Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

The New York Times розглядає судовий позов проти OpenAI та може отримати величезну компенсацію

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
18 серпня 2023 3 хвилин читання

The New York Times розглядає позов проти OpenAI щодо порушення інтелектуальної власності. Про це повідомляє NPR.

Газета та OpenAI тижнями вели гарячі переговори. OpenAI прагнув отримати ліцензійну угоду на доступ до величезної бібліотеки контенту NYT для навчання своїх нейромереж. Але ці переговори, вочевидь, йшли не так, як планувалося, і юристи газети зараз вивчають можливість судового позову проти компанії. Особи, які підтвердили можливий позов, побажали залишитися анонімними, оскільки вони не були уповноважені публічно говорити про це.

Чому  New York Times може судитись з OpenAI і як це вплине на компанію

Позов може стати найгучнішою юридичною суперечкою щодо захисту авторських прав в епоху генеративного штучного інтелекту. Times непокоїться, оскільки ChatGPT, у певному сенсі, стає прямим конкурентом газети, створюючи текст, який відповідає на запитання на основі робіт газети. 

А з впровадженням штучного інтелекту у Bing, потреба відвідувати сайт газети значно зменшується, сказав один учасник переговорів.

Так звані великі мовні моделі, такі як ChatGPT, зібрали величезні частини Інтернету, щоб зібрати дані, для навчання чат-бота. Питання чи законне використання цих даних, залишається відкритим.

Якщо буде виявлено, що OpenAI порушив будь-які авторські права в цьому процесі, федеральний закон дозволяє знищити статті, що порушують авторські права, після закінчення розгляду справи. Іншими словами, якщо федеральний суддя визнає, що OpenAI незаконно скопіював статті Times для навчання своєї моделі штучного інтелекту, суд може зобов’язати компанію знищити набір даних ChatGPT та змусити компанію використовувати лише погоджені дані. Окрім того, це може створити прецедент для інших сайтів, видань чи творців контенту

І як зазначає NPR, якби федеральний суддя виявив, що OpenAI неналежним чином зібрав будь-який матеріал, покарання за авторські права можуть бути дуже серйозними. Федеральний закон передбачає, що порушникам авторських прав може загрожувати штраф у розмірі $150 тис. за кожне  порушення

Якщо ви копіюєте мільйони робіт, ви можете побачити, як це стає числом, яке стає потенційно фатальним для компанії. Закон про авторське право — це меч, який буде висіти над головами компаній ШІ протягом кількох років, якщо вони не зрозуміють, як домовитися про рішення.
Даніель Джерве, співдиректор програми інтелектуальної власності в Університеті Вандербільта 

NYT ще не зробила жодних офіційних кроків, щоб подати до суду. Але судові позови щодо авторських прав проти OpenAI та інших підприємств штучного інтелекту продовжують накопичуватися.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

AI несеться: боротьба з аудіодіпфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 26 хвилин тому

Clearview AI: незвичайне врегулювання позову через розподіл частки в компанії

Вікторія Рудзінська 1 годину тому

Apple у суді звинуватили у дискримінації жінок в оплаті

Олеся Дерзська 2 години тому

Picsart об'єднався з Getty Images для запуску безпечного генератора зображень ШІ

Вікторія Рудзінська 2 години тому

Microsoft відтермінував запуск Recall AI через проблеми з безпекою

Кіра Іванова 6 годин тому