Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Європарламент підтримав рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Наталія Миронова
Наталія Миронова Випускова редакторка SPEKA
23 червня 2022 2 хвилин читання

Європарламент 459 голосами прийняв резолюцію, яка закликає глав держав та урядів, які проводять саміт сьогодні і завтра, «без зволікання» надати статус кандидата в члени ЄС Україні та Республіці Молдова. Вони мають зробити те саме з Грузією, «щойно її уряд виконає» пріоритети, зазначені Європейською комісією.

У контексті жорстокої агресивної війни росії проти України цей крок буде рівносильним прояву лідерства, рішучості та далекоглядності, вважають євродепутати. Вони наполягають на тому, що не існує «прискореного шляху» для вступу до ЄС, і що вступ залишається структурованим процесом, що ґрунтується на заслугах, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного проведення реформ.

Парламент закликає владу України, Республіки Молдова та Грузії «недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу», прискоривши реформи, щоб якнайшвидше ефективно виконати критерії членства в ЄС.

Як встановлено у статті 49 Договору про ЄС, будь-яка європейська країна, яка поважає цінності, зазначені у статті 2, і прагне їх просувати, може подати заявку на вступ до Європейського Союзу. Рішення про нове членство в ЄС ухвалюється одностайно Радою після консультацій з Комісією та отримання згоди Парламенту.

Україна (28 лютого), Республіка Молдова та Грузія (обидві – 3 березня) подали заявки на членство в ЄС після нападу росії на Україну. 17 червня Комісія опублікувала висновки за трьома заявками, рекомендувавши Раді підтвердити перспективи України, Республіки Молдова та Грузії стати членами ЄС.

Це питання включено до порядку денного Європейської ради, яка засідає сьогодні та завтра у Брюсселі. Напередодні саміту лідери ЄС зустрілися сьогодні вранці зі своїми колегами із країн Західних Балкан.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ранковий оперативний звіт Генштабу ЗСУ на 25 червня

Валерій Моісєєв 5 годин тому

Що дає Україні статус кандидата в ЄС

Олександр Тартачний 19 годин тому

Zeeks задонатив у Фонд Сергія Притули на байрактари 1.000.000 гривень 🍋🍋🍋

Zeeks Company 24 червня 2022 13:20

Євробачення-2023: Україна таки не зможе прийняти пісенний конкурс

Ольга Кротовська 23 червня 2022 19:46

Британія наклала нові санкції на росію та заборонила використовувати фунт стерлінгів

Олександр Тартачний 23 червня 2022 19:10