або використовувати сторонні програми та магазини програм;
  • не обробляти персональні дані користувачів для таргетованої реклами.

За порушення правил компаніям загрожують штрафи в розмірі до 10% від їхнього загального світового обороту за попередній фінансовий рік, або до 20% (в разі повторного порушення).

DSA будуть застосовувати безпосередньо в ЄС. Закон почне діяти через 15 місяців після набрання чинності (або з 1 січня 2024-го).DMA почне діяти через 6 місяців після набрання чинності.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Китайці тестують широкосмуговий інтернет зі швидкістю 5 Гбіт/с

Леся Соловчук 1 жовтня 2022 09:22

Навіщо бізнесу діджиталізація? Кейс «Дарниці»

Володимир Красотін 30 вересня 2022 15:23

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 13:45

З'явився новий застосунок для спілкування українців за кордоном — «Нумо Спільно»

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 20:15

Європа готується до відключень мобільного зв'язку

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 17:47