Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Пентагон та Маск продовжили угоду щодо Starlink в Україні ще на пів року

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
14 червня 2024 3 хвилин читання

Пентагон пролонгував контракт зі SpaceX Ілона Маска на зв’язок через Starlink в Україні ще на шість місяців, до 30 листопада 2024 року, та збільшив загальну суму на $14,1 млн, до $40 млн. Сторони нарешті дійшли згоди у суперечці щодо використання терміналів у зоні бойових дій, підкреслює Bloomberg.

Контракт надає доступ до системи Starlink, апаратного забезпечення та підтримки клієнтів на узгоджених умовах.
Бонні Пойндекстер, речниця командування космічних систем

Пентагон надав Україні велику партію — приблизно 10 тис. терміналів Starlink — протягом 2022 року. 

Восени того ж року «миротворець» Маск погрожував припинити фінансову підтримку Starlink в Україні. Він шантажував Пентагон тим, що його компанія не може нескінченно витрачатися. Також казав, що термінали не призначені для військового використання. У 2023-му він писав у Х, що не дозволить «ескалації конфлікту, який може призвести до Третьої світової війни».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Тоді ж Маск викотив власні мирні пропозиції щодо завершення війни в Україні, за якими Україна має відмовитись від вимог повернути Крим, окупований росією у 2014-му, погодитись на вибори на територіях, окупованих під час повномасштабного вторгнення.

У 2023 році Пентагон підписав із SpaceX контракт на суму $23 млн на оплату використання терміналів. Тоді Маск трохи вгамував претензії.

Пізніше сума контракту зросла до $26,4 млн. Наразі представники військового відомства США співпрацюють із SpaceX, щоб припинити несанкціоноване використання терміналів росією в зоні бойових дій (де офіційно немає покриття Starlink).

У травні 2024-го представник Міноборони США з питань космічної та протиракетної оборони Джон Хілл сказав на слуханнях у Конгресі, що «SpaceX не тільки співпрацювала з усім урядом Сполучених Штатів і урядом України, а й готова виявляти та надавати нам інформацію про дії росії».

Натепер сума контракту щодо українських Starlink з Пентагоном перевищила $40 млн. Це, звісно, невелика частка на тлі угод на $2,5 млрд, які SpaceX отримала у межах програми запуску військових супутників. 

SpaceX також бере участь у новому раунді тендерів на супутники. Її конкурентом є United Launch Alliance — спільне підприємство Lockheed Martin Corp. і Boeing Co.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЄС звинувачує Х Ілона Маска у порушенні правил онлайн-контенту

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 20:35

Другий пацієнт отримає Neuralink в цьому місяці

Владислав Паливода 11 липня 2024 20:57

X додасть дизлайки під пости

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 18:01

X Ілона Маска вивчає нові можливості інтеграції Grok у свою соцмережу

Вікторія Рудзінська 7 липня 2024 19:51

Ілон Маск хоче уникнути суду через Twitter

Олеся Дерзська 6 липня 2024 19:31