Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Стратегічне управління талантами: занурюємося у методологію 9 Box Grid

Anzhelika Todorashko
Anzhelika Todorashko HR in Tech
2 жовтня 2023 4 хвилин читання

Існують різні підходи до управління талантами, і один із них 9 Box Grid. За допомогою цієї методології ми можемо визначити співробітників з високим потенціалом, топ перформерів і сформувати стратегію управління, навчання і наступництва у компанії.

9 Box Grid широко використовують для картографування талантів:

 • це відносно швидка та легка методологія, особливо якщо вона імплементована у вашій HRIS-системі; 
 • використання 9 Box Grid сприяє командній роботі та обговоренню з керівниками сильних і слабких сторін, відмінностей і потреб команд;
 • 9 Box Grid надає нові ідеї, оскільки відрізняється від звичайного 360-градусного зворотного зв’язку чи технічного оцінювання.

З іншого боку, цей метод теж не є бездоганнимЗокрема через те, що досить складно точно виміряти потенціал співробітника. Можна потрапити у пастку мислення, що висока продуктивність дорівнює високому потенціалу. Але високий рівень перформансу не обов’язково означає наявність лідерських талантів, і це абсолютно нормально.

Як працює 9 Box Grid

Давайте розберемося на прикладі компанії Everstake. Коли я працювала в Everstake, ми адаптували 9 Box відповідно до потреб компанії і поєднали 9 Box зі зворотним зв’язком на 360 градусів. Також призначили різну числову вагу кожній персоні, що брала участь в оцінюванні:

 • Persona 1 — лінійний менеджер;
 • Persona 2 — хед департаменту;
 • Persona 3 — HR-фахівець;
 • Persona 4 — cross-department спеціаліст. 

Таким чином, ми отримали фідбек не лише лінійних менеджерів і зберегли вагу оцінки відповідно до рівня/частоти співпраці. Аналізувати і прораховувати нам допомагав відділ Data Science Everstake.

9 Box Grid 9 Box Grid

Які результати використання 9 Box Grid

На основі цих даних HR-команда надала кожному керівнику відділу практичні звіти і рекомендації. Ці звіти охоплювали динаміку їхнього відділу, основні ризики, потреби у розвитку та потенційні майбутні ролі (succession planning). А також визначили команди високого потенціалу (HiPo) і розробили стратегії роботи з ними.

Тепер вам, мабуть, стало цікаво, як вам стати співробітником з високим потенціалом? 

Немає нічого поганого у тому, щоб бути задоволеним своєю поточною позицією. Але якщо у вас є лідерські амбіції, ось деякі поради:

 • 1
  Самостійність. Доведіть, що ви можете впоратися із завданнями без нагляду ментора або керівника.
 • 2
  Лідерство. Доведіть, що ви можете керувати людьми та працювати з їхньою мотивацією. Можна почати з менторингу менш досвідчених колег або онбордингу новачків.
 • 3
  Ініціатива та допитливість. Продемонструйте своє бажання пробувати нове та вчитися.
 • 4
  Growth mindset. Будьте відкритими до нових викликів, аналізуйте невдачі і сприймайте їх як можливість покращити свої навички.
 • 5
  Співпраця в команді. Будуйте довіру в команді та добрі відносини з іншими. 
 • 6
  Управління стресом. Справляйтеся зі стресом, зважайте на свою поведінку, реакції і емоції у стресових ситуаціях.
 • 7
  Адаптовність. Будьте відкриті до нових ідей та різних способів розв’язання завдань. Розвивайтеся на роботі, беріть на себе невеликі проєкти або керування проектною командою та працюйте над своїми лідерськими навичками. Також корисно поговорити з вашим керівником або HR про ваші амбіції.

Підсумовуючи, я хочу сказати, що 9 Box не ідеальний інструмент, але ця методологія є хорошим інструментом для планування наступності та розроблення стратегій щодо утримання, розвитку та винагороди ваших команд.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Федеральний суд обіцяє розслідувати Google за навмисне знищення чатів

Анастасія Ковальова 13 годин тому

Що робити, якщо дитина цілодобово сидить у смартфоні? Перетворіть манію у прибуткову спеціальність

Владислав Миронович 1 грудня 2023 14:15

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko 30 листопада 2023 18:00

Synergy.IT Business & IT Education від Асоціації IT Ukraine відбудеться 11-12 грудня 2023 року

Артем Житкевич 30 листопада 2023 17:39

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00