Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Російський «Яндекс» планують продати підсанкційним олігархам: хто вони такі

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
22 травня 2023 3 хвилин читання

Російську компанію «Яндекс» планують продати бізнесменам, які перебувають під українськими санкціями, повідомляє Bloomberg.  

Влада рф схвалила список майбутніх власників компанії, які перебувають під українськими санкціями. Контрольний пакет планують продати бізнесменам Володимиру Потаніну та Вагіту Алекперову. 

Найімовірніше, пропозицію обговорюватимуть наприкінці травня на засіданні у Досі (Катар).

Російський «Яндекс» оцінюють у $7-7,5 млрд. Контрольний пакет (51%) розділить консорціум підсанкційних мільярдерів, а 49% — залишаться у головної структури компанії, нідерландської Yandex N.V.

Хто стане власниками «Яндекса»? 

Володимир Потанін

  • Російський олігарх, вважається найбагатшою людиною рф зі статком у травні 2021 року в $32,1 млрд (за версією Bloomberg), або $29,3 млрд (за версією Forbes).
  • Власник і президент керівної компанії «Інтеррос» (однієї з найбільших в росії). Володіє пакетами акцій ГМК «Норільський нікель» (та є його гендиректором), групи «ПрофЕстейт», холдингу «Профмедіа» та компанії «Роза Хутір». Також є головою опікунської ради Державного Ермітажу.
  • У квітні 2022-го, після повномасштабного вторгнення рф в Україну, Канада ввела персональні санкції проти Потаніна. Вони забороняють громадянам країни надавати фінансування, укладати будь-які угоди з власністю з особами, які потрапили до санкційного списку.
  • У червні того ж року санкції проти Потаніна запровадила Велика Британія. Обмеження передбачають заморожування активів і заборону на в'їзд до країни.
  • У грудні до санкцій приєднались США. Крім того, до списку внесли дружину Потаніна, доньку і сина, а також яхту Nirvana, ТОВ «Холдингова Компанія Інтеррос» та «Росбанк».  
  • 19 жовтня 2022 року Потаніна внесли до санкційного списку України.
Яхта Nirvana російського олігарха Володимира Потаніна, який може стати одним зі співвласників російського Яндексу Яхта Nirvana російського олігарха Володимира Потаніна, який може стати одним зі співвласників російського Яндексу

Вагіт Алекперов 

  • Російський підприємець, гендиректор виробничого об'єднання «Когалимнафтогаз» (1987-1990), президент нафтового концерну «Лангепасурайкогалимнафта» (1992-1999), президент та співвласник однієї з найбільших нафтових компаній рф — «Лукойл» (1993-2022). 
  • Також до серпня минулого року володів 36,8% акцій футбольного клубу «Спартак» (москва).
  • Є одним з найбагатших бізнесменів рф, згідно з рейтингом Forbes 2021 року ($24,9 млрд). За рік його статки зросли на $9,7 млрд. 
  • У квітні 2022 року Австралія та Велика Британія включили Алекперова до своїх санкційних списків,. 8 травня він потрапив під санкції Канади. Обмеження з боку країн передбачають заборону для Алекперова на в’їзд, заморожування активів на низку інших санкцій

«Яндекс» довгий час був прикладом успішного технологічного продукту в рф. Але з часом компанія стала «рупором» російської пропаганди та важелем інформаційного впливу у війні росії проти України. Як це відбувалося — читайте в матеріалі SPEKA. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що отримала росія, налякавши Ілона Маска

Владислав Миронович 20 вересня 2023 15:15

«Я не зрадник»: Маск виправдався за свою позицію щодо росії

Іван Чернов 11 вересня 2023 19:55

НАЗК внесло до списку кандидатів на санкції підприємства білоруського ВПК

Богдан Камінський 21 серпня 2023 20:03

НАЗК внесла в перелік Війна та санкції китайську телеком-компанію Dahua

Артем Житкевич 16 серпня 2023 18:04

Google почав масово блокувати Workspace російським компаніям — росЗМІ

Богдан Камінський 11 серпня 2023 14:46