Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Протести у США розпалюються кремлівськими фейками

Олеся Дерзська
Олеся Дерзська
9 травня 2024 2 хвилин читання

Кремлівська мережа Doppelganger використовує ботів та фейкові статті, щоб спричинити розкол у США, і для цього використовує протести, повідомляє WIRED. 

Як поширюється пропаганда Doppelganger 

Мережа Doppelganger, відома використанням великого числа ботів, підробляє посилання на реальні американські медіа. Раніше вона підробляла цілу низку медіа — від французького Le Monde до американського Fox News.

Минулого тижня її активність посилилась. Doppelganger підробила статтю The Washington Post та назвала її «Сорос платить за $30 за годину за антисемітизм». У статті, зокрема, є безпідставна інформація, що протестувальників у американських коледжах спонсорують фонди Сороса та Рокфеллера. У цьому ж тексті Doppelganger пише, що Сороса нібито просувають популярні американські медіа.

Як підробили статтю The Washington Post?

Сайт із матеріалом ідентичний справжньому, проте його URL скорочений. Сам матеріал з’явився у восьми різних постах в Х. Його кількаразово поширили понад 750 ботів, загалом кількість ретвітів перевищила 6 тис., повідомляють аналітики. 

Ботів Doppelganger визначають за посиланням, яке вони поширюють. Водночас мережа поширювала фейковий матеріал ізраїльського видання The Liberal. Представники кремлівської мережі використовують трюки для маскування, наприклад, поширюють посилання, не показуючи контент у ньому. Декілька акаунтів, що ретвітили фейковий матеріал, заблоковані.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Електронний військово-обліковий документ тепер можна отримати в ЦНАПах

Олеся Дерзська 25 червня 2024 16:42

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:09

TikTok запустив центр новинної грамотності напередодні виборів у Великій Британії

Вікторія Рудзінська 21 червня 2024 20:52

Угода росії та КНДР: як це вплине на Україну та постачання зброї

Олександр Тартачний 21 червня 2024 17:05

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00