Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Європарламент підтримав рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Наталія Миронова
Наталія Миронова UGC creator, TikTok blogger&expert
23 червня 2022 2 хвилин читання

Європарламент 459 голосами прийняв резолюцію, яка закликає глав держав та урядів, які проводять саміт сьогодні і завтра, «без зволікання» надати статус кандидата в члени ЄС Україні та Республіці Молдова. Вони мають зробити те саме з Грузією, «щойно її уряд виконає» пріоритети, зазначені Європейською комісією.

У контексті жорстокої агресивної війни росії проти України цей крок буде рівносильним прояву лідерства, рішучості та далекоглядності, вважають євродепутати. Вони наполягають на тому, що не існує «прискореного шляху» для вступу до ЄС, і що вступ залишається структурованим процесом, що ґрунтується на заслугах, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного проведення реформ.

Парламент закликає владу України, Республіки Молдова та Грузії «недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу», прискоривши реформи, щоб якнайшвидше ефективно виконати критерії членства в ЄС.

Як встановлено у статті 49 Договору про ЄС, будь-яка європейська країна, яка поважає цінності, зазначені у статті 2, і прагне їх просувати, може подати заявку на вступ до Європейського Союзу. Рішення про нове членство в ЄС ухвалюється одностайно Радою після консультацій з Комісією та отримання згоди Парламенту.

Україна (28 лютого), Республіка Молдова та Грузія (обидві – 3 березня) подали заявки на членство в ЄС після нападу росії на Україну. 17 червня Комісія опублікувала висновки за трьома заявками, рекомендувавши Раді підтвердити перспективи України, Республіки Молдова та Грузії стати членами ЄС.

Це питання включено до порядку денного Європейської ради, яка засідає сьогодні та завтра у Брюсселі. Напередодні саміту лідери ЄС зустрілися сьогодні вранці зі своїми колегами із країн Західних Балкан.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Пентагон не може заблокувати Starlink для росіян

Владислав Паливода 12 квітня 2024 13:47

Танковий потенціал росії на початку 2024 року

Вікторія Рудзінська 11 квітня 2024 23:04

Нові функції з’являться у BankID за кілька місяців

Владислав Паливода 11 квітня 2024 11:57

Новий український дрон RAM X знищує дорогу техніку росіян

Владислав Паливода 11 квітня 2024 09:20

Термінали Starlink масово потрапляють до російських військ в Україні через тіньові канали — WSJ

Богдан Камінський 10 квітня 2024 14:08