Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Світчинг у дорослому віці — важко, але можливо. Сім порад, як це краще зробити

Viktoria Nalyvaiko
Viktoria Nalyvaiko CEO&CoFounder BazaIT
15 вересня 2023 4 хвилин читання

Світчинг дає можливість знайти свою життєву мотивацію, яка допоможе зрозуміти, куди треба рухатися. Ми вже не живемо у парадигмі «школа — сім’я — пенсія», тож працювати в одній компанії 20 років не треба. А отже, кожен може будь-коли змінити сферу діяльності.

Також світчинг суттєво розширює світогляд людини, прокачує скіли та допомагає розвивати свій унікальний набір навичок. У цьому випадку ваш минулий досвід є вирішальним під час спілкування із роботодавцем, адже, працюючи у різних сферах, ви прокачали та вивели свої навички, компетенції на високий рівень. 

Світчинг в ІТ на часі, але чи потрібен він вам?

Світчитися вам треба, якщо це для вас про:

  • професійний розвиток;
  • можливість побачити, наскільки ви можете адаптуватися до нової сфери діяльності;
  • прокачування скілів;
  • створення унікального набору навичок;
  • боротьба зі своїми страхами та прийняття нових викликів життя.

Заповнюйте якісно резюме та LinkedIn 

Хто б що не говорив і не писав, але мотиваційні листи та резюме читаються рекрутерами. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Створюйте змістовне і ґрунтовне CV. Додавайте лише ту інформацію, яка реально продасть вас як професіонала. Обов’язково вказуйте сертифікати, навіть якщо вони не пов’язані з вашою поточною роботою. Рекрутери приділяють увагу тому, чи людина навчається і чи використовує здобуті знання у своїй роботі.

Також я б рекомендувала прибрати згадування про вік. Це не означає, що треба брехати, просто немає потреби нагадувати про нього зайвий раз. 

Щодо резюме в LinkedIn, то, по суті, ваш акаунт і є вашим резюме, тому обов’язково підкресліть свої сильні сторони і напишіть Summary.

Мотиваційний лист, на мою думку, слід писати для кожної вакансії. Це ваш шанс виділитись, розповісти про себе. Я, як людина, що наймала працівників, підтверджую, що мотиваційний лист є важливим, особливо якщо він цікавий і не виглядає шаблонно.

Систематизуйте пошук роботи, «зробіть його одним із своїх проєктів»

Ставтеся до пошуку роботи як до окремого проєкту, якому потрібно щодня приділяти час і ресурс. Кожен день майте годину-дві для цього. Спочатку це складно, але з часом легше. 

Не бійтеся розчарування і відмов

Будьте готові до розчарування. Ви можете його відчути, якщо немає відгуків або запрошень на інтерв'ю. Це нормальний процес! Не треба думати, що ви вже старі й вас ніхто не візьме на роботу. Коли опускаються руки, звертайтеся до кар’єрного консультанта або ментора, це дозволить отримувати професійну підтримку. Не бійтеся викидати гроші, адже це ваше життя та кар’єра.

Отримуйте фідбек, спілкуйтеся із рекрутерами

Запитуйте про статус розгляду резюме, чому вас відхилили та що потрібно покращити. Активно ставте питання, і рекрутери будуть відповідати. Іноді вони дають формальні відповіді, а буває, що більш активно спілкуються. 

Шукайте можливості там, де інші не шукають

Звісно, є ряд ресурсів, де можна знайти роботу, наприклад:

  • BazaIT.com;
  • Robota.ua;
  • Work.ua;
  • Djinni;
  • No Fluff jobs;
  • DOU;
  • uatalents.com.

А ви спробуйте шукати там, де ніхто не шукає! Побачте для себе неочевидні опції, наприклад, у «Новій пошті» або «Сільпо» теж потрібні айтівці, надішліть туди своє CV та мотиваційний лист. Що більше ви досліджуєте ринок можливостей, то швидше знайдете ту саму роботу, з якою відбудеться повний метч.

Знаходьте стажування та інтернатуру

Знайти першу роботу є найважчим, особливо коли ви змінюєте галузь або професію. Один із хороших способів — це інтернатура або стажування. Чому це круто? Бо ви прокачуєте свої скіли, отримуєте першу базу контактів, знайомства, кейси, проєктний досвід, нетворкінг із однодумцями і ростете до джуна або вище. Також класним є те, що у деяких стажуваннях студенти отримують стипендію, а після успішного проходження інтернатури можливе офіційне працевлаштування — все це зазвичай вказують у деталях програми.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 5 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 10 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 20 годин тому

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35