Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

США шість років не можуть ухвалити закони про безпілотний транспорт

Артем Житкевич
Артем Житкевич
28 липня 2023 2 хвилин читання

За шість років, що минули з моменту подання першого законопроєкту про автономний транспорт, Конгрес США так і не зміг досягти консенсусу з приводу безпеки, відповідальності, страхування та інших аспектів роботи безпілотних автомобілів.

Про це повідомляє The Verge.

Законопроєкт, який було внесено до Конгресу США у 2017 роцi, передбачав надання федеральному урядовi повноважень для встановлення стандартiв безпеки для безпiлотних автомобiлiв, а також дозволяв автовиробникам випускати до 100 тис таких транспортних засобiв на рiк без дотримання деяких iснуючих правил.

Однак цей законопроєкт не отримав пiдтримки в Сенатi США через опiр деяких сенаторiв, якi висловлювали занепокоєння щодо безпеки, конфiденцiйностi та впливу на ринок працi.

Результати тестування компаніями Waymo і Cruise сервісів повністю безпілотних таксі у Сан-Франциско виявилися неоднозначними, оскільки компанії повідомляють про сотні тисяч миль, пройдених автономними автомобілями без серйозних аварій або травм, а міська влада скаржиться на блокування автомобілями машин швидкої допомоги. Також місцеві жителі протестують проти безперешкодного поширення цього виду транспорту у місті.

 Які країни мають законодавство для безпілотних автомобілів?

ОАЕ є першою у світі країною, яка видала національну ліцензію на поїздки для безпілотних автомобілів китайській компанії WeRide. WeRide тестує на території ОАЕ свої автономні транспортні засоби 4-го рівня.

Також в листопаді 2021-го року 60 країн, включаючи всі країни Євросоюзу, підписали регламент, що дозволяє виробникам почати випробування автомобілів третього рівня з 1 січня 2022 року. У документі детально описані шість рівнів автономності автомобіля та надано дозвіл на створення дослідних проєктів

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 9 годин тому

У США планують зробити квантовий інтернет більш доступним

Артем Житкевич 10 годин тому

Google та Apple видалили застосунки підсанкційних російських банків

Юлія Мирська 17 годин тому

У США побудували дорогу, яка заряджає електромобілі під час руху

Юлія Мирська 21 годину тому

General Motors скоротить фінансування безпілотних таксі Cruise

Артем Житкевич 29 листопада 2023 19:01