Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Протести у США розпалюються кремлівськими фейками

Олеся Дерзська
Олеся Дерзська
9 травня 2024 2 хвилин читання

Кремлівська мережа Doppelganger використовує ботів та фейкові статті, щоб спричинити розкол у США, і для цього використовує протести, повідомляє WIRED. 

Як поширюється пропаганда Doppelganger 

Мережа Doppelganger, відома використанням великого числа ботів, підробляє посилання на реальні американські медіа. Раніше вона підробляла цілу низку медіа — від французького Le Monde до американського Fox News.

Минулого тижня її активність посилилась. Doppelganger підробила статтю The Washington Post та назвала її «Сорос платить за $30 за годину за антисемітизм». У статті, зокрема, є безпідставна інформація, що протестувальників у американських коледжах спонсорують фонди Сороса та Рокфеллера. У цьому ж тексті Doppelganger пише, що Сороса нібито просувають популярні американські медіа.

Як підробили статтю The Washington Post?

Сайт із матеріалом ідентичний справжньому, проте його URL скорочений. Сам матеріал з’явився у восьми різних постах в Х. Його кількаразово поширили понад 750 ботів, загалом кількість ретвітів перевищила 6 тис., повідомляють аналітики. 

Ботів Doppelganger визначають за посиланням, яке вони поширюють. Водночас мережа поширювала фейковий матеріал ізраїльського видання The Liberal. Представники кремлівської мережі використовують трюки для маскування, наприклад, поширюють посилання, не показуючи контент у ньому. Декілька акаунтів, що ретвітили фейковий матеріал, заблоковані.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

YouTube анонсує нову функцію «Нотатки» для кращого розуміння контексту відео

Вікторія Рудзінська 9 годин тому

Чому культура дуже важлива під час війни?

Влада Миколюк 10 червня 2024 14:30

Франція передасть Україні літаки «Міраж»: що про них відомо та які завдання виконуватимуть на фронті

Олександр Тартачний 7 червня 2024 14:25

Знищення Каховської ГЕС: рік потому. Які наслідки для економіки, екології та електроенергетики

Олександр Тартачний 5 червня 2024 16:25

Шахраї зі штучним інтелектом: сучасні схеми обману

Сергій Коноплицький 29 травня 2024 21:04